Rockwell 6s

Απάντηση
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Και τα αλλά πλακάκια έτσι είναι λίγο πολύ
Γιώργος
stelios veni
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 02 Μάι 2020, 20:05
3
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 137 times
Been thanked: 218 times
Ηλικία: 56

Την έχω κι εγώ σε κόκκινο(3 μήνες περίπου)και εως τώρα δεν μου παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα.
Paneristi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάι 2020, 08:16
3
Been thanked: 78 times

Άρα να θεωρησουμε ότι μόνο η κλασική ατσάλινη είναι αξιόπιστη αγορά για την ώρα..
Άβαταρ μέλους
chris
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: 18 Δεκ 2020, 05:36
3
Τοποθεσία: Αλιμος-Αθηνα
Has thanked: 579 times
Been thanked: 634 times
Ηλικία: 44

Εγώ να σου πω την αμαρτία μου τελικά δεν κρατήθηκα και την πήρα πρόσφατα σε μαύρο γιατί μου άρεσε πολύ ...ωραία μηχανή και ήπια ....πιο ήπια και από την model T με πιο κοντή λαβή που εμένα μου κάθεται καλύτερα ...εύχομαι λοιπόν να μην έχω προβλήματα στο μέλλον
Χρηστος
Άβαταρ μέλους
ectaco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2020, 17:47
3
Τοποθεσία: Λαμία-Βόλος
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Ηλικία: 37

Vavous έγραψε: 21 Δεκ 2020, 06:46 Πήρα την μπλε και την κόκκινη απ' ευθείας από τη μαμά εταιρεία στον Καναδά. Μετά από 15+ χρήσεις της μπλε δεν είδα καμία φθορά, Μάλλον έπεσα σε καλή παρτίδα. Όπως και να 'χει, απαράδεκτο η ποιότητα να μην είναι σταθερά καλή. Την κόκκινη την κρατάω για το Χριστουγεννιάτικο και το Πρωτομαγιάτικο ξύρισμα. :d

Ανεβάστε καμια φωτό που να φαίνεται η φθορά για να καταλάβουμε.
Καλησπέρα και Χρόνια πολλά. Από Καναδά, μαζί με τις εκπτώσεις και τα δωρεάν μεταφορικά, φαίνονται δελεαστικές οι τιμές για τις 6S ανεξαρτήτου χρώματος.
Ήθελα να ρωτήσω αν είχες θέμα με τελωνείο; Μίλησες με την Rockwell τι θα δηλώσει πριν τα στείλει ή τα πήρες και αν τα έπιασαν, τα έπιασαν;
Τάσος
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27390 times
Been thanked: 38925 times
Ηλικία: 54

Καλή χρονιά!
Και βέβαια πλήρωσα τελωνείο. Μαζί με τους δασμούς και οι δυο 6s μαζί από Καναδά κόστισαν γύρω στα 15-20 ευρώ λιγότερα απ' όσα στοιχίζουν εδώ.
Τα τελωνεία μας εδώ και καιρό ζητάνε να τους στείλεις με email το τιμολόγιο του πωλητή ή screenshot από το paypal transaction πριν εκτελωνίσουν τα δέματα αν τους φανούν περίεργα χαμηλές οι τιμές που δηλώνουν οι πωλητές (κατόπιν δικού μας αιτήματος συνήθως).
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ectaco
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2020, 17:47
3
Τοποθεσία: Λαμία-Βόλος
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Ηλικία: 37

Ωραία. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ακόμα και 15-20 ευρώ λιγότερα, είναι καλά και πάλι. Ότι έχω πάρει μέχρι τώρα από Αμερική μου έχουν ζητήσει PayPal μέχρι τώρα αλλά ήταν ούτως ή άλλως πράγματα αξίας που χτυπούσαν στο μάτι
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 06 Ιαν 2021, 05:30, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης.
Τάσος
Paneristi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάι 2020, 08:16
3
Been thanked: 78 times

Μεμονωμένα κεφαλή πουλάει η Rockwell;
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27390 times
Been thanked: 38925 times
Ηλικία: 54

@ectaco Να είσαι καλά.
Μόνο, ως συντονιστής θα σε παρακαλέσω να αφαιρείς την υπογραφή του Tapatalk. Επίσης δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Ευχαριστώ.

@Paneristi Πέρσι είχα δει ότι η Ισπανική Gifts&Care έδινε μεμονωμένα κομμάτια των 6s αλλά όχι πια.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Paneristi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάι 2020, 08:16
3
Been thanked: 78 times

Απέκτησα τελικά την ατσάλινη λαβή από μέλος του forum.
Υπάρχει ιδέα για το πως μπορώ να βρω πλάκα και top cup ή να αναζητήσω άλλη κεφαλή από την αγορά;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”