Βοήθεια για επιλογή σαβετας για γραμμές

Απάντηση
PanosD1984
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Απρ 2023, 12:32
1
Been thanked: 1 time

Καλησπερα σε ολους!Σκεφτομαι να μπω με το ένα ποδι στο χωρο και θα ηθελα τα φωτα σας! Τι εννοω: Εχω παντα μουσι (μαλακα γένια γενικα) όμως επειδη μου αρεσει παντα να το περιποιούμαι σκεφτομαι την αγορα μιας σαβετας αποκλειστικά για να κάνω γραμμές ξυριζοντας και αυτοθς τους 3 ποντους γενια κατω από το λαιμο . Ειδικα εκει που δυσκολευομαι με τα κοινα ξυραφακια δλδ κατω από το λαιμο. Και όταν λεω δυσκολευομαι εννοω ότι εχω και πολλους ερεθισμους αλλα και να κοψω στην απολυτη ευθεια χωρις συνεχεις διορθωσεις,εφοσον δεν είναι ξεκαθαρο που κοβει το κλασσικο ξυραφακι και εκει νομιζω ότι η χρηση μιας σαβετας θα βολευε. Εδώ είναι που χρειαζομαι και τη βοηθεια των πιο εμπειρων από σας μιας και θα ηθελα να μου προτεινετε μια σαβετα σε προσιτη τιμη ,φιλικη για αρχαριο με οσο το δυνατον πιο φαρδύ ξυράφι και κατά προτίμηση να είναι σαν τη Shibumi ,δλδ χωρις να διπλωνει. Επισης οποιαδηποτε προταση για μαρκες από ξυραφακια που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω ώστε να δω ποια μου καθονται καλυτερα σδτο δερμα είναι ευπροσδεκτη. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Άβαταρ μέλους
maetsos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2020, 00:11
3
Τοποθεσία: Βανκούβερ
Has thanked: 3653 times
Been thanked: 2119 times

Στο αλιεξπρες θα βρεις πολλές αντιγραφές της Artist Club, με τις φαρδιές λεπίδες. Προσοχή υπάρχουν και αντιγραφές που παίρνουν τις συνηθισμένες διπλής κόψης.

Προσωπικά, όταν αφήνω μούσι, με έχει βολέψει πιο πολύ η Vector της Blackland από ό,τι η σαβέτα. Η Υaqi βγάζει την Excalibur, αντιγραφή της Vector.
Έχουν λεπτή κεφαλή και επίτρέπουν να βλέπεις καλύτερα που πατάει η λεπίδα. Αξίζει για μενα να δεις κι αυτήν την περίπτωση.
Δημήτρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Shavette - Το μαχαίρι με τα ανταλλακτικά ξυραφάκια”