King C. Gillette Double Edge Razor Blades

Απάντηση
KOUROS
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 21 Φεβ 2021, 06:37
3
Has thanked: 1395 times
Been thanked: 1038 times

Με την σειρά αφιέρωμα στον ιδρυτή King C. Gillette εκτός από την μηχανή ξυρίσματος η Gillette διέθεσε μαζί και ξυραφάκια D.E. με την ονομασία αυτή.
Εικόνα Εικόνα
Η συσκευασία περιέχει 10 ξυραφάκια και στην Ελλάδα το κόστος αγοράς είναι 5€ περίπου, αυτή την εποχή υπάρχει μια προσφορά και η τιμή ξεκινάει από 3,5€. Τσιμπημένη τιμή, ίσως λόγω και του platinum coated, αλλά πολλοί την αναζητούν λόγω της εμπειρίας ξυρίσματος που προσφέρει. Αν κυκλοφορήσει σε συσκευασία με περισσότερες λεπίδες, ίσως να πέσει η τιμή περισσότερο. Οι αναζητητές του ουράνιου τόξου, αφού τα μόνα στοιχεία που έχουμε είναι ότι είναι κατασκευασμένες στην Ρωσια, υποψιάζονται ότι είναι κάποια λεπίδα που ήδη κυκλοφορεί από την Gillette αλλά με άλλη παρουσίαση.
Με την κυκλοφορία της Gillette Heritage, στο κουτί υπήρχε η gillette platinum Εικόνα άρα μία υποψήφια είναι αυτή.
καθώς και η gillette platinum light blue σύμφωνα με άλλους Εικόνα.
Άβαταρ μέλους
gstriftos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Απρ 2020, 13:35
4
Τοποθεσία: Αχαρνές
Has thanked: 2144 times
Been thanked: 1616 times

Έχω και τις 3, οι 2 Platinum στο δικό μου πρόσωπο είναι κατά πολύ χειρότερες της KCG.
Από τις Ρωσικές, πλησιάζει πάρα πολύ η Nacet.
Όμως η ινδική 7 O’CLOCK – SUPER PLATINUM (μαύρη) μου φαίνεται ίδια με την KCG.

Off topic: Και εκεί που περιμένεις να δεις αυτά τα προϊόντα σε ξυριστομάγαζα, τσάκ..στα φαρμακεία :lmao
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Δώστε κάνα λινκ ρε παιδιά
KOUROS
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 21 Φεβ 2021, 06:37
3
Has thanked: 1395 times
Been thanked: 1038 times

Αν μιλάς για τα ξυραφάκια, https://www.skroutz.gr/s/28313922/Gille ... _favorites μέσω Σκρουτζ βρίσκεις κάποιο από τα φαρμακεία που το έχει. Αν είναι κοντά σου γλιτώνεις και τα μεταφορικά.
hiddenite
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 01 Ιαν 2022, 18:28
2
Has thanked: 21 times
Been thanked: 109 times

Χτες ,παρόλο που οι συγκεκριμένες λεπίδες ήταν στην συσκευασία της μηχανής που πήρα πριν κάνα μήνα, έριξα μια κούτα μ' αυτές. Δεν είχα διαβάσει ούτε καν μέτριες κριτικές όμως δεν μπορώ να πω ότι δεν έκαναν την δουλειά τους. Αρκετά καλό ξύρισμα μου πρόσφεραν. Θα τις έχω βέβαια μόνο για ρεζέρβα, σε περίπτωση που ξεμεινω από τα βασικά μου "διαμετρήματα"
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”