Πρόταση αγοράς πρώτης SE

bebelac
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 18 Απρ 2016, 22:42
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
stefanos.m.m
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2021, 12:47
2
Has thanked: 278 times
Been thanked: 1305 times

Έχω στην κατοχή του την Rezorock SS Hawk V3 OC. Είναι η μόνη μηχανή όπου δεν χρειάζεται να κάνω τρία χέρια και η μόνη που δεν έχω την δυνατότητα να ξυριστω την επόμενη ημέρα. Θερίζει τα πάντα σε βάθος
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Η πολυ μικρη ποικιλια σε λεπιδες ειναι ο βασικοτερος λογος που μενω μακρια ακομη απο τη μονη λεπιδα.. βεβαια αν εβλεπα μπροστα μου μια blackland vector δε νομιζω να αντεχα στον πειρασμο

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 31 δευτερόλεπτα:
Οι μοναδικες λεπιδες που ξερω οτι σιγουρα αξιζουν για μηχανη μονης λεπιδας ειναι οι feather και οι ΚΑΙ
Άβαταρ μέλους
VOODOO
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2021, 12:40
2
Has thanked: 7165 times
Been thanked: 7619 times
Ηλικία: 41

Νομίζω πως κυκλοφορούν λεπίδες για όλα τα γούστα στο εμπόριο φίλε μου @badekas2
αρκεί να έχεις όρεξη για πειράματα ώστε να βρεις αυτό που σου ταιριάζει
Μια feather η μια KAI μπορει να ταιριαζει σε καποιους αλλα σε αλλους να ειναι μαρτυριο!
Αν σου αρέσουν τα πειράματα ξεκινά και δεν θα χάσεις....
όλα καλά θα πάνε..... }:) }:)
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27385 times
Been thanked: 38923 times
Ηλικία: 54

Αν μου επιτρέπετε κύριοι να παρέμβω, μάλλον εννοείτε τις λεπίδες "μονής κόψης", γιατί "μονές λεπίδες" παίρνουν όλα τα safety razors, άλλως μονολέπιδες μηχανές (σε αντίθεση με τις πολυλέπιδες του Σούπερ Μάρκετ).

Ναι μεν Feather και Kai μονοπωλούν την αγορά των λεπίδων μονής κόψης ή AC (Artist Club) όπως επίσης λέγονται, αλλά κάθε εταιρεία έχει 4-5 επιλογές οπότε σίγουρα κάποια θα βρεθεί που να είναι της αρεσκείας σας.

Υπάρχουν και μερικές άλλες εταιρείες, όπως π.χ. η Schick που βγάζει AC λεπίδες αλλά δεν υπάρχουν στην Ελλάδα.

Παρακαλώ να ξαναγυρίσουμε στο θέμα μας το οποίο είναι 'πρόταση αγοράς πρώτης μηχανής SE (Single Edge - μονής κόψης)
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Ναι! Θελω να πω πως η τεραστια ποικιλια σε λεπιδες διπλης κοψης κρατα το ενδιαφερον για δοκιμες και πειραματισμους παντα ψηλα.. αυτο δεν υποτιμα τις μηχανες μονης κοψης.. και φυσικα προσπαθω να συγκρατηθω να μην παρω τη βεκτορ λεγοντας διαφορες τετοιες δικαιολογιες στον εαυτο μου για τη βραβευμεννη αυτη μηχανη
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27385 times
Been thanked: 38923 times
Ηλικία: 54

Και γιατί να συγκρατηθείς; Μια ζωή την έχουμε.
Θα μπορούσες να κάνεις τις δοκιμές σου με κάποια οικονομικότερη single edge όπως η Yaqi και οι Razorock Hawk v2 από αλουμίνιο.
Μην πας κατευθείαν στην ακριβή Vector. Υπάρχουν και άλλες σπουδαίες επιλογές στην κατηγορία της.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
freestyler
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιουν 2021, 00:54
2
Has thanked: 6 times
Been thanked: 80 times

Από σήμερα είναι διαθέσιμη η yaqi raster v3 στο γνωστό μαγαζί. Παρήγγειλα την κεφαλή μόνο. Εντυπώσεις όταν έρθει!
Το κανάλι μου με ξυριστικά βίντεο κεφαλιού: https://www.youtube.com/c/HeadShaves
Chriskat
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2014, 10:49
9
Has thanked: 24 times
Been thanked: 48 times
Ηλικία: 35

Σε ποιο και δε τη βρήκα?
freestyler
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 04 Ιουν 2021, 00:54
2
Has thanked: 6 times
Been thanked: 80 times

freestyler έγραψε: 17 Ιουν 2021, 16:31
bebelac έγραψε: 15 Ιουν 2021, 22:42 Τη yaqi από που την παραγγέλνουμε;
Δεν ξέρω αν επιτρέπονται τα λινκ σε μαγαζιά, αλλά εγώ την αγόρασα από το thewetshavingco.
Το μαγαζί είναι από Αυστραλία, οπότε φοβάμαι για κανά τελωνείο να πω την αλήθεια.
Το κανάλι μου με ξυριστικά βίντεο κεφαλιού: https://www.youtube.com/c/HeadShaves
Απάντηση

Επιστροφή στο “Single Edge razors”