Razorock Lupo 95 ss hd vs Muhle Rocca R94 V4

Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8567 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

@zanxion . Αυτά γίνονται αν υπολογίζεις χωρίς τον ξενοδόχο. Όταν κάποιος το σκέφτεται, κάποιος άλλος το κάνει. Την είχα βάλει στο καρτ και περίμενε και τώρα μου βγάζει Μη διαθέσιμη. Νομίζω πως μόνο εκεί ήταν διαθέσιμη στην Ελλάδα.

Προστέθηκε μετά από 14 ώρες 17 λεπτά 39 δευτερόλεπτα:
Μόλις παρήγγειλα την Rocca. Ευχαριστώ όποιον βοήθησέ. Κυρίως ευχαριστώ τον @zanxion , του οποίου η βοήθεια ήταν καταλυτική, αφού αγόρασε την τελευταία Lupo που έπαιζε εν Ελλάδι...
🙏
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3118
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28078 times
Been thanked: 29345 times
Ηλικία: 64

babkoug έγραψε: 21 Αύγ 2021, 09:21 Ωραία @foxtrot Γιάννη. Εκεί που ήμουν ανάμεσα σε δύο, τώρα είμαι ανάμεσα σε τρεις :) . Την Jaws την είχα και εγώ στα υπόψιν μου, καθώς είναι διαθέσιμη σε κατάστημα στον Πειραιά που ψωνίζω συχνά, αλλά την είχα κάνει στην άκρη λόγω του ότι μου φάνηκε υπερβολική για πιθανό καθημερινό ξύρισμα. Την χρησιμοποιείς κ για καθημερινό ξύρισμα;
Την Jaws για καθημερινό ξύρισμα όχι. Έχω άλλες μηχανές γι αυτό.
Δεν την έχω δοκιμάσει σε γένια ημέρας. Πιστεύω πως σε μένα τουλάχιστον θα δημιουργούσε πιθανούς ερεθισμούς. Έχει μεγάλη έκθεση λεπίδας, αλλά η κεφαλή της απίστευτα εργονομική.
Γιάννης
Pansellinas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Αύγ 2021, 23:50
2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Και οι δύο είναι επιθετικές μηχανές και δεν θα τις συνιστούσα σε αρχάριο. Θα συνιστούσα την Lupo για τη φοβερή γεωμετρία της και τις εκπληκτικές ανοχές της. Καπάκι και βάση κουμπώνουν λες και τις κολλάς με κόλλα! Εγώ έχω την έκδοση DC που είναι από τη μια πλευρά 0.95mm κλειστή χτένα και από την άλλη 0.72mm ανοιχτή χτένα. Πήρα αυτή τη μηχανή γιατί έτσι δεν έχω καν ανάγκη μια ρυθμιζόμενη μηχανή. Συνδυάζοντάς την με κάποια από τις πολλές οικονομικές λαβές της Razorock έχεις κάθε φορά και μια άλλη εμπειρία.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8567 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Τελικά αποκτήθηκαν και οι δύο.
End of story.

Εικόνα

Εικόνα
Μπάμπης
Pansellinas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 21 Αύγ 2021, 23:50
2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Το ίδιο είχα κάνει κι εγώ. Και με τις δύο αυτές κούκλες, το ...χαρέμι είναι πιο πλήρες. Ωραίες μηχανές, να τις χαίρεσαι και νάσαι σίγουρος πως δεν θα σε απογοητεύσουν.
Άβαταρ μέλους
Pain
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 27 Δεκ 2021, 15:31
2
Τοποθεσία: Άνοιξη
Has thanked: 34 times
Been thanked: 167 times
Ηλικία: 45

Για πες συμπεράσματα για τα δύο αποκτήματα ;
Άβαταρ μέλους
RPDrummer
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: 18 Φεβ 2022, 18:42
2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 50 times

Ένα update χρειάζεται να μας δώσεις για τις μηχανές. 😁
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12968 times
Been thanked: 13624 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Τις έχω και τις δύο στην κατοχή μου... θεωρώ καλύτερη σε απόδοση και "βάθος" ξυρίσματος την Mühle Rocca R96....Αρχικά την έβρισκα επιθετική και άγρια σε αίσθηση... Όμως με την εμπειρία, τολμώ να προσθέσω ότι, σήμερα, μου φαίνεται καλή και για καθημερινό ξύρισμα. Ιδανικά ανά δύο ημέρες. Απόψεις....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”