Καθάρισμα νέου straight razor

Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Αναμένουμε και εντυπώσεις από το πρώτο σου ξύρισμα στο ανάλογο νήμα! Προσοχή στην αρχή και μην αγχώνεσαι αν δεν μπορέσεις να ξυρίσεις όλο το πρόσωπο με την πρώτη.
Χάρης
Παναγιώτης Κιοσσές
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2020, 12:37
3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Καλησπέρα κύριε @Harry , συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τώρα είδα το σχόλιό σας. Από τότε έχω κάνει αρκετά ξυρίσματα, για την ακρίβεια δεν έχω ξανά ξυριστεί με μηχανή από όταν ήρθε η φαλτσέτα. Σε γενικές γραμμές καλά πήγε το πρώτο ξύρισμα, είχα 2 μικρά κοψιματάκια στο δεύτερο πέρασμα και κοκινίλες στον λαιμό. Τώρα μετά από κάποιο διάστημα έχω γλυτώσει από κοκινίλες, καμία φορά μπορεί να έχω κανένα μικρό κοψιματάκι, ευτυχώς τίποτα το σοβαρό. Δεν έχω σκοπό να ξανά γυρίσω στις μηχανές εκτός για λόγους βιασύνης. Είναι πραγματικά μια πολύ ωραία εμπειρία.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Μπράβο, Παναγιώτη! Πολύ χαίρομαι που ευχαριστιέσαι το ξύρισμα με το παραδοσιακό ξυράφι! Το θεωρώ πραγματικά από τις ομορφότερες προσωπικές εμπειρίες που μπορούμε να έχουμε.

ΥΓ Στο forum, αν και όλοι είμαστε κύριοι, αποκαλούμαστε πάντα με το μικρό μας, ανεξάρτητα της ηλικίας μας!
Χάρης
Παναγιώτης Κιοσσές
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2020, 12:37
3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Καλησπέρα @Harry , ακριβώς αυτό. Τρομερή αίσθηση αλλά και η αυτοπεποίθηση που προσφέρει ο συγκεκριμένος τρόπος ξυρίσματος. Καλές γιορτές με υγεία!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιποίηση των straight razors”