Δωρεά 2020

Ότι νέο κυκλοφορεί στο forum θα ανακοινώνεται εδώ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Αγαπητά μέλη,

Έφτασε η ώρα που δεν μου αρέσει καθόλου 1ον γιατί θα ξενυχτήσω και 2ον και σημαντικότερο θα πρέπει να ζητήσω την οικονομική σας υποστήριξη!

Πέρασαν 3 χρόνια από την τελευταία φορά, τότε που αλλάξαμε server και επέλεξα την rochen σαν "οικοδεσπότη" μας. Δυστυχώς δεν αποδείχθηκε από τους καλύτερους. Μιας που το φόρουμ ήταν πολλές φορές ofline. Αν και δεν μπορώ να πω, ήταν κατά πολύ καλύτερος από την hostgator. Γρηγορότερος, με πολύ καλή και γρήγορη εξυπηρέτηση παρόλα αυτά το uptime ήταν και είναι ένα αγκαθάκι που με ενοχλεί και υποθέτω ενοχλεί και εσάς.

Κάνοντας την έρευνά μου λοιπόν, αποφάσισα για την επόμενη τριετία να στοχεύσουμε λίγο υψηλότερα.
Έτσι κατέληξα στην bluehost. Πάλι θα έχουμε να κάνουμε με shared account. Δηλαδή με σερβερς που μοιράζονται σε πολλούς. Αλλά έχω επιλέξει την pro έκδοση. Όπου μας εξασφαλίζει ότι η "μοιρασιά" είναι περιορισμένη. Έτσι οι πόροι του συστήματος θα είναι εξασφαλισμένοι.
Εκτός αυτού, η bluehost είναι ο host που στεγάζει την ίδια phpbb (η πλατφόρμα έχουμε για το φόρουμ). Οπότε είναι ένας ακόμα λόγος να την εμπιστεύομαι.

Τα έξοδα για τον σερβερ αυτή την τριετία είναι τα ακόλουθα...
bluehost έγραψε: Hosting Price $538.80 ($13.95 for 36 months)
Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες, διαβάστε εδώ.
Αυτό μας κάνει σε ευρώ 455,69
Αυτή την στιγμή το ταμείο μου έχει 100€ και περιμένω άλλα 100€ από την google (λογικά σε κανένα δίμηνο).
Λογικά τα λεφτά θα μπορούν να βγουν σε 1 με 1 1/2 χρόνο, αλλά αν κάνετε και εσείς κάποια δωρεά στο φόρουμ θα με βοηθήσετε πάρα πολύ οικονομικά.

Δωρεά μπορείτε να κάνετε, μέσω paypal στο mail mens.only.gr παπάκι gmail.com (friends n family για να μην υπάρξει παρακράτηση από την pp) ή μέσω της σελίδας paypal.me/AKourtidis (είναι ο ίδιος λογαριασμός).

*Η μεταφορά πρέπει να γίνει πριν της 1η Σεπτέμβρη, ο σερβερ έχει ήδη κλείσει. Δηλαδή η πληρωμή έχει γίνει.
Το ΣΚ θα ασχοληθώ με την μεταφορά του φόρουμ.

Ευχαριστώ για την κατανόηση και συγνώμη για την θέση που σας φέρνω.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
NYC1920
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:42
5
Τοποθεσία: Βόλος
Has thanked: 11522 times
Been thanked: 9173 times
Ηλικία: 47

:handgestures-thumbupleft:
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

:text-bravo:
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

ΠΡΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

Σήμερα Σαββάτο προς Κυριακή 29 με 30 θα παραμείνει κλειστό για να πραγματοποιήσω την μεταφορά του στον νέο σέρβερ.
Λογικά κατά τις 23:30 με 02:00 το φόρουμ δεν θα είναι προσβάσιμο.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Το φόρουμ μετά από 3 ώρες επανήλθε σε λειτουργία!

Παρακαλώ αν αντιμετωπίσετε οποιοδήποτε τεχνικό πρόβλημα μπορείτε να απευθυνθείτε είτε εδώ ή μέσω πμ σε εμένα.
Θα ήθελα για λίγες μέρες την υπομονή σας. Μέχρι να "συνηθίσουμε" τον νέο σέρβερ!
Και εγώ να κάνω τις μικροαλαγές για να λειτουργήσει σωστά το φόρουμ!

Ευχαριστώ για την κατανόηση!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Κύριοι...

θα ήθελα ευχαριστήσω όσα μέλη κάνανε δωρεά. Χάρης εσάς μαζεύτηκαν ούτε λίγο ούτε πολύ ~90 €
Λεφτά που αλλιώς θα έφευγαν από την τσέπη μου. Σας είμαι υπόχρεος!
Επίσης να ευχαριστήσω προκαταβολικά για τα μέλη που μελλοντικά πιθανόν να κάνουν κάποια δωρεά.

Προς το παρόν εκτός από κάποια μικροπροβλήματα το φόρουμ είναι σταθερό και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.
Ελπίζω να μην έχουμε άλλα προβλήματα και αυτά τα λίγα μικρά προβλήματα να μπορέσω να τα λύσω στο άμεσο μέλλον.

Αν τυχών βρείτε κάποιο πρόβλημα το καλύτερο που μπορείτε να κάνετε για να με βοηθήσετε είναι
1 screenshot που να φαίνεται ξεκάθαρα το μήνυμα λάθους ή το πρόβλημα και
2 μία περιγραφή του τι κάνατε εκείνη την στιγμή που εμφανίστηκε το πρόβλημα.
Σε πμ ή σε ένα νήμα στην ανάλογη κατηγορία...
Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ

Με εκτίμηση,

Ανδρέας
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις”