Αναζητηση πινελου ασβου

Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12432 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Μετα τη μαδημενη κοτα που ειχα για πινελο τα τελευταια 5 χρονια οτι και να επαιρνα θα μου εκανε θετικη εντυπωση. Φορτωμα με συνοπτικες διαδιακασιες και πασπαλισμα (οχι σβουρισμα) στη μουρη. Εχει όντως δυνατο backbone ο κ. Chubby. Η λαβη του χρηστικη αν και καποιες στιγμες το κρατουσα απο τη βαση του θυσανου γιατι κανα 2 φορες πηγε να μου γλυστρησει και να μου φυγει. Πολυ ωραια μαρεγκα αν και την επομενη φορα πρεπει να το αφησω να μουλιασει περισσοτερο.
Μυρωδια ενοχλητικη αλλα υποφερτη. Σε λιγες μερες θα φυγει δεν με απασχολει αυτο ..... αλλο με απασχολει.
Λοιπον συναδελφοι αν και δεν εχω ευαισθητη επιδερμιδα, ωστε να εχω ιδιαιτερες και εξεζητημενες απαιτησεις, περιμενα οτι το Best δεν θα με τσιμπαει. Ομως τσιμπαει και δεν μου πολυαρεσε. Λογικα θα βελτιωθει αυτο αλλα θα ηθελα να μου αφηνει μια αισθηση βελουδου και μεταξενιου αγγιγματος το πινελο.
Μηπως να το μοσχοπουλησω :hb και να παω στα Silvertip; Την αισθηση του Silvertip θα την πιασει το Best;
Ford Focus MkII f/l 2008
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Μη βιάζεσαι, άστο να στρώσει. Το δικό μου (πλέον) δεν τσιμπάει καθόλου. Κάνε καμιά δεκαριά-δωδεκαριά ξυρίσματα και μας λες και πάλι. Πάντως αλλάζει σαφώς προς το καλύτερο. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι και πάλι μπορεί να μη σου ταιριάζει, απλά είναι πολύ νωρίς ακόμα για να πεις κάτι τέτοιο.
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Φίλε μου το πινέλο είναι μια χαρά απλός κανε καμία 20αρια ξυρισματα μαζί του και αν δεν σου κάνει μετά πουλησετω η δική γνώμη είναι
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12432 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Σωστα τα λετε συναδελφοι. Ουτως η αλλως αν ηθελα Silvertip ας επαιρνα ενα τετοιο. Στα Best αν τα λεω καλα οι ακρες των τριχων ειναι ψαλιδισμενες, εν αντιθεσει με αυτων των Super/Silvertip, οποτε λογικο ειναι να τσιμπανε στην αρχη. Απλα ελπιζω στην πορεια να ψαλιδιστουν λιγο οι ακρες και να περιοριστει το τσιμπημα ή ιδιανικα να εξαφανιστει. Αν και τοτε δω οτι δεν μου κανει παω σε Silvertip και τελειωνει η υποθεση.
Ford Focus MkII f/l 2008
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Φίλε μου το ίδιο έχω και μια χαρά έστρωσε και μην το φοβάσαι μόνο το manchurian έχει μεγάλη διαφορά γι αυτό μην μπαίνεις σε αυτήν την διαδικασία πάντα σου μιλάω για την προσωπική μου άποψη
Γιώργος
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Προς το καλύτερο φαντάζομαι (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό...).
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22450 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

AlexFocus έγραψε: 21 Ιουν 2020, 21:14 Στα Best αν τα λεω καλα οι ακρες των τριχων ειναι ψαλιδισμενες
Οχι, τα Pure έχουν ψαλιδισμένες τις άκρες.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12432 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Alea jacta est ...... απο βδομαδα παω στο Γιωργη και παιρνω παραμασχαλα ασημενιο ασβο και δωστου ξυρισμα αλλου επιπεδου. Ξυριστικα για δευτερη φορα με το Ch2 Best και δεν μου αφηνει ωραια αισθηση. Μαλλον αυτο που θελω τελικα ειναι ενα απαλο μασαζ χωρις τσιμπηματα και γρατσουνισματα. Σιγουρα μπορει οταν στρωσει το Ch2 Best να ειναι πιο απαλο αλλα δεν μπορω να περιμενω και ουτε πιστευω οτι θα φτασει η τριχα του Best την αισθηση του Silvertip. Αναμενονται ραγδαιες εξελιξεις ..... stay tuned :violin:
Ford Focus MkII f/l 2008
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Ρε φίλε μου συγνώμη κιόλας όταν λες Silvertip τη εννοείς για να καταλάβω και εγώ για Simpson μιλάμε και θα το πάρεις και από Πειραιά τον Γιώργο το μόνο που θα έχει ο Γιώργος είναι super(Silvertip) τώρα τη να πω εσύ ξέρεις αφού έχει τόσο μεγάλη διαφορά
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12432 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Αγγιξα καποια δειγματα με τριχες Muhle στο Γιωργη που ηταν Silvertip και πιστευω οτι μου κανουν. Περιμενω απο βδομαδα να φερει ο Γιωργης το Super της Simpsons και αν εχει αυτη την αισθηση, οπως με τα δειγματα που ανεφερα πιο πριν, στο χερι το πηρα και εφυγα.
Ford Focus MkII f/l 2008
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”