παει κατι στραβα;

Απάντηση
cptmanolis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Ιαν 2011, 23:50
13

Χαίρετε!ειμαι νέος στο χομπυ του παραδοσιακου ξυρισματος!
αγορασα προσφατα την progress και μετα τις αναμενόμενες αρχικές δυσκολίες παρατήρησα πως τοποθετώντας το ξυράφι πάνω και ενω έχω σφίξει ωστε το σημάδι + να πάει κάτω απο την κουκίδα, το ξυράφι απο τη μία πλευρά πάει κάπως στραβά!αυτό οφείλεται σε λάθος κατασκευαστικό η δε τρέχει κάτι;το ίδιο παρατήρησα και στη fatboy του πατέρα μου και νόμισα πως ήταν από τα χρόνια ή και απο κακή χρήση!αλλά το έχει τελικά και η καινούρια μου μηχανή!αν ξέρει κάποιος ας με διαφωτίσει!ευχαριστώ εκ των προτέρων,
Μανώλης
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Μανόλη καλώς ήρθες. Πέρνα από την κατηγορία του καλωσορίσματος για να σε χαιρετίσουνε τα μέλη αμα θέλεις.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καλημερα Μανωλη!

Θα σε παρακαλουσα να βαλεις καποιες φωτο και απο τις 2 μηχανες, close ups αν ειναι δυνατον - ή οσο το δυνατον πιο κοντινες ληψεις (μεγιστο πλατος 600px). Η Fatboy του Ανδρεα ειχε το ιδιο προβλημα, και το διορθωσα. Τωρα με την Progress κατι δεν πρεπει να πηγαινει καλα. Γιατι η μεν πρωτη ειναι butterfly και απλα απο την εξωτερικη πλευρα με μια ταναλια μπορεις να την ισιωσεις (αν βαλεις φωτο μπορω να στο δειξω πιο καλα) αλλα με την Progress πρεπει να την δω πως ειναι μονταρισμενη κλπ. Δλδ πανω απο μια φωτο με καλο φωτισμο και οχι θολες, για να βγαλουμε συμπερασμα!

Σε ο,τι αφορα το ποστ του Slur, να πω οτι εννοει σε αυτη την ενοτητα..

Και παλι καλως ηρθες στην παρεα και θα την βρουμε την λυση και για τις 2 μηχανες!

Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”