Νεσεσέρ ταξιδίου

Απάντηση
Paneristi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάι 2020, 08:16
3
Been thanked: 78 times

Αύγουστος μήνας διακοπών!!

Τι νεσεσέρ σας βολεύει; που βάζετε τον εξοπλισμό όταν πάτε διακοπές ή έστω ένα weekend?

Θέλω μια πρόταση - ιδέα για νεσεσέρ που να έχει πολλές θήκες μικρό βάρος και καλό θα ήταν να πλένεται.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5274 times
Ηλικία: 57

Εχω παρει αυτο... Ακομη δεν το εχω χρησιμοποιησει, αλλά σε δοκιμές στο σπιτι μια χαρα μου φανηκε... Αρκετος χωρος, αρκετές θηκες...

Αλλά αν δεν απατώμαι, υπάρχουν κι άλλα παρόμοια θέματα, που μπορείς να πάρεις αρκετές ιδέες...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5274 times
Ηλικία: 57

Τελικά, το συγκεκριμένο μου έχει λύσει τα χέρια...

Παίρνει της Παναγιάς τα μάτια... Του έχω φορτώσει (κι έχει ακόμη περιθώριο και για άλλα)
4-5 σαπούνια
4-5 aftershave, κολωνιες, κλπ
2 πινέλα
2 κουτάκια μεταφορας μηχανών (από 2 στο καθένα)
Το ξύλινο bowl
Λεπίδες
Πετσέτες

Ελπίζω να μην ξεχνάω κάτι...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Nécessaire στα ελληνικά σημαίνει απαραίτητος.
Άρα εξ ορισμού η χρήση του αναφέρεται για τα απολύτως αναγκαία και όχι για να κουβαλάει την προίκα μας... ;)
Εμένα πάντως με έχει βολεψει το τσαντάκι από μια παλιά Nikon dslr, που και τρία χωρίσματα έχει, και λόγω κατασκευής (επένδυση από αφρώδες υλικό) προστατεύει τα αφτερ από πιθανό ατύχημα.
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7620 times
Been thanked: 6915 times
Ηλικία: 45

μια πολυ καλη toilet bag ειναι της hidea, υψηλης πυκνοτητας 600D.Περιεχει αρκετες εσωτερικες τσεπες και ενα γαντζο στο πανω μερος για αναρτηση. Διαστασεις 250×180×105 mm και σε τιμια τιμη 10 ευρω


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Added in 19 minutes 13 seconds:
εδω κ ο συνδεσμος απο το μαγαζι που ψωνιζω στην ομονοια, για οσους μενουν αθηνα
https://vouvakis.gr/106--
κατα τον δαιμονα εαυτου
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Εγώ πήγα τζάμπο 5 μέρες πριν πάω στρατό το 2019 και τσίμπησα ακριβώς Aυτό] το νεσεσέρ, αλλά με σχεδίαση που θα απέτρεπε το πολύ bullying, δηλαδή με λευκή διακεκκομένη ρίγα σε μαύρο φόντο.

Βάνω μέσα 2-3 μηχανές, 2-3 σαπούνια, 1-2 κρέμες, 2 αφτερσεηβ και ανω των 5-6 κουτιών λεπίδες και δειγματάκια σαπουνιών που φτιάχνω μόνος μου από τα πιο ακριβά μου, ώστε να μην τα εκθέτω σε πλοία - αεροπλάνα - θερμά κλίματα.

Μια που το έχω, βάζω μέσα και νυχοκόπτη, γιατί έχω τον καλύτερο της οικογένειας και μου τον ψειρίζει κάνας αδερφός και σπανιότερα κάνας πατέρας. :violin:

Θα δεχόμουν ακριβότερη αγορά μόνο για νεσεσερ με γάντζο, που είδα να παραθέτουν άλλοι από πάνω. Θεωρώ ότι από άποψη χώρου δε χρειάζεται κάτι παραπάνω, γιατί μετά πάμε σε καταστάσεις ημιμόνιμης διαμονής, που αρχίζεις και ξεδιπλώνεις την πραμάτεια σου ελεύθερα στο μπάνιο. :banana-dance:
De savoir vient avoir.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αξεσουάρ”