Χρήση παλάμης για lathering

Απάντηση
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Καλημέρα σε όλους. Την τελευταία φορά που ξυρίστηκα, χρησιμοποίησα την αριστερή μου παλάμη, αντί για μπωλ....Αφού έπλυνα τα χέρια(και το πρόσωπο, φυσικά) με ζεστό νερό, άρχισα να κτυπώ το πινέλο με την nivea στην αριστερή μου παλάμη, την οποία δεν χρησιμοποιώ άλλωστε ποτέ στο ξύρισμα. Την διαδικασία αυτή διενεργώ πάντα για 2-3 λεπτά, ακόμα και στην χρήση μπωλ...Λοιπόν, έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος από την ποιότητα του δημιουργηθέντος αφρού και γλύτωσα και χρόνο στο τέλος, από την διαδικασία καθαρισμού του μπωλ...Το έχει δοκιμάσει κανείς? Σε λίγο καιρό, θα καταταγώ στον στρατό και θέλω να "γλυτώνω" χρόνο, διότι δεν σκοπεύω να χρησιμοποιώ εκείνους τους ανόητους αφρούς που κυκλοφορούν στην αγορά!

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
9
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Είναι μια από τις μεθόδους που δείχνει ο Μαντικ59 στο ακόλουθο βίντεο (2:05)



Προσωπικά προτιμώ να δημιουργώ τον αφρό στο πρόσωπο.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Απο τις καλυτερες μεθοδους - το χερι κανει θαυματα :D
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Πολύ πολύ σωστά,συμφωνώ με τον Ηρακλή,παλιά και αλάνθαστη μέθοδος,οι περισσότερες δοκιμές των σαπουνιών μου,
έγιναν με palm lathering,αν και δεν αρέσει σε πολλούς να λερώνονται με τον αφρό (ένα μείον) του,
όχι όμως και για εμένα...:)

Στα (σύν) το χέρι έχει την θερμοκρασία του σώματός μας,έναντι ενός "ψυχρού" μπόλ,έπειτα την ώρα που φτιάχνουμε αφρό στο χέρι μας,μπορούμε δια της αφής,να δοκιμάζουμε διαδοχικά_την υφή του αφρού μας,την καλυπτικότητα του,
καθώς και την λίπανση του (γλίστρημα) και +++

* (+μια αίσθηση)...αλλά ας μας πουν και τα άλλα μέλη μας.
* Η γνώμη μου είναι,Παναγιώτη προχώρα άφοβα,με τον ίδιο τρόπο το έκανα και στον στρατό,(απλά με κοίταζαν λίγο σαν τον Μάικλ Λαμάρ :D ) και το συνεχίζω έως σήμερα,κυρίως σε δοκιμές σαπουνιών...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”