Πρόβλημα Gillette Adjustable and Slim

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

Καλησπέρα ομάδα!Έχω το εξής πρόβλημα με δύο παλίες μηχανές που έχω στην κατοχή μου.
Το Gillette slim μου το είχε δώσει δώρο ένας φίλος το έλυσα και το έστειλα για επιμετάλωση.Αφού έκατσα και την συναρμολόγησα,παρατήρησα από την μία μεριά της κεφαλής κάθεται περισσότερο προς τα κάτω.
Εικόνα
(δεν φαίνεται πολύ καλά στην φωτό είναι το δεξιό μέρος)
Ανοίγοντας την πεταλούδα βλέπω ότι ο άξονας που πάει προς τα κάτω πάει στραβά(δεν ξέρω αν φταίει αυτό)
Εικόνα

Χθές μου ήρθε και το Gillette Super Adjustable και παρατηρώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα!
Εικόνα

Το slim δεν με ενδιαφέρει τόσο γιατί πήρα κι άλλο ελπίζοντας να μην έχει αυτό το θέμα.
Το Super Adjustable όμως έχει συναισθηματική αξία και θα ήθελα να το φιάξω να γίνει σαν καινούριο.

Υπάρχει κάποιος που να ασχολείται εντός ή εκτός Ελλάδας να ασχοληθεί εξ ολοκλήρου να το φιάξει όχι μόνο αυτό το πρόβλημα αλλά και επιμετάλωση και όλα τα σχετικά.
Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

antonio καλημερα.εγω μονο το razoremporium μπορω να σου συστησω απο αμερικη.εχω αγορασει απο αυτους τρεις gillette πληρως ανακατασκευασμενες.την fatboy,την slim και την super adjustable 84mm.οι μηχανες μου ηρθαν λες και ηταν καινουργιες.πραγματικα δουλευουν τελεια!βεβαια πανακριβες!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Kimbar23
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: 25 Ιουν 2020, 09:32
3
Τοποθεσία: Athens
Has thanked: 763 times
Been thanked: 654 times
Ηλικία: 32

Καλημέρα Antonio. Επίσης το Anticatura (Σλοβενία) πουλάει και κάνει restoration vintage μηχανων. Δεν έχω εμπειρία αλλα αν θές μπορείς να του στείλεις ενα μαιλ. Μιας που η Σλοβενία είναι στην EU ίσως σε γλιτώσει απο χρήματα και χρόνο σε σχέση με Αμερική.
Σωτήρης
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις θα κάνω μία έρευνα και στους δύο να δω σε ποιόν θα καταλήξω.Ευχαριστώ και πάλι.

Προστέθηκε μετά από 3 λεπτά 37 δευτερόλεπτα:
DAK έγραψε: 21 Απρ 2021, 07:14 βεβαια πανακριβες!
DAK για τι κόστος μιλάμε?
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

Η καθε μηχανη πηγε περιπου 180 ευρω αν θυμαμαι καλα.και στην δευτερη παραγγελια εφαγα και τελωνειο και ηρθα στα ισα μου!δεν το μετανιωνω παντως.ειναι σαν να αγορασα καινουργιες.εχουν μια υπηρεσια made to order οπου σου πουλανε δικες τους ανακατασκευασμενες.
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

DAK έγραψε: 24 Απρ 2021, 10:27 Η καθε μηχανη πηγε περιπου 180 ευρω
Αλμυροί οι Αμερικάνοι :D !Φαντάζομαι αν τους στείλω το δικό μου να πέσει κατά πολύ η τιμή..Θα στείλω και στους δύο βασικά να δω το κόστος και θα δω τι θα κάνω..Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”