Τι γνώμη έχετε για την Palmolive Classica ?

EfthimisI
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 24 Απρ 2013, 18:23
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 4 times

Αγαπητοί φίλοι.


Θα ήθελα να την χρησιμοποιήσω την Palmolive Classica με πινέλο super badger. Είχα πάρει ήδη μια κρέμα Nivea απλά επειδή κάποιος φίλος του forum μου είχε πει ότι θα μου χαλάσει το πινέλο λόγω της περιεκτικότητας σε σιλικόνη είπα να δοκιμάσω κάτι άλλο. Έτσι έχω ήδη στην συλλογή μια Proraso πράσινη και είπα να πάρω και την κρέμα Palmolive Classica.

Συνεπώς θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς σας κάποια εμπειρία με την προαναφερθείσα κρέμα ?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά και εύχομαι καλή Ανάσταση σε όλους!
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10615
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26767 times
Been thanked: 26281 times

Καλησπέρα Ευθύμη.

Για τα λεφτά της εγώ την βρίσκω πολύ καλή, σίγουρα αξίζει να την δοκιμάσεις. Κλάσεις ανώτερη της nivea.
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Ευθύμη όντως η κρέμα αυτή είναι πολύ καλή για τα χρήματά της, νομίζω δεν θα μετανοιώσεις εάν την πάρεις. Αν θυμάμαι καλά έχει περίπου 2 ευρώ το σωληνάριο.
Γιώργος
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
12
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.Η κρέμα αυτή(στο κόκκινο σωληνάριο,φαντάζομαι μιλάμε για την ίδια) είναι φτηνή,ποιοτικότατη,βοηθάει το ξυράφι να γλυστράει και έχει και ωραίο άρωμα.Μην το σκέφτεσαι!
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
EfthimisI
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 24 Απρ 2013, 18:23
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 4 times

Καλημέρα παιδιά! Την πήρα εχθές και έκανα ένα από τα καλύτερα ξυρίσματα! Φαντάζομαι ότι δεν συνετέλεσε μόνο η κρέμα σε αυτό αλλά και η επαρκής προετοιμασία. Το ξυράφι μου είναι merkur 30c με ξυραφάκια feather και έκανα την απόπειρα για κόντρα. Τα αποτελέσματα με δικαίωσαν και με το παραπάνω. Ωστόσο είχα γένια 3 ημερών. Έχω παρατηρήσει ότι σε γένια τριών ημερών και πάνω πετυχαίνω κόντρα ξυρίσματα χωρίς ερεθισμούς. Λέτε να είναι συμπτωματικό αυτό?
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10615
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26767 times
Been thanked: 26281 times

Με γένια πολλών ημερών Ευθύμη λίγο πολύ όλοι μας έχουμε καλύτερα αποτελέσματα, μιας και το δέρμα έχει ηρεμήσει. Χαίρομαι που σου άρεσε η Palmolive.
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Η Palmolive είναι μια πολύ καλή κρέμα για τα χρήματα που κοστίζει. Συμφωνώ με τον Αντώνη σε σχέση με τη Nivea.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αν πω οτι επρεπε να googlαρω για να βρω ποια ειναι η Palmolive Classica, θα φαω ban? :megagrin
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10615
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26767 times
Been thanked: 26281 times

Η παρακάτω Στέφο. Είναι η Ιταλική έκδοση που αντιστοιχεί στην Ευρωπαϊκή που κυκλοφορεί. Την θεωρώ καλύτερη από την mentol της σειράς.

Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

αν και ξερω οτι πολυ θα διαφωνησουν,προσωπικα θεωρω οτι η συγκεκριμενη κρεμα ειναι η καλυτερη που κυκλοφορει.και για να το παω ακομα πιο πολυ θεωρω οτι ειναι καλυτερη και απο παρα πολλα σαπουνια. τη χρησιμοποιω και ειμαι κατενθουσιασμενος και απο την αποδοση της και απο την τιμη της. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”