Lambda razors

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3778 times

Όντως, κανένα νέο;
Έχω στείλει και mail, αλλά δεν έχω πάρει κάποια απάντηση.
Άβαταρ μέλους
trelovet
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 09:28
8
Has thanked: 95 times
Been thanked: 434 times

Ελπίζω ότι δεν σταμάτησε η προσπάθεια =o
Θεωρώ ότι για αρχή θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν λιγότερο εξωτικά υλικά , τόσο για την μηχανή όσο και τη συσκευασία
Η τιμή θα παραμείνει σε λογικά επίπεδα και πολλοί ακόμα κι από το φόρουμ θα θελήσουν να αποκτήσουν ένα κομμάτι χωρίς να πουλήσουν το νεφρό τους
Αν το προιόν είναι όντως πολύ καλό ποιοτικά και λειτουργικά θα αρχίσει η Lambda razors να κτίζει ονοματάκι και να κερδίζει την εμπιστοσύνη του πελάτη για μελλοντικές υλοποιήσεις
Σε επόμενο στάδιο μπορεί να προστεθεί κάτι πιο εξωτικό ή να βγούν limited εκδόσεις
Αν και άσχετος από υλικά , κόστος κατασκευής κλπ προσπαθώ να δώ την υλοποίση από την πλευρά και την λογική του αν δυνάμει πελάτη
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Όσο πιο εξωτικό είναι κάτι τόσο ανεβαίνουν οι πιθανότητες αποτυχίας(οπου εξωτικό βλέπε κόστος).
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3778 times

trelovet έγραψε: 15 Νοέμ 2020, 11:54 Ελπίζω ότι δεν σταμάτησε η προσπάθεια =o
Θεωρώ ότι για αρχή θα πρέπει να χρησιμοποιηθούν λιγότερο εξωτικά υλικά , τόσο για την μηχανή όσο και τη συσκευασία
Η τιμή θα παραμείνει σε λογικά επίπεδα και πολλοί ακόμα κι από το φόρουμ θα θελήσουν να αποκτήσουν ένα κομμάτι χωρίς να πουλήσουν το νεφρό τους
Αν το προιόν είναι όντως πολύ καλό ποιοτικά και λειτουργικά θα αρχίσει η Lambda razors να κτίζει ονοματάκι και να κερδίζει την εμπιστοσύνη του πελάτη για μελλοντικές υλοποιήσεις
Σε επόμενο στάδιο μπορεί να προστεθεί κάτι πιο εξωτικό ή να βγούν limited εκδόσεις
Αν και άσχετος από υλικά , κόστος κατασκευής κλπ προσπαθώ να δώ την υλοποίση από την πλευρά και την λογική του αν δυνάμει πελάτη
Άσχετα με το κουτί, η μηχανή δεν ήταν να κατασκευαστεί από solid brass; Είναι τόσο ακριβή η διαδικασία εδώ;
Με συγχωρείτε αν έχει ειπωθεί κάτι άλλο, εκεί είχα μείνει.
Άβαταρ μέλους
trelovet
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 09:28
8
Has thanked: 95 times
Been thanked: 434 times

Οχι , υπήρξαν προτάσεις για πιο ακριβά υλικά όπως Νιόβιο ή Τιτάνιο , οπως και προτάσεις για πολυτελή συσκευασία από ακριβό ξύλο .
Φυσικά όλες αυτές οι προτάσεις μόνο ευχάριστες δείχνουν , εκτοξέυουν όμως πιθανώς το κόστος παραγωγής και την τελική τιμή
Και δεν ξέρω πόσο μια νεότευκτη φίρμα όπως η Lambda έχει το ειδικό βάρος να πουλήσει σε τέτοια τιμή
Ακόμα κι άν προσφέρει κορυφαίο προιόν και εξωτικά υλικά
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3778 times

Όπως τα λες είναι.
Μακάρι να προχωρήσει με το all-brass για αρχή, που έχει και τη γοητεία του με την πάροδο του χρόνου, να πάει καλά και να αποκτήσει μια ικανή μερίδα κοινού που θα του επιτρέψει να βγάλει και πιο εξωτικές εκδόσεις.
Άβαταρ μέλους
soulg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2020, 00:52
3
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη Αττική
Has thanked: 295 times
Been thanked: 1798 times

SOTN
Για την λamda πρωτοέμαθα έναν χρόνο πριν και από τότε την είχα σε μόνιμο target lock. Δίνει ένα απολαυστικό και αρχοντικό ξύρισμα.
Blade feel στα δικά μου ανεχτά όρια αλλά σε καμία περίπτωση δεν βγαίνει από το νόημα που έχω εγώ για το ξύρισμα, της χαλάρωσης και της ευεξίας. Δεν ήμουν στην τσίτα όπως με την BlackBird. Ωραία στην αίσθηση τόσο στο χέρι όσο και στο πρόσωπο με μια πάρα πολύ μικρή δυσχέρεια στην κίνηση όταν απουσιάζει ο αφρός και το νερό (κολλάει ελαφρά το top cap στο δέρμα) σαν να σου λέει "Επ! Φιλαράκο, κάτι ξέχασες!".
Η απόδοσή της πλησίασε και κοίταξε στα μάτια αυτή μιας Blackland Blackbird και Colonial General.
Κάτω από την μύτη μπήκε χωρίς στρίψε δεξιά, σήκωσε πάνω, στρίψε αριστερά, πλάγιασε κλπ κλπ. Σε δύσκολα σημεία (σαγόνι, λαιμό) με τη 2η προσπάθεια και κάτι ψιλά, έφυγαν τα πάντα εκεί που καμία από τις συνηθισμένες δεν ανταποκρίνεται επαρκώς.
Δυόμιση περάσματα (WTG, CTG) και το αποτέλεσμα ήταν αυτό ακριβώς που θέλω!
Από θέμα εμφάνισης, για μένα, ο ορισμός του "sexy"!
Ο @Thodoris2403 έδειξε ότι έχει και γούστο πέραν της τεχνικής που απαιτείται.
Τι θα ήθελα; Έκδοση close comb. Λίγο λιγότερη αίσθηση λεπίδας ναι, χωρίς να με χαλάει και έτσι όπως είναι όμως. Serial Number επιβάλλεται και γιατί όχι και με data base ιδιοκτητών. Μια βελτίωση στο top cap να γλιστράει επί παντός καιρού θα ήταν καλοδεχούμενη αν και έχει να κάνει με το μέταλλο.
Θοδωρή τα συγχαρητήριά μου για την προσπάθεια αυτή! Εύχομαι καλοτάξιδη η "λ"!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον @Tzimisce που μου την παραχώρησε για δοκιμή!
Εικόνα
ΕικόναΕικόνα

Προστέθηκε μετά από 1 ημέρα 22 ώρες 53 λεπτά 24 δευτερόλεπτα:
ΕικόναΕικόνα
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Ηρθε η στιγμη να γραψω και γω την δικια μου πρωτη εμπειρια με την Λαμδα παραγωγης (Ares - ανοικτο χτενι).
Ειναι γνωστη και η λατρεια μου :romance-heartbeating: για τα ορειχαλκινα προιοντα, οποτε με μεγαλη χαρα παρελαβα για δοκιμη απο τον φιλτατο Κωστα( @kopasas ) , αυτο το κοσμημα. :romance-hearteyes:

Την δοκιμασα με λεπιδα Permasharp, την οποια θεωρω πολυ κοφτερη και σαπουνι Savon Mystere, το οποιο θεωρω απο τα κορυφαια που υπαρχουν.

Η λεπιδα καθεται πολυ σφιχτα μεσα στην κεφαλη, ανευ πεταρισματος, τζογου και απολυτα ευθυγραμμισμενη.
Η αισθηση που σου δινει , οταν περνας WTG, ειναι πολυ γλυκια και απο το αποτελεσμα που βλεπεις ,παθαινεις ενα πρωτο σοκ ! Καταστροφεας κανονικος !!
Δεν εχεις την ηχητικη αναδραση της R41, ουτε την αισθηση κινδυνου της, αλλα η αποτελεσματικοτητα ειναι η ιδια ! :violence-blades:
Θελει προσοχη , γιατι ειναι πιθανοτατο να παρασυρθεις απο την γλυκαδα της και να πιεσεις περισσοτερο. Απλα εμπιστευσου την.
Στα πλαγια περασματα , εξισου γλυκια και αποδοτικη, με εξαιρετικο γλιστριμα.
Στιβαρη στο χερι , διχως να κουραζει οπως οι περισσοτερες ατσαλινες, και με σχετικα καλο grip.

Για την αισθητικη της δεν χρειαζονται λογια, μιλουν οι εικονες της πιο πανω...

Συγχαρητηρια (πολλα-πολλα) :clap: στον Θεοδωρο (@Thodoris2403 ) για την επιτευξη ενος τετοιου εργου, το οποιο πριν εναν χρονο φανταζε δυσκολο, αλλα οπως πολλακις εχει αναφερθει, η ποιοτητα, επιμονη και η προσηλωση στον στοχο, φερνουν τελεια αποτελεσματα. :violin:
Άβαταρ μέλους
giobi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: 12 Απρ 2013, 02:01
11
Τοποθεσία: Κάντζα-Παλλήνη
Has thanked: 327 times
Been thanked: 151 times
Ηλικία: 55

Καλημέρα.

Αυτή η μηχανή έχει κυκλοφορήσει στην αγορά;
Αντωνης
Άβαταρ μέλους
daywalker06
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 28 Ιαν 2021, 08:02
3
Has thanked: 150 times
Been thanked: 609 times

Μπορείς να επικοινωνήσεις με τον κατασκευαστή στο φατσομπουκο , Ψαξε lambda razor
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”