Cella

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rufous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Ιαν 2023, 22:59
1
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Με αφορμή το συστατικό Tetrasodium EDTA που είχε προστεθεί προ λίγων ετών στο πιο "αγνό" ως τότε Cella, κοίταξα σήμερα στο προ λίγων μηνών αγορασμένο δικό μου (150άρι κουπάκι) και δεν εντόπισα κάτι σχετικό. Το έχουν αφαιρέσει ή μετονομάσει εν τέλει;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NYC1920
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:42
5
Τοποθεσία: Βόλος
Has thanked: 11522 times
Been thanked: 9173 times
Ηλικία: 47

Όχι δεν υπάρχει .
Cella μια φορά δοκίμασα,δεν μου άρεσε και τέλος.
Παρά ταύτα ,τα αναγραφόμενα συστατικά της φωτο θεωρούνται ασφαλή .Τα συντηρητικά
Benzyl alcohol και Βenzyl benzoate
απαντώνται σε διάφορα φυτά σε μικρές συγκεντρώσεις.Σε σχέση με άλλα συντηρητικά ( λ.χ. Phenoxyethanol ) θεωρούνται σχετικά ασφαλή .
Άβαταρ μέλους
rufous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 21 Ιαν 2023, 22:59
1
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Σε ένα βίντεο ξυριστή πάντως (προ 7ετίας) εμφανίζονται τα συστατικά του κάτωθι screen shot. Οπότε υποθέτω ότι απλώς κάποια στιγμή προστέθηκε και μετά αφαιρέθηκε/αντικαταστάθηκε από άλλα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nassiff11
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 17 Ιαν 2024, 08:05
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Has thanked: 38 times
Been thanked: 469 times
Ηλικία: 35

Έγραψα ωραίο ποστ το πρωί αλλά μας το έφαγε το διαδίκτυο.
Περίπου τι είπα το πρωί και ισχύει φυσικά ακόμα. Εξαιρετικό ξύρισμα με cella τις προάλλες. Ίσως είναι και το σταθερό μου σαπούνι ξυρίσματος αλλά θα δείξει σε βάθος χρόνου. Ωστόσο ένα μεγάλο ευχαριστώ σ αυτούς που έστησαν την αγορά για εμάς πριν χρόνια και τώρα τα βρίσκουμε όλα έτοιμα. Σε αυτό το thread ειδικά φαίνεται όλο αυτό ξεκάθαρα. Ψάχνεις cella βρίσκεις την τελευταία κτλ μερικά χρόνια πριν. Τώρα.... Βρίσκεις αρτιζανικου σαπούνι ελληνικό και Arianna evans Ultima για πλάκα!!!! Επίσης ένα ευχαριστώ στους δημιουργούς - συνεχιστές του forum mens only γιατί υπάρχει μια ιστορία εδώ μέσα γραμμένη. Εγώ την βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα!!!!
Η δουλειά κάνει τους άντρες!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”