Αναζητηση στο Φορουμ

Αγγλιστί FAQ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Σε καθε αναζητηση καποιου ξυριστικου προιοντος, η αναζητηση θα βγαλει 10 σελιδες αποτελεσματων που παραπεμπουν σε ασχετα θεματα με "κλειδι" την αναφορα αυτου του προιοντος στο πεδιο "Αγαπημενος Εξοπλισμος" καποιου χρηστη που το εχει γραψει εκει.

Εχουμε δηλαδη απο τη μια τις αναφορες στο "Ξυρισμα της Ημερας" που κρυβουν το πιθανο thread αναφορας του προιοντος - τωρα προστιθεται σε αυτο και τα "αγαπημενα" μας και δεν βγαινει ακρη.

Ισως θα πρεπει να ξανα εξεταστει η υπαρξη του πεδιου "Αγαπημενος Εξοπλισμος" στα προφιλ μας.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12450 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Πολυ σωστος ο Ηρακλης. Το παρατηρησα και εγω εχτες αυτο που εψαχνα για μηχανη DE.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Συγνώμη δλδ, αλλά κ γτ είναι πρόβλημα αυτό; Αφού κάνοντας σκρόλινγκ βλέπεις πως αφορά στις συγκεκριμένες ενότητες κ το προσπερνάς γρήγορα. Κ ίσως μπορείς να απευθυνθείς με ΠΜ στους συγκεκριμένους κυρίους για μία προσωπική άποψη. Λέω τώρα εγώ....
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ηρακλή ποια αναζήτηση χρησιμοποιείς;
Της Google ή της πλατφόρμας;
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ανδρεα , την Google search bar πανω δεξια. Ειχα μεινει στο οτι αυτη χρησιμοποιουμε.

Μπαμπη , δεν τα βαζω με κανεναν. Απλα το να βγαζει 10 σελιδες αποτελεσματα για καποιο προιον και οι 8 απο αυτες να βγαινουν γιατι καποιος χρηστης το εχει στα αγαπημενα του και αλλες 2 σελιδες με ξυρισματα ημερας, δεν διευκολυνει αυτον που θελει να βρει τα thread που μιλουν για το προιον. Θελω να θυμηθω τι εχω γραψει ή τι εχουν γραψει αλλοι, δεν εχει λογικη να στελνω pms για πραγματα που εχουν ειπωθει στο φορουμ αλλα δεν τα βρισκει η αναζητηση.

Αν παλι το να υπαρχει το πεδιο "Αγαπημενα" ειναι τοσο σημαντικο - τοτε παω πασο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Φίλε @herco μάλλον υπήρξε παρανόηση με το β' ενικό που χρησιμοποίησα. Δεν ενοούσα να κάνεις εσύ σκρόλινγκ ή να στείλεις εσύ ΠΜ. Εννοούσα πως μπορεί γενικά να το κάνει κάποιος κατά περίπτωση. Εμένα ας πούμε με έχει βοηθήσει αυτό σε μια απορία μου πρόσφατα. Ήξερα σε ποιον να απευθυνθώ για κάτι σχετικά εξειδικευμένο που το ερώτημα Θα ήταν ξεκάρφωτο κ άκαιρο ακόμα κ στην Σούπα.... Εννοείται πως το αντίθετο μπορεί να δημιουργεί προβλήματα σε πολλούς κ αν είναι ετσι ας γίνουν τα δέοντα. Σίγουρα δεν είναι κάτι σούπερ απαραίτητο, απλά είπα που μου χρησίμευσε.
Φιλικά. 🙏

Προστέθηκε μετά από 8 λεπτά 59 δευτερόλεπτα:
Βασικά από το Ξύρισμα της Ημέρας. Μέσω της Αναζήτησης του φόρουμ δε νομίζω πως βγάζει αποτελέσματα από τον Αγαπημένο εξοπλισμό
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ηρακλή έχω κρύψει τον αγαπημένο εξοπλισμό από τις δημοσιεύσεις.

Γενικά εγώ προσωπικά δεν χρησιμοποιώ το Google για την αναζήτηση μου στο φόρουμ γιατί δεν βλέπει τα "κρυφά" θέματα. Οπότε και δεν βολεύει στη αναζήτηση.
Πάντα ψάχνω με την αναζήτηση του φόρουμ που μπορώ να το παραμετροποιήσω όσο και όπως θέλω.

Τώρα δεν ξέρω πόσο θα πάρει την Google να δει την αλλαγή αλλά και να την εφαρμόσει.
Οπότε λίγη υπομονή.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”