YUMA - Luks Tras Aparati.

Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8982 times

Δύσκολη η επίτευξη της εμπειρίας όταν ξυρίζεσαι δυο φορές το χρόνο και αν..
Επίσης κόμπλεξ είναι όταν προμοτάρει κανείς κάθε τι τσίπικο και φτάνει να ασχολείται χλευάζοντας κουτάκια και
συσκευασίες καταξιωμένων στο χώρο παγκοσμίως εταιριών όπως η πανακρέμα για να μην ξεχνιόμαστε.. καθώς και το hate για posh??
photos..
Όσα δεν πιάνει η αλεπού... τα κάνει κρεμαστάρια..
@mbakurin δεν διαφωνώ με τα φθηνιάρικα σκουπίδια τριγύρω στο αν τα χρησιμοποιεί κάποιος..
Στό δικό του πρόσωπο τα βάζει.. οπότε δεν με αφορά πέρα από την πλάκα και το χιουμοράκι με τον Αμίαντο..
Έχω ξαναπεί πως φωνές σαν την δική σου έχουν θέση στο φόρουμ.. :clap:
αλλά μην τρελαθούμε κιόλας.. μην ξεχνάς ότι απευθύνεσαι σε κυρίους που έχουν δοκιμάσει ένα σωρό εκλεκτά προϊόντα
εκεί έξω και όχι σε παιδάκια που έχουν το τρολάρισμα ευκολοφάγωτο..
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Κωνσταντίνε, είναι πραγματικά για λύπηση το ότι μυγιάζεσαι, αφιερώνεις χρόνο, φαιά ουσία και ψυχικό απόθεμα για να επιχειρήσεις να προσβάλλεις εμένα και κάμποσο άλλο κόσμο σε ένα φόρουμ για... ξυριστικά προϊόντα, το νο1 θέμα για ΝΑ ΜΗΝ είναι τοξικός κανείς. Γιατί; Επειδή τα δικά σου ''παιχνίδια'' είναι -πιστεύεις- καλύτερα.

Έχεις και σχεδόν τα διπλά μου χρόνια, δεν έχω κάτι άλλο να πω. Τα ποστ είναι εδώ, ευτυχώς δημόσια, νομίζω είναι εμφανές σε όλους το ποιόν και η ψυχική κατάσταση καθενός.
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8982 times

Να λυπάσαι!
Που φαίνεται να μην κατάλαβες τίποτα από όσα είπα
και φυσικά χωρίς να προσβάλλω κανέναν..
Αλλά δεν πειράζει.. κατανοώ ότι δεν βρήκες τίποτα πιο εξυπνακίστικο να απαντήσεις πέρα από μια μάταια τακτική λάσπης..
:mrgreen:
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27390 times
Been thanked: 38923 times
Ηλικία: 54

OK boys. Φτάνει τόσο.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6398 times
Been thanked: 5273 times
Ηλικία: 57

Σήμερα παρέλαβα το πακετακι του Γιώργου από το σχετικό giveaway...

Πρώτη εντύπωση, θετικότατη, μιας και το πακετακι είχε πανέμορφα γραμματόσημα...

Μέσα είχε το επίμαχο κουτάκι με την μηχανή καθώς και δειγματακια διάφορα (να είσαι καλά ρε συ Γιώργο)...

Παρ'ολο που είχα διαβάσει το νήμα από την αρχή, ειλικρινά δεν περίμενα αυτό που είδα...

Παναλαφρη, μόλις 26-27 γραμμάρια, θυμήθηκα πως είναι να πιάνεις τα εντελώς πλαστικά διτριλεπιδα των 8 γραμμαρίων...

Την πιάνεις,στην βλέπεις και νομίζεις ότι είναι ένα ψεύτικο πράγμα... Τα περίτεχνα φινιρίσματα δεν τα έψαχνα ποτέ και φυσικά δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο εδώ... Όπως επισης, δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου Primo...

Μου φάνηκε επίσης πολύ μικρή, εδώ μου είχε φανεί μικρή η Parker R97...

Το θέμα είναι ότι ότι και να λέμε, το αποτέλεσμα θα κρίνει κάτι...

Το μόνο που δεν ξέρω είναι με το τι λεπίδα να ξεκινήσω...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

fusarium έγραψε: 05 Ιαν 2023, 04:38 Όποιο μέλος του forum έχει στην κατοχή του την γνωστή τουρκική μηχανή YUMA και δεν την θέλει ας στείλει ΠΜ για τα περαιτέρω - εννοείται σε λογική τιμή

την θέλω και η αξία της είναι μικρότερη από τα μεταφορικά (τουλάχιστον εκεί που κοίταξα)

Αν πάλι κάποιος γνωρίζει κάποιον εύκολο και φθηνό τρόπο για να την πάρω ας μου υποδείξει


Υπόχρεος εκ των προτέρων και ευχαριστώ πολύ το Forum για την φιλοξενία.
Οι τρόποι να αποκτήσει κανείς την εν λόγω μηχανή είναι δύο:

1) Πέρασμα συνόρων για τη γείτονα, είτε από κάποιο νησί του Αιγαίου, είτε από το Ν. Έβρου. Πχ, στον Ονούρ της Edirne/ Αδριανουπόλεως, πήρα τρεις με συνολικό κόστος 7 ευρώ, με τις νέες υποτιμήσεις της λίρας θα μιλάμε λογικά πλέον για 5-6.

2) Αγορά από το Αμαζον Γερμανίας, που βλέπω στέλνει και Ελλάδα, με κόστος μεταφορικών μικρότερο της όντως τιμής, όπως ζητάς στο ποστ σου. Προφανώς τσιμπημένο το σύνολο, καθώς με αυτό το ποσό παίρνεις κεφαλή σοβαρότερης made in Germany μηχανής. Αν έχεις ήδη όμως r89 ή r41, δε σε νοιάζει. Φοβερό ε; :mrgreen:

Από τον δεύτερο αγόρασε φίλος εκ Γερμανίας που διεφθάρη από εμένα για ΠΞ και είναι πολύ ευχαριστημένος. Γι' αυτόν, τα μεταφορικά ήταν 2 ευρώ αντί 5.

Αν είσαι Αθήνα, μπορώ να δανείσω τη δική μου για κάνα μήνα. Δεν την πουλάω γιατί α) τουλάχιστον μια φορά το μήνα εντάσσεται στο ροτεησον και β) είναι συναισθηματικής αξίας σουβενίρ ταξιδιού. Συνεννόηση επ' αυτού με Π.Μ.
De savoir vient avoir.
fusarium
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: 04 Οκτ 2022, 15:18
1
Has thanked: 4376 times
Been thanked: 4342 times

mbakurin ευχαριστώ ειλικρινά για την βοήθεια, είμαι πολύ μακρυά απο Αθήνα οπότε δυστυχώς δεν δεν είναι εφικτή η δια ζώσεις συνάντηση, σε κάθε περίπτωση χαίρομαι ειλικρινά για την εμπιστοσύνη προς το πρόσωπο μου.

Θα επιχειρήσω και εγώ με τον δεύτερο τρόπο.

Και πάλι θερμές ευχαριστίες
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Την χειρότερη κινεζική να πάρεις από αλι είναι κλάσεις ανώτερη από την τουρκική πλεμπα.
fusarium
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: 04 Οκτ 2022, 15:18
1
Has thanked: 4376 times
Been thanked: 4342 times

είπαμε!!! γούστα είναι αυτά...ενίοτε και βίτσια..

δεν έχω έλλειψη απο μηχανές, αν και είναι δύσκολο να ικανοποιηθεί κανείς με αυτά που βγαίνουν

ωστόσο έχει ενδιαφέρον η επιδίωξη της ποικιλίας, δεν νομίζω ότι είναι σωστό εφ' όσον μιλάμε για χόμπυ (εκτός από ανάγκη) και προσωπικά δεν θέλω να σνομπάρω καμιά μηχανή.

Με όλο το σεβασμό
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Δεν ξερω αν εχεις δει την ''ποιοτητα'' κατασκευης της εν λογω μηχανης αλλα εγω δεν θα ακουμπουσα στο προσωπο μου αυτο το πραγμα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”