Dovo razor

Απάντηση
Mixalis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 21 Δεκ 2012, 07:23
11

Καλημέρα σε όλους

Θέλωντας να ξεκινήσω την ενασχόληση μου με τα straight razor ήθελα τη γνώμη σας με δύο μοντέλα της Dovo. Μιας και δε μπορώ να βρώ το Bismarck από το παρακάτω site είμαι ανάμεσα στο

Master's

και στο

Carre

Είναι καλά πιστεύετε για ξεκίνημα;

Ευχαριστώ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stefanos την 21 Δεκ 2012, 08:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Ενσωματωση των συνδεσμων! Επισης και http://forum.mens-only.gr/viewtopic.php?f=44&t=2020#p39631 Φιλικά, Στέφος
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Φιλε μου το καλα ειναι σχετικο σε ξυρισμα με μαχαιρι . Σαν ποιοτητα οχι κακα αλλα ουτε και αριστα , το θεμα ειναι και ο υπολοιπος εξοπλισμος που χρειαζεσαι , η εμπειρια και η γνωση . Γνωση μεσα εδω θα βρεις αρκετη και σε υψηλο επιπεδο θα ελεγα .Θελω να πω οτι το ξυρισμα με μαχαιρι εχει καποιες παραμετρους καποια να παει στραβα πελαγωνεις και δεν ξερεις την αιτια .Πρωτα απο ολα θελει καλη προετοιμασια πριν το ξυρισμα δευτερο θα πρεπει να ξερεις πως να το κρατας και να το χειριζεσαι πανω στο προσωπο (για αυτο δοκιμασε με ενα φτηνο αφου εχεις καταστρεψει την κοψη του ) και μην περιμενεις αποτελεσματα απο το πρωτο ξυρισμα βημα - βημα την καθε φορα . Επισης η συντηριση ειναι ενα αλλο θεμα . για να απαντησω στην ερωτηση σου για αρχη οποιο και να διαλεξεις απο τα δυο θα σου ειναι αρκετο για να ξεκινησεις το ταξιδι προσεξε να ξεκινησεις εγραψα για να συνεχισεις θα το βρεις μονος σου.
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για τα straight razors”