Rockwell 6s

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AlexK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Φεβ 2021, 11:13
3
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Has thanked: 2 times
Been thanked: 30 times
Ηλικία: 47

Η αγαπημένη μου ..Μπορείς να ξυριστείς με αυτή πάνω σε motocross σε χωματόδρομο χωρίς να κοπείς!!!!
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

Σήμερα πραγματικά με εξέπληξε αυτή η μηχανή!Ερχόμενος από μεγάλο ενθουσιασμό απο την Feather as-d2 μπορώ να πώ ότι η
Rockwell 6s επάξια έχει την φήμη της πιο smooth μηχανής!Η πρώτη δοκιμή είχε γίνει στο κεφάλι προ ημερών και μου άφησε πολύ καλές εντιπώσεις!
Σήμερα στο πρόσωπο το πράγμα ξέφυγε σε ευχαρίστηση!Πάντα στην πλάκα No4 τι να πω..Τα έκανε όλα τέλεια!Εντάξει ακόμα είναι νωρίς για να πώ περισότερα πρέπει να γίνουν πολλές δοκιμές (να δοκιμάσω όλες τις πλάκες) νομίζω έπαιξε σημαντικό ρόλο και η λεπίδα (Gillette nacet) μου έκατσε πιο τέλεια απο όλες τις λεπίδες που έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής θα την δοκιμάσω και με την Feather as-d2 για να συγκρίνω.
Όπως και να έχει όμως ο θρόνος του βασιλία (Feather as-d2) κλονίστηκε!Μεγάλες μάχες αναμένονται στο άμεσο μέλλον..

Υποσημίωση:το μόνο κουσουράκι που της βρήκα είναι ότι εκτίθεται η λεπίδα απ'τα πλάγια με αποτέλεσμα όταν ξυρίζεις τις φαβορίτες αν δεν προσέξεις μπορεί να :character-jason: γρατσουνίσεις το αυτί.

Προστέθηκε μετά από 45 λεπτά 38 δευτερόλεπτα:
Να επισημάνω είχα ένα μεγάλο μπιμπίκι στον λαιμό και ούτε καν το πείραξε!Και πάλι μπράβο!
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

Σήμερα ο βασιλιάς (Feather as-d2) έπεσε!
Μετά από τέστ λεπίδας(έβαλα στη Feather as-d2 την αγαπημένη μου πλέον λεπιδα Gillette nacet) στο πρόσωπο μου συνειδητοποίησα ότι δυστυχώς ή ευτυχώς κερδίζει σε όλα τα σημεία η Rockwell 6s..
Οπότε στέφεται βασιλιάς στο ξυριστικό βασίλειο μου!
manosgoni
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 06 Μαρ 2021, 08:21
3
Been thanked: 18 times

Όντας καινούριος στο άθλημα και κάτοχος της 6s, έχω να πω πως είμαι πολύ τα ικανοποιημένος.

Ξυρίζομαι με την 4 και 5 προς το παρόν και καν.ω πολύ καλό ξύρισμα.

Επίσης νομίζω ενδεικνύεται για κάποιον νέο στο ΠΞ καθώς θέλει προσπάθεια για να κοπείς..
Dimstam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 27 Απρ 2021, 22:51
3
Has thanked: 17 times
Been thanked: 40 times
Ηλικία: 35

Εξαιρετική μηχανή για αρχάριους! Συγχωρεί λάθη! Για το δικό μου πρόσωπο και για καθημερινό ξύρισμα χρησιμοποιώ την πλακα 5!
kostasliu
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 03 Ιαν 2022, 19:47
2
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Είμαι και εγώ κάτοχος της μηχανής, δεν έχω εμπειρία από άλλες μηχανές γιατί πήγα απευθείας σε αυτή μετά από ψάξιμο στο ίντερνετ από κριτικές και βίντεο που είδα. Και νομίζω ότι έπραξα καλά είναι μια εξερετική μηχανή!!!
mimo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Ιαν 2022, 12:43
2
Ηλικία: 55

Καλημέρα και από μένα. Σε σύγκριση με την Merkur Progress ? πολύ ακούω smooth smooth smooth , μήπως είναι της λείπει η ξυριστική απόλαυση και είναι "άοσμη" από την πολλή "ασφάλεια" ? επειδή είμαι μεταξύ των δυο (Progress-6c) .
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Pain
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 27 Δεκ 2021, 15:31
2
Τοποθεσία: Άνοιξη
Has thanked: 34 times
Been thanked: 167 times
Ηλικία: 45

Και εγώ νέος στον μαγικό κόσμο του πξ ,η επιλογή μου ήταν η 6c ώστε τα ρέστα μέχρι τα χρήματα της 6s τα έκανα ένα σαπούνι καλό μαζί με το aftershave μαζί με πινέλο και μπολ ,το έκανα μιας και ψάχνοντας για το ποια είναι καλύτερη 6s η 6c δεν κατάφερα να καταλήξω στην μια η στην άλλη οπότε πήγα στην οικονομική λύση ,στο 1 παρόλο που ειμαι νέος η μηχανη δεν μου άρεσε καθόλου δεν αισθανόμουν ότι ξυριζώμουν ,στο 4 μου άρεσε πολύ εκεί έχω μείνει μέχρι να καταφέρω ξύρισμα χωρίς ένα κοψίματακι ,όταν επιτύχω αυτό θα πάω στο 5 και έτσι λέω να το πάω .Σε γενικές γραμμές η μηχανή μου αρέσει πολύ και η διαδικασία της αλλαγής για να αλλάξω νούμερο μου αρέσει .
.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5274 times
Ηλικία: 57

Οι 6c με την 6s, έχουν κάποια άλλη διαφορά πέρα του υλικού κατασκευης τους?
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
stakyr
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 28 Ιουν 2022, 12:31
1
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 3576 times
Been thanked: 3399 times
Ηλικία: 42

Απ όσο ξέρω, όχι. Ναι, η τιμή XD
Σταύρος
:text-nocomment:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”