Ποια αρώματα φοράτε φέτος στις γιορτές?

Απάντηση
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Επειδή ο καιρός έχει "σκαμπανεβάσματα", δεν αποχωρίζομαι(ακόμα) τα χειμερινά μου αρώματα! Την πρωτοκαθεδρία έχουν τα Bvlgari Man In Black και Dior Homme parfum, μυρωδιές που δεν περνούν απαρατήρητες. Βέβαια, κατά την διάρκεια της ζεστής σχετικά ημέρας, δίνω "ευκαιρίες" και στο Dior Sauvage, το οποίο δεν με απογοητεύει καθόλου από πλευράς διάρκειας και προβολής. Περιμένω να διαβάσω τις επιλογές σας.
ΥΓ: Καλημέρα.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2710
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 1671 times

Αν και 27ρης προτιμώ το Κουρος-ysl!
Θεωρώ οτι ταιριάζει με το Πάσχα και αν και οχι το κλασσικό φουζέρ βγάζει και κάτι απο εξοχή.Όποτε το φοράω νιώθω οτι είμαι στη dorian gray ακούγοντας italodisco...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Εγω θα παω σε κατι δροσερό με φρεςκάδα και μαλλον θα πάω στο jo malone honey & nectarine
Άρης
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

rhtoras έγραψε:Αν και 27ρης προτιμώ το Κουρος-ysl!
Θεωρώ οτι ταιριάζει με το Πάσχα και αν και οχι το κλασσικό φουζέρ βγάζει και κάτι απο εξοχή.Όποτε το φοράω νιώθω οτι είμαι στη dorian gray ακούγοντας italodisco...
:clap: :greetings-clappingorange: :clap: :greetings-clappingorange: :clap: :greetings-clappingorange: :clap: :greetings-clappingorange: :clap:

Γιαυτό το αγαπώ αυτό παιδί!


Όσο κρατάει ακόμη ο καιρός, πάω με Rive Gauche YSL.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

μονο για τις γιορτες(και αλλες εξορμησεις).
pour monsieur chanel.
chanel49.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7336 times
Been thanked: 9879 times
Ηλικία: 54

rhtoras έγραψε:Αν και 27ρης προτιμώ το Κουρος-ysl!
Θεωρώ οτι ταιριάζει με το Πάσχα και αν και οχι το κλασσικό φουζέρ βγάζει και κάτι απο εξοχή.Όποτε το φοράω νιώθω οτι είμαι στη dorian gray ακούγοντας italodisco...
Τον Κούρο τον προτιμούσα σπό τα 19-20 XD . Δεν ξέρω αν έχει γίνει reformulation αλλά ήταν πολύ δυνατό άρωμα, κυριολεκτικά και μεταφορικά! Kάποια στιγμή θα τον ξαναφορέσω (τελευταία φορά πρέπει να ήταν ~2002 για το original και το Kouros Cologne Sport το 2004), όταν τελειώσω μερικά που περιμένουν υπομονετικά την σειρά τους Γιατρέ μου!

macho έγραψε:μονο για τις γιορτες(και αλλες εξορμησεις).
pour monsieur chanel.
Σταθερή αξία! Μαζι με τον Ανταίο και τον Εγωϊστή :)

Επί του θέματος: Δεν επιλέγω τι άρωμα (ASL EdT EdC EdP) θα φορέσω προγραμματισμένα, συνήθως μου βγαίνει την τελευταία στιγμη, λίγο διαθεση, λίγο έμπνευση, λίγο τύχη.
any shave you can walk away from, is a good shave!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

" Γιορτινό " άρωμα ; Το Fahrenheit. Περισσότερο "Χριστουγεννιάτικο" και όχι τόσο "Αναστάσιμο - Πασχαλινό ", για μένα.

Στη προ Fahrenheit εποχή υπήρχε το ysl kouros edt στο σπίτι ( original 1η έκδοση )* και θυμάμαι το χαρακτηριστικό άρωμά του τόσο ξεκάθαρα κι ας μη τον φόρεσα ποτέ ( ηλικιακά το timing δε ταίριαξε ), όπως θυμάμαι και την Eau Sauvage αλλά και την Οbsession for men του CK. Αρώματα που ποτέ δε φόρεσα αλλά τα έχω μυρίσει τόσες πολλές φορές μέσα στο σπίτι που μου έχουν εντυπωθεί.
Aυτό που κρατούσα κάποτε σαν "γιορτινό" στο μυαλό μου ήταν το Givenchy Gentleman ( 1η έκδοση )*.

* Λογικά μετά απο τόσα χρόνια θα έγιναν reformulation.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

αν και δεν ειναι του παροντος οποιος θελει να δει συστατικα αναλογιες και χημικα που χρησιμοποιουνται στα αρωματα μπορει να μπει εδω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”