Κανενα πινελακι ασβου βρε παιδια;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

Το πηρα αποφαση.θα τα μπουμπουνισω!μετα απο μια εβδομαδα ψαξιματος θα ματωσει η τσεπη μου.shavemac c13 silvetrip 2band ασπρη λαβη.το εχει ετοιμο στο site.και ταυτοχρονα θα παρω κ ενα thater 4521-1 silvetrip 2 band και αυτο σε bulb σχεδιο.για το thater θα περιμενω εως black friday για προσφορα.το shavemac θσ το παραγγειλω αυριο πρωι καθως εχει ξεκινησει 20% εκπτωση.
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Αυτά μάλιστα!
Ωραία πράγματα!
Με το καλό και εύχομαι να τα ευχαριστηθείς!
► Εμφάνιση spoiler
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

Bill σε ευχαριστω!οταν ερθουν θα στειλω φωτο.ειναι πανεμορφα!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1746
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13802 times
Been thanked: 14795 times
Ηλικία: 54

@DAK έχε υπόψη σου ότι η shavemac έχει πραγματικό bulb, αρκετά "μυτερό". Εγώ για face lather και επειδή προτιμώ μαλακή αίσθηση προτίμησα ένα fan 3-band silvertip 26/52 custom κι ας το περιμένω λιγάκι.

Καλές αγορές εύχομαι και να τα απολαύσεις !!!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

Algebar το fan φοβαμαι μην ανοιξει πολυ μετα απο πολλα ξυρισματα και γινει σαν τα semogue που εχω,δηλαδη σφουγκαριστρα!το bulb αποκλειεται να ανοιξει τοσο.η χρηση που κανω ειναι αποκλειστικα face lathering.
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1746
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13802 times
Been thanked: 14795 times
Ηλικία: 54

Και εγώ το πρώτο μου shavemac πήρα οπότε δεν μπορώ να απαντήσω στον εύλογο προβληματισμό σου.
Για την ιστορία έχω το zenith silvertip με σχήμα περίπου σαν το fan της shavemac (το οποίο παρεμπιπτόντως είναι κοντά σε αρκετά bulb άλλων εταιρειών) και έχει ανοίξει ελάχιστα μετά από 40-50 χρήσεις.
Με την ποιότητα και πυκνότητα των θυσάνων της shavemac περιμένω να μην έχω κάποιο θέμα αλλά αυτό είναι κάτι που ο χρόνος θα δείξει.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Σημείωσε ότι το αντίστοιχο 2band bulb της Shavemac είναι και πιο σκληρό και πιο τραχύ από το Thater.
Δλδ "scrubby & scritchy" που λεν.
Αν πάλι αυτό που σε απασχολεί είναι το ενδεχόμενο πατσαβουρισμα του θυσανου( fan/hybrid) , μπορείς να επιλέξεις έναν unique (density) θυσανο της εταιρείας.
Δεν προτείνω τον do1 καθώς είναι αρκετά πιο ζορικος (ιδιαίτερα στο σχήμα λάμπας"bulb") και μακριά από τις επιλογές που έχεις ήδη καταλήξει.
Έχει περάσει πρόσφατα από τα χέρια του @Βασίλης Τ ένα τέτοιο.
Ρίξε μια ματιά σε videos του YouTube.
Έχει ενδιαφέροντα βίντεο και συγκρίσεις από τον διαχειριστή του αγγλικού αδελφού φόρουμ ATG και"πρέσβη" των Shavemac

*Το Thater είναι ένα χάδι και είναι μια κατηγορία μόνο του.
Προσοχή στα 3 band καθώς ανοίγουν από την βάση τους. Στοιχείο που τα κάνει πολύ μαλακά στο άνοιγμα, ιδιαίτερα για έναν τόσο μαλακό θυσανο όσο των Thater.
Έχουν εμφανώς λεπτότερες τρίχες από τα Shavemac και οι θυσανοι τους δεν είναι ιδιαίτερα πυκνοί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”