Σαπούνια/Κρέμες που δεν ευχαριστηθήκαμε

Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Floris No89.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
nicholas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: 10 Δεκ 2012, 14:27
11
Has thanked: 82 times
Been thanked: 38 times

Τελικά οσο περναει ο καιρος ολοένα και περισσότερο αποδεικνυεται οτι δεν ειμαι και τοσο λατρης των κρεμων και αυτος ισως να είναι και ενας λογος που απογοητευομαι ευκολοτερα απο μια κρεμα,απο την άλλη ομως δεν εχω ακομα δοκιμασει καποια πιο ξεχωριστη.
Κρέμες που δεν ευχαριστηθηκα
gillette-τίποτα το ιδιαιτερο πλην της καλης τιμης της.
nivea-αν και έχει ενα ωραιο απαλο ωραμα προσωπικα ποτε δεν την συμπαθησα,κανει σχετικα ευκολα καλο αφρο αλλά δεν παρέχει καλη ενυδάτωση τουλάχιστον για το δικο μου πρόσωπο.Το κυριότερο ομως ελαττωμα για εμενα,αν και ίσως φαίνεται παράξενο, ειναι η αισθηση που μου αφηνει στο προσωπο που μου μοίαζει ιδια με αυτη που σου αφήνει αντιστοιχος ετοιμος αφρος της.
kolynos regular/aloe vera-σχεση αγαπης-μισους.Μ' αρεσει το αρωμα τους ακομα και αυτο της regular :lol: αλλα δεν μου παρέχουν ενυδάτωση που θα ηθελα.Στα θετικά επισης η καλη τιμη.
Σαπουνια
Wilkinson shaving soap-μέτριο σαπούνι με ενα περιεργο συνθετικο αρωμα και δεν κάνει ευκολα αφρό.Το πιο ωραιο πραγμα σ΄ αυτο το σαπουνι ηταν τον πλαστικο κουτακι του :megagrin
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26486 times
Been thanked: 25955 times

Σαπούνια:

-Proraso (λόγω αρώματος)
-Arko (λόγω αρώματος)

Κρέμες:

-Florena (λόγω σιλικόνης)
-Nivea (λόγω σιλικόνης)
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 56

Tabac soap:
Είχα υψηλές προσδοκίες αλλά δεν μου "έκατσε" τελικά. Το έδωσα (αντάλλαξα) και ήταν σχεδόν άθικτο.

Edwin Jaeger Sea Buckthorn cream:
Απλά αδιάφορο, τίποτα δεν μου έκανε εντύπωση, αφρός, ενυδάτωση, προστασία; τίποτα απολύτως.

Όλο και κάτι θα θυμηθώ στην συνέχεια, έχω και κάποια τα οποία δεν έχω δοκιμάσει και πρέπει να το κάνω.
Οπότε θα υπάρξει ανανέωση επί του θέματος :megagrin
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Taylor of old bond street άρωμα Elton college collection. Την πήρα για δοκιμή από φίλο την συγκεκριμένη κρέμα. Είχε μαστιχοειδή υφή και ζητούσε συνέχεια νερό άλλα δεν έλεγε να φτιάξει! Στέγνωνε διαρκώς πάνω στο πρόσωπο μου δίνοντας μου την αίσθηση ότι ξυρίζομαι χωρίς να υπάρχει νερό ούτε για δείγμα. Το καλό της άρωμα δεν επαρκούσε για να της δώσει μία αξιοπρεπή κριτική.
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Classic Male Grooming

Δεν έχω καταφέρει να κάνω αφρό που να διαρκεί.
Μέχρι να ξυρίσω το ένα μάγουλο έχει εξαφανιστεί από το άλλο.

Κρίμα , περίμενα πολλά από αυτό το σαπούνι.
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
fask
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 02 Οκτ 2012, 13:02
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

λα τοχα. δεν εχει καθολου αρωμα
NavalArchitect

T&H Luxury shave soap.

Coates LE tea tree shave cream (όλα τά'χαν, η ένδειξη limited edition τους έλειπε). Μία πολύ μέτρια κρέμα, όχι επιτυχημένη κι αρκετά δοκιμασμένη σε σύνθεση και απόδοση, την οποία τελικά σταμάτησαν.

Splendid.
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8982 times

Σαπούνια για τα αρώματα τους..
Cella :character-oldtimer:
Arko :chores-chopwood:
Declaration Grooming :confusion-seeingstars:
House of Mammoth :scared-shocked:
Grooming Dept. Mallard Formula Strawberry Rhubarb (Η Φράουλα θυμίζει περισσότερο κατσαριδοκτόνο..)
Occult Grooming Essentials 2022 Mens Only GR "Blue" Iris Sandalwood (Η μυρωδιά από έντονο σαπούνι όχι αρεστό για τα γούστα μου
υπερίσχυε του υποσχόμενου αρώματος δυστυχώς :( )

από κρέμες..
Της Simpson (στο αλουμινένιο τενεκεδάκι)
λόγω έλλειψης προστασίας..
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
dtsapman
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 24 Οκτ 2023, 17:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 112 times
Ηλικία: 49

Nivea, έβγαζα κάτι λευκά σπυράκια, περίπου σαν αυτά της εφηβείας. Ούτε ξυρίστηκα, με κάλυπτε.
Τα BBS με τη βάση cronos. Πρέπει να είμαι αλλεργικός σε κάποιο συστατικό γιατί κοκκινίζει το δέρμα σαν να έχω εξάψεις, κάτι που δεν συμβαίνει τη vegan βάση. Ξυρίστηκα μια χαρά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”