Κρέμα ξυρίσματος kalliston bio olive oil

Απάντηση
Andreas1984
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 14:15
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Γεια σας. Έχει δοκιμάσει κανείς την κρέμα ξυρίσματος kalliston bio olive oil? Τη ν έχω πάρει,(6 ευρώ) έχω δοκιμάσει να κάνω αφρό και τίποτα... Δοκίμασα με πινέλο muehle χοίρου σε μπολ. Τίποτα
Δοκιμασα με πινέλο κατευθείαν πάνω στο προσωπο. Τίποτα
Δοκίμασα μόνο με το χέρι από λέει και στις οδηγιες. Τίποτα.
Σαν ιδιότητες είναι πολύ καλή γιατι με βοήθησε με ερεθισμούς στο λαιμό. Με μείον ότι άρχισε να με "καίει" στα χείλη μετα από λίγο. Πλέον την βάζω σαν preshave!! Αλλά αν κάποιος την έχει και του κάνει πλούσιο αφρό όπως και αναγράφει η συσκευασία παρακαλώ πείτε μου πως το κάνετε μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ η παίζει κάτι με το δικό μου τεμάχιο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1383
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21668 times
Been thanked: 4017 times
Ηλικία: 47

Νομίζω Ανδρέα πως είναι brushless. Δεν ξέρω τι γράφει για πλούσιο αφρό, αλλά ως brushless μην περιμένεις αφρό ο,τι πινέλο κι αν χρησιμοποιείς. Τις brushless κρέμες τις απλώνεις με το χέρι στο πρόσωπο κάνοντας μασάζ για 2-3 λεπτά και με τον λίγο αφρό που δημιουργείται, προχωράς στο ξύρισμα.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Andreas1984
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 14:15
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Η αλήθεια είναι ότι στην συσκευασία αναφέρεται ότι δεν είναι απαραίτητη η χρήση πινελου, αλλά αυτό το "πλούσιος αφρός" με τερματιζει.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Τα σαπούνια που περιέχουν ελαιόλαδο, δεν φημίζονται για τον πλούσιο αφρό τους. Σε μερικές περιπτώσεις ο αφρός εξαφανίζεται!
mangelasakis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 15 Μάι 2020, 15:55
3
Has thanked: 152 times
Been thanked: 611 times

Δεν ξέρω αν το αναφέρει κάπου πιο συγκεκριμένα για πλούσιο αφρό αλλά στην φωτογραφία γραφει rich shaving cream που εγώ το αντιλαμβάνομαι σαν πλούσια σε συστατικά κρέμα ξυρίσματος και όχι πλούσιος αφρός.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”