Το Ξύρισμα της Ημέρας: Ιανουάριος 2022

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Πρώτο #SOTN μετά από αρκετό καιρό και σε νέο περιβάλλον.. το ξύρισμα έγινε προχτες..
Πρώτη δοκιμή με δανεικά Occult Grooming Essentials μετά από αρκετό καιρό επίσης..
η βελτίωση και μηχανικα και αρωματικα και σε ιδιότητες ειναι πάρα πολύ μεγάλη κι αυτό με κάνει ιδιαίτερα χαρούμενο, πόσο μάλλον το γεγονός ότι γεννιούνται και ωριμάζουν εδώ
κάνει πολύ περήφανη την ξυριστική μας κοινότητα.. επίσης η λοσιόν πάρα πολύ ισορροπημένη (νομίζω οτι θα δούλευε καλά και σε λιπαρή επιδερμίδα όσο και σε ξηρή) πολύ θρεπτική χωρίς αυτό να σημαίνει βαρύ ποστ..τόσο όσο.. έχω άλλο ένα σαπούνι εδώ, το χαλοουϊν, με διαφορετική βάση, που θα δοκιμάσω σήμερα και θα το ανεβάσω αύριο.. αφού με κάλυψε η βάση αυτή που είναι βίγκαν τρέφω μεγάλες προσδοκίες για την άλλη που είναι με λίπος πάπιας..και για να μην παρεξηγηθώ από κανέναν δεν κάνω διαφήμιση, αφού έτσι κι αλλιώς τα παιδιά το κάνουν σαν χόμπι, με μεράκι, σε περιορισμένες ποσότητες, με σεβασμό στα ξυριστομάγαζα.. πάντως επειδή είμαι αρκετά παράξενος και δύσκολος ομολογώ οτι δεν περίμενα να μου αρέσουν τόσο..δε θέλω να μπω στη διαδικασία να τα συγκρίνω με άλλα σαπούνια παρα μόνο με τα πρώτα occult..ζητώ συγνώμη που δεν ανέβαζα φωτο και δε συμμετείχα τόσον καιρό.. εκτός από έλλειψη χρόνου ντρεπόμουν κιόλας καθως ακόμη είμαι σε φάση μετακόμισης..
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Zissis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 09 Ιαν 2022, 01:54
2
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Has thanked: 204 times
Been thanked: 299 times
Ηλικία: 49

Pre shave: Windsor
Brush:Yaqi Silvertip
Razor:Muhle R89 Twist
Blade:Gillette 7o clock (πρασινη)
Soap:PAA Future Fiction (ck-6 formula)
Alum Block:444
After Shave balm:Noxzema moisture
After shave Lotion: Str8 Hero


Εντυπωσιακο το αποτέλεσμα σημερα.2 χερια και τα γνωστά μερεμέτια. Η λεπίδα "έκατσε" άμορφα με την μηχανή.

Το σαπούνι με εντυπωσίασε. Μεγάλη προστασία ,καλή ολισθηρότητα και καλο post shave.Ζητησε αρκετο νερο στο facelather και θέλει υπομονή και επιμονή..(Ίσως πηρα περισσότερο σαπούνι από ότι έπρεπε)
Το αρωμα ξεχωριστο. Εξαιρετικο προϊόν.
Καλό βράδυ

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Εικόνα
#sotn οπως ειχα πει απο χτες.. χτεσινο ξυρισμα.. γενια μιας ημερας.. ίδια λεπίδα, απλά άλλαξα μηχανή μήπως και ζορισω λιγο την κατασταση.. στα ιδια επιπεδα με χτες και ισως ενα κλικ πανω.. δεν εχω λογια και δε λεω τιποτ αλλο γιατι ήδη έχω καταντήσει γραφικός.. 😅
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2146
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8696 times
Been thanked: 11724 times
Ηλικία: 55

Εικόνα

Simpsons T3
Kerkini Cedarwood shaving milk
Pearl Flexi (1-1)
Astor #4
Allume di Potassio
Five Hours Later
Axe Africa
► Εμφάνιση spoiler
Καλό Βράδυ σμρ, Καλό Μήνα αύριο.
Μπάμπης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα της ημέρας”