Σαπούνι captain Fawcett

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6264 times

Eίμαι φαν της σχετικής μάρκας και σαπούνι και κρέμα και αφτερ αλοιφή. Θεωρούσα και θεωρώ το σαπούνι ειδικά από τα πολύ καλά και το έχω πει και αλλού (που δεν μπόρεσα να βρω το θέμα και να γράψω εκεί). Το έχω βάλει και αυτό στη "γυριστρούλα" μαζί με άλλα. Εδώ και λίγο καιρό (6-7 ξυρίσματα) το σαπούνι έχει αλλάξει τελείως συμπεριφορά. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΑΦΡΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ. Άπειρες και εξοντωτικές δοκιμές. Λίγο νερό πολύ νερό κρύο νερό χλιαρό νερό ζεστό νερό λίγο μούλιασμα πολύ μούλιασμα πολύωρο μούλιασμα, και τα ίδια στο πινέλο ασβού χοιρινό και συνθετικό. Ασβοί καμία δεκαριά. Πολύ τρίψιμο λίγο τρίψιμο κλπ κλπ.
Αποτέλεσμα ή θα κάνει λάσπη πάνω στο πινέλο και στο πρόσωπο ή πολύ αραιό αφρό. Σε καμία από τις περιπτώσεις δεν γίνεται αξιοπρεπές ξύρισμα. Το έβγαλα από το ξύλινο βάζο και το πήρα στο μπάνιο τα ίδια. Τρίψιμο πάνω στο σώμα και να μην αφρίζει. Σε επιμονή στο τρίψιμο κάνει τα ίδια. Ή λασπώδες πράμα γλίτσα, ή νερουλιαστό ελάχιστο αφρό. Κάτι έγινε σίγουρα. Το έχει ξαναδεί κανείς αυτό σε αυτό ή σε άλλο σαπούνι σκληρό?
Εγώ πάντως του έριξα ένα σουτάρισμα περιποιημένο και ησύχασα.
Περιμένω γνώμες για το αν θα το πάρω ξανά γιατί μου αρέσει η όλη του εικόνα της σχετικής μάρκας.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”