Πρόταση για ασβο

Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1686
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13439 times
Been thanked: 14369 times
Ηλικία: 54

@dimitris mpoukas Θα σου πρότεινα Thater two band 26mm με μία επιφύλαξη καθώς το ένα από τα τρία που έχω υπολείπεται σε απαλότητα. Τα άλλα δύο είναι απίστευτα απαλά με ικανοποιητικό backbone (ειδικά το 4670/5) και πραγματικά πολύ απολαυστικά στο face lathering. Καλό και το moka με εξαιρετικό VFM αλλά τα Thater είναι άλλο πράγμα.
Γιάννης
dimitris mpoukas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Αύγ 2022, 20:49
1
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου Γιάννη τα κοίταγα κι εγώ στο site και με έτρωγε η περιέργεια να μάθω αν αξίζουν τα χρήματα τους. Οπότε χαίρομαι που έχω μια θετική γνώμη.
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1686
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13439 times
Been thanked: 14369 times
Ηλικία: 54

Δημήτρη είναι λίγο υποκειμενικό αν αξίζουν τα χρήματα που ζητούν γιατί σίγουρα δεν είναι 3-4 φορές καλύτερα από το moka. Από την άλλη αν θέλεις πολυτέλεια πληρώνεις , ούτε τα Varesino π.χ. είναι δέκα φορές καλύτερα από τα Proraso.
Γιάννης
dimitris mpoukas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 28 Αύγ 2022, 20:49
1
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Για δεύτερη φορά η απάντηση σου είναι κατατοπίστικη, πήρα σαφέστατα τη πληροφορία που ήθελα. Νομίζω με τη πάροδο του χρόνου κάποια στιγμή που θα έρθω σε κορεσμό με όσα έχω να πάρω κάποιο shavemac πινελο μιας και με ένα σαπουνι μια μηχανή κι ένα after shave κανείς τη δουλειά σου αλλά κανείς δε περιορίζεται σε αυτά. Σε ευχαριστώ και πάλι.
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12968 times
Been thanked: 13619 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Φίλε, @dimitris mpoukas μια αξιόπιστη και οικονομική επιλογή, για είσοδο στο χώρο του παραδοσιακού ξυρίσματος, είναι τα πινέλα silvertip της Zenith... απόψεις....
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1686
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13439 times
Been thanked: 14369 times
Ηλικία: 54

Γιώργο έχω και ένα Zenith Silvertip και είναι πολύ καλό πινέλο, μου αρέσει περισσότερο από το moka αλλά για τα γούστα μου πάντα τα Thater δεν τα πλησιάζει.

Προστέθηκε μετά από 1 ημέρα 10 ώρες 25 λεπτά 13 δευτερόλεπτα:
Να πω επίσης ότι στην κατηγορία τιμής του Zenith silvertip προτιμώ σαφώς το Maseto το οποίο είναι αρκετά κοντά στα Thater.
Γιάννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”