Πινέλα Simpsons - Μεγ. Βρετανία

Απάντηση
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Έχεις και σε Best; Πώς συγκρίνονται;
wrangler10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 16 Ιουν 2020, 13:30
3

Καλημέρα .Αυτο είναι το 2 band super ή το 3 band super ?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Φιλε wrangler10 αλλα και ολα τα νεα μελη μας, οι πρωτες αναρτησεις σας ανεβαινουν μονο μετα απο εγκριση - οποτε αν κανετε ενα ποστ και δεν το δειτε στο thread που το ποσταρατε, μην το ξαναγραφετε αλλες 10 φορες - η μια φτανει και θα εγκριθει μολις το δει καποιος συντονιστης.

** η φωτο που ανεβασες απεικονιζει ενα 3band super πινελο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6264 times

Όχι δεν έχω σε best. Απλά έχω δοκιμάσει από φίλο. Υπάρχει μία διαφορά στην τρίχα (όπως είπα και πιο πάνω) αλλά επίσης όπως είπα πιο πάνω σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι είναι σε αναλογία με την διαφορά τιμής. Νομίζω ότι αξίζει να δώσει κανείς τα εθπλέον χρήματα μόνο αν είναι φαν του σχετικού πινέλου (με ό,τι αυτό σημαίνει) και παράλληλα εχει αρκετά ευαίσθητη επιδερμίδα. Εκεί που η διαφορά τρίχας είναι σημαντική είναι η manchurian. Αλλά....
Σημειωτέον οτι (όπως είπα πιο πάνω) δεν υπάρχει διαφορά χρηστική. Η γνώμη μου είναι κράτα το 2/best και πάρε το 3 σε best πάλι. Γνώμη μου...
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 556 times
Ηλικία: 43

Alexfocus δωσε χρονο στο chubby2 best.Το ειχα παρει τον νοεμβρη κ μετα απο καμια εικοσαρια ξυρισματα ξεκινησε να στρωνει!στην αρχη τσιμπαει αλλα με τα ξυρισματα σταματαει αυτη η αισθηση.μετα ειναι σαν πουπουλο!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Το συγκεκριμενο thread αναφερεται στα Simpsons - οι συζητησεις για αλλα πινελα ή ερωτησεις γενικου ενδιαφεροντος μεταφερθηκαν εδω
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12676 times
Been thanked: 8697 times
Ηλικία: 44

Ο κυριος μετα σου ..... το πινελο οπως πρεπει να ειναι. Δυνατο backbone, αγγιγμα απαλο και βαση ρετρο. Οπως μου ειπε και ο Γιωργης η τριχα του Super ειναι πιο λεπτη απο αυτη του Best και για αυτο το λογο, συμπληρωνω εγω, ειχα αυτο το οχι τοσο εντονο αλλα ενοχλητικο για μενα γρατζουνισμα με τις τριχες του Best. Καλως ηρθες λοιπον Ch2 Super :dance:
Εικόνα
Εικόνα

Σε αυτη τη φοτο παρατηρω οτι ο θυσανος του Super γλομπιζει αρκετα σε σχεση με αυτον του Best. Νομιζω αυτο βοηθαει στην ενδυναμωση της ραχοκοκαλιας της λεπτης τριχας του Super.

Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12676 times
Been thanked: 8697 times
Ηλικία: 44

Το Super εν δρασει🤪Η ασβιλα εχει φυγει ηδη απο το τριτο ξυρισμα, η τριχα γρατσουναει ακομα λιγακι (καμια σχεση βεβαιως με το Best) και εχει πολυ καλο backbone.
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Ασβος Ξυρισματος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 09 Οκτ 2020, 21:52
3
Has thanked: 25 times
Been thanked: 18 times

Καλημέρα στους φρεσκοξυρισμένους!

Απ οτι διαβάζω δεν έχουμε πολλούς φανς των ψηλόλιγνων simpsons και με τον καιρό όλοι καταλήγουν στα κοντόχοντρα :) Ακόμα και ενδιάμεσες βάσεις PJ ή harvard δεν έχουν πιάσει πολύ.

Καλό το face αλλά και ένα ζεστό λάδερ που το ολοκληρώνεις με λίγο φάτσα έχει τη χάρη του, τώρα που κρυώνει. Οντας bowl lover, όλα τα τύπου polo(τα μικρά τους), emperor, commodore μου φαίνονται εξαιρετικές επιλογές και πολύ όμορφα. Επίσης νομίζω οτι προτιμώ τους πιο μαζεμένους κ νοικοκυρεμενους ασβούς, αρκεί να έχουν τσαγανό. Προσπαθώ να πείσω το κορίτσι οτι χρειαζόμαστε ενα LE M7, χωρίς μεγάλη επιτυχία μέχρι στιγμής.

Εχει κανείς εμπειρία απο τέτοια simpsons? Ενα super ή manch με 100:55:22 πρεπει να είναι σοβαρό και ακριβές (και ακριβό :shhh:) εργαλείο. Τι σας αποτρέπει απο έναν 20αρη super;

https://www.simpsonshavingbrushes.com/s ... -dark-horn

Είναι μάταιο?? Θα καταλήξω κ εγω σε ch?? XD XD
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5926
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27594 times
Been thanked: 39064 times
Ηλικία: 54

Ασβος Ξυρισματος έγραψε: 17 Οκτ 2020, 09:17 Τι σας αποτρέπει απο έναν 20αρη super;
Το μικρό μέγεθος!

Όλοι σε CH2 καταλήγουν ή σε M7
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”