Ταινιες,σειρες ή οτιδηποτε αλλο παρακολουθειτε

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Δορυφέρων έγραψε:Εχω ακομη να δω Julius Caesar-The Eagle-Kingdom of Heaven.
Είδα τα τρέιλερ από αυτά τα 3.
Μου άρεσε το δεύτερο, ο αετός. Το κατεβάζω και σύντομα θα το δω.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Μόλις είδα το «the eagle».
Καλό είναι.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Aπο το criminal minds έχω δει 7-8 επεισόδια και ομολογώ ότι μου αρέσει πολύ.Είναι στο στυλ που μου αρέσει, μια ομάδα που σε κάθε σειρά προσπαθεί να φτιάξει το προφίλ του δολοφόνου (συνήθως ψυχοπαθείς , κατα συροή δολοφόνοι κτλπ) ώστε να τον ανακαλύψουν.Ενδιαφέρουσα σειρά που θα συνεχίσω ευχαρίστως να τη βλέπω!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Είδα χθες το «The Kingdom of Heaven» και δεν μου άρεσε καθόλου.
Τρεις ώρες βαρεμάρας και προπαγάνδας.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Ειδα το "the Eagle",σε γενικες γραμμες καλη
Βεβαια ειχε καποια σκηνοθετικα λαθη πχ ο αετος δεν ειχε επιγραφη απο κατω,η φυλη ηταν σαν τους Μοϊκανους,η Συγλητος μια παρεα σε ενα μισοσκοτεινο δωματιο κλπ

Θα σταθω σε κατι ιστορικο ομως,ειδαμε αυτους που ονομαζει βαμμενη φυλη-αυτοι ηταν οι Πηκτες
Χαρακτηριστικο τους τα τατουαζ στο σωμα και η κομμωση που σημερα ονομαζουμε "καρφι-πανκ" καθως και η παντελης ελλειψη ανθρωπισμου στο πολεμο
Κανιβαλοι ιδιως βρεφων και εκτελεστες κατα παραδοση γυναικων-παιδιων-γεροντων-τραυματιων
Ομοιως σε αρθρο του ο Δαυλος ειχε αναφερει πως εκεινη την περιοδο στην Β.Αγγλια οι αγριανθρωποι που ζουσαν σε σπηλιες-καλυβια οταν πεθαιναν οι δικοι τους τους ετρωγαν ενω ηταν ζεστοι και μετα εθαβαν τα κοκκαλα εξω απο το μερος που εμεναν
Μην σας ξενιζει λοιπον η εκφραση του φυλαρχου που ρωταει "να φαω και αυτους τους 2;" οταν του παρουσιαζουν τον Ρωμαιο και τον ακολουθο του σαν αιχμαλωτους.

Η φυλη αυτη εξελιχθηκε,φτασαμε στις πετρινες-ξυλινες καλυβες οπου μεσα ειχαν σαν δαπεδο σανο και κοιμοντουσαν μαζι με τα ζωα για ζεστη πχ σκυλια
Κατα τα αλλα ομως ειχαν καστρα και βασιλια
Αργοτερα περασαμε στο περουκινι,το βαμμενο μαγουλο και χειλακι αργοτερα στο ημιψιλο καπελο και τα clubs ασχετα αν απο τοτε ως και σημερα το 2011 βγαινουν απο την μπανιερα οπως ειναι με τον αφρο επανω χωρις να ξεπλενονται.

Ο καυμος ομως απο τοτε με τις αποικιες τους εχει μεινει "UK" ασχετα αν η πλειοψηφια του Νοτου βαση μελετης ειναι απο προγονους Γερμανοι.
Πως ημασταν τοτε εμεις εδω στην Ελλαδα,πως στο Βυζαντιο και πως αυτοι
Ομως πως ειναι τωρα οι "καπ-ο-τηδες" και πως εμεις.

Εικόνα
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Εχθές πήγα και είδα το "Immortals-Αθάνατοι" σε 3D.Εργάρα, για μενα ήτανε εργάρα!Ο σκηνοθέτης είναι ο ίδιος που είχε αναλάβει και τους '300".Πρωταγωνιστής ο δικός μας Θησέας, μη περιμένετε Μινώταυρο (αυτό περίμενα και εγώ) αλλά έχει τον Υπερίωνα (Μίκι Ρουρκ), κουτί της πωνδώρας ,θεούς και φανταστικές μάχες.Οι μάχες ήτανε απίστευτες και οι κορυφαίες στιγμές για μενα!Σαν φαν του 3D μπορώ να πω πως ήτανε πολύ καλό, δεν είχα πρόβλημα με τη προβολή του η σκοτεινές σκηνές που υπάρχουν σε άλλα 3D.
To συστήνω ανεπιφύλακτα μιας και εδω μέσα έχουμε πολλούς ,αιμοβόρους ,κανίβαλους ,που τους αρέσει η βία και η μάχη :bigsmilie !
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Εχθές βράδυ είδα το "The debt".Πολύ καλή ταινία , με κατασκόπους ,με αγωνία , μια ταινία που πρέπει να δείτε!

[youtube][/youtube]

Επίσης ταινίες που μου άρεσαν πολύ, μου είναι αξέχαστες και προτείνω με χίλια!
1.Inside man
2.300
3.American gangster
4.The lives of others
5.L'immortel
6.Mesrine 1και 2
7.Τhe orphanage

Αυτές είναι ταινιάρες για μένα απο όσες θυμάμαι και τις προτείνω σε όσους δεν τις έχουν δει!

Θα ήθελα και εσείς να αναφερθείτε σε ταινίες που δε ξεχάσατε!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
y.v
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 541
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2011, 11:57
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 927 times
Been thanked: 1832 times
Ηλικία: 66

Προτείνω την κωμωδία : Dirty Rotten Scoundrels ( Απατεώνες και Τζέντλεμεν )
Με τους Steve Martin, Michael Caine, Glenne Headly
Ευφυέστατο σενάριο όλο ανατροπές, με ρεσιτάλ ηθοποιίας από τους δύο πρώτους.
Γιάννης B.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10571
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26494 times
Been thanked: 25971 times

Έπεσα πάνω σε αυτό το επεισόδιο και πέθανα στο γέλιο. Την παρακολουθούσα ανελλιπώς, αξίζει να το δείτε.

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Να πω και εγω λοιπόν, οτι οι σειρές που παρακολουθώ τελευταία ειναι:
-rules of engagement. Χαζοχαρουμενη κωμική σειρά 20' επεισόδιων φτιαγμένη για παντρεμένα ζευγάρια. Οτι πρεπει για χαλάρωση πριν τον ύπνο.
-homeland. Κατασκοπευτικη σειρά (πρόσφατα τελείωσε ο 2ος κύκλος). Πολυ καλο!
Χάρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σινεμά, σειρές, τηλεοπτικά.”