Πάω διακοπές στο Skiatosh;

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Φωτογραφίες, ιστορίες, εμπειρίες από τα ταξίδια των μελών μας.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

Μιλούσα για διακοπές με έναν φίλο και μου είπε ότι είχε πάει στην Ελλάδα, για την ακρίβεια στο Skiatosh, μου πρότεινε αυτό το ταξίδι λέγοντας ότι είναι ένα όμορφο μέρος όπου, μεταξύ άλλων, κοντά στην παραλία οι τουρίστες μπορούν να δουν το τα αεροπλάνα προσγειώνονται επειδή υπάρχει ο κοντινός αεροδιάδρομος.

Στην αρχή σκέφτηκα ότι πρέπει να είναι υπέροχο να βλέπεις αεροπλάνα να προσγειώνονται σε μικρή απόσταση ενώ έκανα μπάνιο και μετά μου έδειξε το βίντεο :mrgreen:




Φόβος! Δεν πίστευα ότι το αεροπλάνο πέρασε σχεδόν πάνω από τα κεφάλια των τουριστών τόσο χαμηλά.

:hellas3 :hellas3
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Φίλε μου από τον τίτλο νόμιζα πως αναφερόσουν σε κάποιο μέρος που μπορεί κάποιος να κάνει ski. Στην Ελλάδα έχουμε πολύ ωραία μερη. Έχουμε και την Σαντορίνη που έχει την Καλντέρα... Και εκεί κάποιος που έχει smartphone μπορεί να πάει στην άκρη του γκρεμού να βγάλει selfie και να πέσει αποκάτω στα βράχια. Βασικά δεν μπορεί απλά να γίνει, αλλά έχει γίνει κιόλας. Γενικά σε όλον τον κόσμο υπάρχουν πολύ ωραία μέρη που αν έχεις smartphone και social διάθεση μπορείς να σκοτωθείς ένδοξα με λάμψη 2Μ views. :scared-shocked:
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1686
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13438 times
Been thanked: 14364 times
Ηλικία: 54

Roberto το νησί λέγεται Skiathos και στο συγκεκριμένο σημείο πηγαίνουν μόνο όσοι θέλουν να δουν τα αεροπλάνα από πολύ κοντά αψηφώντας τον κίνδυνο και κάποιοι καταλήγουν στο νοσοκομείο



Το νησί είναι πανέμορφο για διακοπές αρκεί να έχεις λίγο μυαλό στο κεφάλι σου και να προσέχεις τις πινακίδες

Εικόνα
Γιάννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ταξίδια”