Yaqi Mellon

Απάντηση
-Dimitris-
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 29 Μάι 2021, 10:51
3
Has thanked: 19 times
Been thanked: 24 times

Μιας και δεν υπάρχει νήμα με το συγκεκριμένο μηχανάκι είπα να ανοίξω ένα για να ακούσω και από άλλους συνξυριστες εντυπώσεις για αυτή και για το "αδερφάκι" razorock slock . Σε προσωπικό επίπεδο με 3 μόλις ξυρίσματα , θα έλεγα ότι η μηχανή έχει ένα μικρό blade feel , σε σχέση με ήπιες closed comp , αλλά είναι αποδοτική και κάνει βαθύ ξύρισμα σε σημείο που η κόντρα δεν χρειάζεται ,εκτός και αν είσαι μυστήριος σαν εμένα ας πούμε και ψάχνεις το τέλειο.
-Ερωτηση : Υπάρχουν πουθενά στοιχεία για το blade gap και blade exposure? Έχω ψάξει αλλά δεν βρίσκω κάτι συγκεκριμένο.
Drnick33
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 10 Σεπ 2020, 16:38
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

Μια πολύ τίμια μηχανή για μένα. Έχοντας δοκιμάσει όλες τις γιακι έχω να πω ότι οι closed comb και οι tech k katana ενώ είναι κλειστής χτενας είναι αδικαιολόγητα επιθετικές ενώ αυτή ενώ είναι open είναι πιο mild. Βέβαια ίσως είναι έτσι γιατί έχει έχει πολύ μικρό blade gap.
sotiris_georgidis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: 27 Ιαν 2021, 11:16
3
Has thanked: 53 times
Been thanked: 159 times

Εχει πολυ ωραια αισθησει πανω σου παει πολυ ανετα και την εμπειστευεσαι απο το πρωτο περασμα.
Ολα τα yaqi ειναι τημια και στο θεμα τιμης και αποδοσης.
freestyler
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιουν 2021, 00:54
3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 80 times

Όπως έγραψα και στo θέμα της sloc: Έχει έντονο audio feedback και όντως κρατάει νέρο στα χτένια (δεν την τινάζω όταν την ξεπλένω), οπότε βοηθάει στην ολισθηρότητα και την επανενεργοποίηση του αφρού αν έχει στεγνώσει.
Κόβει βαθειά, αλλά δεν την φοβάσαι σαν την r41 πχ.

Επειδή έχει M5x0.8 thread size η κεφαλή, είναι συμβατή με πολλές λαβές που αρκετοί θα έχουν ήδη, οπότε είναι ψιλοmust να την έχει κάποιος για τόσα λίγα λεφτά.
Το κανάλι μου με ξυριστικά βίντεο κεφαλιού: https://www.youtube.com/c/HeadShaves
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”