Euromax EMP800

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

Είναι περίεργο που σε αυτό το φόρουμ δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις για αυτό το Euromax EMP 800 - Vertice ξυριστική λεπίδα, οπότε παίρνω το θάρρος να ανοίξω μια νέα συζήτηση σχετικά με αυτό το θέμα της ξυριστικής λεπίδας.
Λεπίδες που από όσο ξέρω κυκλοφορούν αρκετά χρόνια στην αγορά, η εταιρεία που τις παράγει θα πρέπει να είναι από τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα αλλά οι λεπίδες παράγονται και στην Ινδία με άλλες ονομασίες Είναι λεπίδες με επίστρωση πλατίνας και έχουν ένα αρκετά μέτριο κόστος, βρίσκονται εύκολα τόσο στο διαδίκτυο όσο και σε καταστήματα με είδη κουρείων, διαθέσιμα και σε συσκευασίες με πλήρη λεπίδα και μισή λεπίδα για χρήση με ξυραφάκια κουρέα.

Νομίζω ότι μπορώ να πω ότι είναι καλής ποιότητας λεπίδες, που κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους
Θα μπορούσα να το ορίσω ως μια λεπίδα που ειλικρινά κάνει τη δουλειά της με κάποια τραχύτητα αλλά χωρίς να φαίνεται γκρινιάρης.
Σε πιο μέτρια ξυράφια δεν δίνει αξιόλογα αποτελέσματα, κάνει τη δουλειά του διακριτικά.
Για τη δική μου χρήση, λειτουργεί καλύτερα στο Merkur Futur σε μεσαία ρύθμιση και σε ξυραφάκια Open Comb, αλλά είναι απλώς προσωπική προτίμηση.
Παρά κάποια τραχύτητα, δεν είναι ιδιαίτερα επιθετικό στο δέρμα και καταφέρνει να διαρκέσει για μια ολόκληρη εβδομάδα ακόμα κι αν, μετά το πέμπτο γένι, αρχίσει να δείχνει κάποια σημάδια χαλάρωσης.
Το χαρτί έχει λίγη κεντρική κόλλα.
Έχω ακόμα πολλά από αυτά, γύρω στις 200 λεπίδες, πριν από χρόνια ήμουν τόσο περίεργη να τα αγοράσω και να δοκιμάσω την καινοτομία, τα αγόρασα και τα βρήκα λεία, οπότε αγόρασα αμέσως πακέτα λεπίδων.
Γενικά με ξυραφάκι κάνω δύο ή τρία ξύρισματα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Φυσικά, είμαι πολύ περίεργος να διαβάσω τις απόψεις σας αν έχετε δοκιμάσει τη λεπίδα Euromax
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Shadow7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 24 Δεκ 2023, 14:09
Has thanked: 18 times
Been thanked: 31 times

Τα χρησιμοποίησα σήμερα πρώτη φορά,μου θύμισαν αρκετά τα Gillette silver blue, πράγμα αρκετά καλό.Ισως να ήταν λίγο πιο "τραχιά" αλλά αντικειμενικά ένα μια "καλή" λεπίδα για μένα.
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

Υπάρχουν ήδη νέες λεπίδες διαθέσιμες στο razorbladesclub και στο Amazon ονομάζονται Starmaxx και λέει ότι παράγονται στην Ινδία.
Θα μπορούσαν να είναι τα ίδια Euromax αλλά με διαφορετικό όνομα, θα τα παραγγείλω.

Starmaxx
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foxtrot την 23 Φεβ 2024, 13:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Τα links πρέπει να ενσωματώνονται σε λέξεις
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”