Κρέμα/Σαπούνι Ξυρισματος

JohnnyJ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 21:59
3
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Νώντας έγραψε: 31 Ιαν 2021, 00:45 Να ρωτήσω...μάλλον να αναρωτηθώ ... μήπως παίζει ρόλο ΚΑΙ το πινέλο που είναι Pure Badger και σε τσιμπάει;;
Να τολμήσω να σου προτείνω να δοκιμάσεις 2 πραγματάκια που άν και φθηνά πολύ πιθανό να τα χρησιμοποιείς συχνά στο εξής;
Μιά κρέμα Παλμόλιβ, την κόκκινη, που δε θυμάμαι να έχω ακούσει πως προκάλεσε σε κάποιον ερεθισμό,
κι ένα πινέλο χοίρου, το καθ'ομολογία καλύτερο φθηνό της Omega το 80097 που μπορείς να το βρείς σε κάποιο
Γαλαξία S/M. Είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα ξεκινήσεις "συλλογή" πινέλων κρεμών σαπουνιών κάποια στιγμή ,
οπότε γιατί όχι από τώρα;;. Το κόστος γι αυτά που πρότεινα; Μισή κρέμα ToOBS.

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος, όπως οι περισσότεροι απο εμάς που τα έχουμε, πως θα σου αρέσουν
και θα τα χαρείς, ΕΑΝ δεν σου δημιουργούν θέμα ερεθισμου (που μάλλον δεν θα δημιουργουν το πιο πιθανο)
Γιαυτό αναρωτήθηκα και εγώ μήπως προκαλείται από το πινέλο αλλά μου είπαν τα παιδιά εδώ στο φόρουμ πως το πιο πιθανό οφείλεται η κρέμα. Θα τσεκάρω το πινέλο χοίρου μήπως είναι το πινέλο όσο για την κρέμα palmolive σου είναι εύκολο να βάλεις ένα Link;
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Palmolive έχουν αρκετά μαγαζιά με είδη από ¨παράλληλες εισαγωγές".
Mini Markets, Χαρτικών/απορρυπαντικών και τέτοια. Ακόμη έχω δεί και στη "Λαϊκή Αγορά"
σε ένα δυό πάγκους που έχουν σαπούνια, απορρυπαντικά, σφουγγαράκια και τέτοια.
Σίγουρα σε κάποιο μαγαζάκι τέτοιο ή ίσως και σε "Λαϊκή" θα βρείς και στο μέρος σου...

Προστέθηκε μετά από 20 λεπτά 35 δευτερόλεπτα:
Δεν ξέρουμε και που μένεις να σου πεί κάποιος πού θα βρείς ευκολότερα...
Όσο για το πινελάκι να προτιμήσεις το 80097, νομίζω είναι το πιό "μαλακό'
από αυτά που υπάρχουν στους Γαλαξίες...
JohnnyJ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 21:59
3
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

@Νώντας Έγινε θα ρίξω μια ματιά και θα προσπαθήσω να βρω τι παίζει. Κάποιο πινέλο κατά προτίμηση απ'τα μαγαζιά με ξυριστικά είδη μπορείτε να μου προτείνετε; Να έχω μια εναλλακτική σε περίπτωση που δεν βρω τα παραπάνω.
μιχαλησ @
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 23 Οκτ 2018, 21:30
5
Has thanked: 467 times
Been thanked: 422 times

Palmolive εχει και ο χαρμανησ αν σε βολεύει.
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Vavous έγραψε: 29 Ιαν 2021, 12:33 Θα βρεις την κρέμα Baume.be στα Ελληνικά καταστήματα. Ειδικά φτιαγμένη για ευαίσθητες επιδερμίδες. Οι περισσότεροι συμφωνούν ότι η κρέμα είναι καλύτερη από το σαπούνι τους.
Δυστυχώς δεν βρήκα μια αναλυτική παρουσίαση της συγκεκριμένης κρέμας.Ναι μεν πολλοί αναφέρουν ότι είναι πολύ καλή έως κορυφαία αλλά όχι πολλές λεπτομέρειες.Ψηνομαι να την αγοράσω αλλά θα με βοηθούσε και ένα καλό review.
JohnnyJ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιαν 2021, 21:59
3
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Έπεσα πάνω στην Castle Forbes 1445 σε ένα αγγλικό review όπου ανέφερε ότι είναι φοβερή για ευαίσθητο δέρμα καθώς και πως είναι από τις καλύτερες κρέμες εκεί έξω ποιοτικά και προφανώς σαν άρωμα. Την έχει δοκιμάσει κανείς; Παρόλο που είναι ακριβή με έψησε πολύ σαν αγορά.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5939
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27688 times
Been thanked: 39284 times
Ηλικία: 54

Ούτε εγώ έχω δει ποτέ εμπεριστατωμένο review @Apostolos K. Μόνο την κρέμα τους είχα κάποτε δοκιμάσει σε δείγμα, οι ιδιότητες της οποίας, πλην του αρώματος, μου είχαν αρέσει πολύ.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3154
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
9
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28394 times
Been thanked: 29688 times
Ηλικία: 64

Την baume.be την είχα δοκιμάσει και γω σε δείγμα πριν δύο χρόνια.
Η αλήθεια είναι ότι το άρωμά της δεν μου άρεσε (μου θύμισε φαρμακείο ή κάτι τέτοιο), αλλά αυτό είναι τελείως προσωπικό θέμα του καθενός.
Οι ιδιότητές της άριστες. Από τις καλίτερες κρέμες που έχω δοκιμάσει.

Δεν την αγόρασα γιατί με τόσες κρέμες και σαπούνια που έχω, θα χανόταν τελείως.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Επειδή έχω και εγώ την ίδια ευαισθησία σε όλες τις κρέμες η μόνη που δεν μου δημιούργησε πρόβλημα είναι η baume.be. Την είχα σε δείγμα,από ιδιότητες πάρα πολύ καλή και από άρωμα μου θύμιζε την cool water.
Τώρα στα σαπούνια μέχρι σήμερα δοκιμάζω συνέχεια και αυτά που βρήκα για το δέρμα μου είναι τα barrister’s reserve. Προσπαθώ να αποφεύγω αυτά που έχουν λανολίνη.

Προστέθηκε μετά από 4 λεπτά 37 δευτερόλεπτα:
Προσοχή και στα aftershave lotion μπορεί ορισμένα να επιδεινώσουν τα συμπτώματα. Τα καλύτερα μέχρι στιγμής για τα δικά μου δεδομένα speick και epsilon blue.
Φίλιππος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”