Semogue 1800

Απάντηση
Χρήστος_Κ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 23 Οκτ 2013, 17:57
10
Has thanked: 24 times
Been thanked: 1 time

Επανέρχομαι στο θέμα για να δώσω και μερικές επιπλέον πληροφορίες για το 1800.Έχασε 1-2 τρίχες στην πρώτη χρήση,απο εκεί και μετά δεν παρατήρησα καμία άλλη,δεν θα μου φαινόταν περίεργο αλλά και τόσο λίγες πάλι εντύπωση μου κάνει..Σαν παρατήρηση έχω να πώ οτι μετά το μούλιασμα,ειδικά τις πρώτες 2-3 φορές φάνηκε σαν να χρωματίζεται,ανεπαίσθητα βέβαια,το νερό με μια καφετί απόχρωση, πολύ αχνή βέβαια.Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι οτι προέρχεται απο το χρώμα της τρίχας στο σημείο που είναι σκούρες καφέ,προς την κορυφή τους...κατά τα άλλα πάρα πολύ καλό και στακάτο πινελάκι.
Άβαταρ μέλους
donP
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 07 Αύγ 2011, 12:05
12
Τοποθεσία: South of -No- North
Has thanked: 630 times
Been thanked: 807 times

Χωρίς να θέλω να σε ανησυχήσω, προσωπικά δε διαπίστωσα κάποιο αποχρωματισμό στο δικό μου "1800". Ωστόσο θα συμφωνήσω μαζί σου στο θέμα τις απώλειας τριχών, όπου το δικό μου ήταν σαφώς χειρότερο χάνοντας ~4-5 τρίχες...
Το ακόμη πιο ανησυχητικό με το δικό μου είναι πως εξακολουθεί να χάνει σχεδόν 1 τρίχα ανά ξύρισμα, σε αντίθεση με το "SOC" το οποίο μετά το αρχικό lather σταμάτησε να χάνει τρίχες...

Όπως και να'χει, πρόκειται για ένα πολύ καλό "allround" πινέλο, το οποίο αξίζει τα λεφτά του !
Νηπίοισιν ου λόγος, αλλά ξυμφορή γίνεται διδάσκαλος.
Δημόκριτος
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Προσυπογράφω στα παραπάνω. :devil
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”