Αποσμητικα

Άβαταρ μέλους
Giwrgis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 542
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 11:24
5
Has thanked: 2412 times
Been thanked: 2661 times

Το Vichy σε μια δυσκολη ημέρα σήμερα στη δουλειά με πολύ ζέστη κ υγρασία στάθηκε στο ύψος του. Επιβεβαιώνω τα προαναφερθέντα :text-+1:
Embrace the steel..
spyros210
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 24 Φεβ 2013, 17:31
11
Has thanked: 65 times
Been thanked: 366 times

Έχω αγοράσει εδώ και σχεδόν 6 μήνες τον κρύσταλλο της kalliston απ' το κατάστημα της Αργυρούπολης με 7,8€ και μπορώ να πω μ έχει βολεψει.Τωρα σε περιπτώσεις όπως πχ γυμναστικής που κάνω CrossFit αρχίζεις και μυρίζεις ,αλλά σε υποφερτα επίπεδα,και μιλάμε για ακραίο παράδειγμα! Σε όλη την υπόλοιπη καθημερινότητα με δουλειά κλπ όλα καλά!
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

Giwrgis έγραψε:Το Vichy σε μια δυσκολη ημέρα σήμερα στη δουλειά με πολύ ζέστη κ υγρασία στάθηκε στο ύψος του. Επιβεβαιώνω τα προαναφερθέντα :text-+1:
Κι εγώ το Vichy το θεωρώ πολύ καλό, ειδικά αυτές τις μέρες. Θα δοκιμάσω και το speick.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Το Vichy βλεπω εχει ζητηση. Μαλιστα μου το προτεινε η φαρμακοποιος. Πηρα σημερα απο το Γιωργη το Lucky Tiger μετα τις καλες συστασεις του Νικολα. Θα επανελθω με τις εντυπωσεις μου αργοτερα.
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
gousias
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: 23 Ιουν 2015, 16:26
8
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

__Nikolas έγραψε:
AlexFocus έγραψε: 30 Ιουν 2021, 07:10 Μικ Τζαγκερ λεκιαζει τα ρουχα; Τα συστατικα ειναι αθωα; Για ριξω ινφο.....
Όχι δεν εχω παρατηρήσει κάτι. Το Lucky Tiger(spray χωρις προωθητικό) μαζί με το Baxter of California(stick) και τα Speick(roll on) πιστεύω αξίζουν δοκιμής τουλαχιστον! Εχω βρει την υγειά μου με αυτά!
Από συστατικά τι περιέχουν;
Κυρίως όμως, με βάση την εμπειρία χρήσης, τι αποτέλεσμα προσφέρουν τόσο έναντι ιδρώτα όσο και οσμών; Επίσης έχουν άρωμα ή είναι ουδέτερα; Το τελευταίο ρωτώ επειδή προσωπικά προτιμώ να χρησιμοποιώ και κάποιο άρωμα οπότε δεν θα ήθελα να υπάρχει μίξη σε αυτό.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Το Lucky Tiger μια φορα το εχω φορεσει και μου αφησε καλες εντυπωσεις. Διακριτικο γλυκοπικρο αρωμα το οποιο δεν θα ελεγα οτι θα μπερδευτει με το βασικο αρωμα. Αοσμο τελειως δεν ειναι παντως. Αν δεν λεκιαζει ρουχα το προτεινω ανεπιφυλακτα.
Συστατικα δες φοτο.
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

Εικόνα
Εικόνα

Speick Active Roll On : Ingredients INCI:
Aqua (Water), Alcohol, Triethyl Citrate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Glycerin, Parfum (Fragrance), Glyceryl Caprate, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Hydrolyzed Corn Starch, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Valeriana Celtica (Speick) Extract, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract, Poria Cocos Extract, Phragmites Kharka Extract, Xanthan Gum, Hectorite, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Benzoate, Citral, Citronellol, Farnesol, Geraniol, Limonene, Linalool


Εικόνα

Baxter deodorant stick: PROPYLENE GLYCOL, WATER (AQUA), SODIUM STEARATE, METHYLPROPANEDIOL, GLYCERIN (PLANT DERIVED), FRAGRANCE (PARFUM), ALLANTOIN (COMFREY ROOT DERIVED), ETHYLHEXYLGLYCERIN (PLANT DERIVED PRESERVATIVE), OCTENIDINE HCL, PRUNUS DOMESTICA FRUIT (PLUM) OIL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA (TEA TREE) LEAF OIL, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL), CHAMOMILLA RECUTITA MATRICARIA (CHAMOMILE) LEAF EXTRACT, ACHILLEA MILLEFOLIUM (YARROW) EXTRACT, EUTERPE OLERACEA (ACAI) FRUIT EXTRACT, LYCIUM CHINENSIS FRUIT EXTRACT, PUNICA GRANATUM (POMEGRANATE) EXTRACT, HIPPOPHAE RHAMNOIDES (SEABUCKTHORN) FRUIT EXTRACT.
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
emminad
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 21 Ιούλ 2020, 19:01
3
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1628 times
Ηλικία: 32

Εγώ την έχω καταβρει με ice guard natural crystal deodorant. Άοσμο,θέλει να το βάλεις μόλις βγεις από το μπάνιο και μα είσαι και βρεγμένος,αλλά κάνει καταπληκτική δουλειά!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27393 times
Been thanked: 38925 times
Ηλικία: 54

Την έχω καταβρεί με τα Μπάξτερ του @__Nikolas . Φανταστικά, Νικόλα. Αποτελεσματικά στον καύσωνα χωρίς κανένα ερεθισμό.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Ανδρεα το Baxter σε εχει αφησει ικανοποιημενο με το αρωμα του; Ειναι διακριτικο ή μπλεκεται με το κυριως αρωμα που μπορει να φοραει κανεις; Λεκιασματα στα ρουχα;
Ford Focus MkII f/l 2008
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”