Feather

Άβαταρ μέλους
lazaros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: 02 Μάι 2020, 15:43
3
Has thanked: 975 times
Been thanked: 3720 times

Billy the butcher έγραψε: 15 Αύγ 2020, 12:50 Χθες το βράδυ ανοίχτηκε λεπίδα feather βαμπίρ.
Αυτός που τη πάτησε ήταν ο αδερφός μου και δυστυχώς το κατάλαβε μετά το αιματοβαμμένο ξύρισμα. Για του λόγου το αληθές θα ανέβουν και τα φωτογραφικά πειστήρια. Προσεχώς ...


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Προστέθηκε μετά από 15 λεπτά 57 δευτερόλεπτα:
Καινούργια στη πρώτη της χρήση, πιθανός χωρίς να έχει περάσει κάποιο έλεγχο η συγκεκριμένη λεπίδα .
Καθ όλη τη διάρκεια του ξυρίσματος αναρωτιομουν τι πάει στραβά, διότι είχα μια αίσθηση γδαρσίματος.
Οταν τελείωσα και είδα την λεπίδα από κοντά παρατήρησα ένα μεγάλο τσάκισμα και κάποιες ανωμαλίες
Πιθανόν μαϊμού ή χωρίς να έχει περάσει ποιοτικό έλεγχο (;)
Η μηχανή που χρησιμοποιήθηκε ήταν η ambassador και το σαπούνι το B&M Seville. Ένα σετ που συνήθως μου δίνει πολύ ευχάριστα ξυρισματα.
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Πάντα υπάρχει η πιθανότητα ελαττωματικής λεπίδας στο πακέτο.
Άβαταρ μέλους
NYC1920
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 19:42
5
Τοποθεσία: Βόλος
Has thanked: 11522 times
Been thanked: 9173 times
Ηλικία: 47

Κρίνοντας από το βαθύ κομπαλτ μπλε της
εκτύπωσης στο περιτύλιγμα ,αλλά και
από την ποιότητα της εκτύπωσης περιτυλίγματος
και λεπίδας ,στοιχηματίζω πως πρόκειται
για μαϊμουδιά .
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1685
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13432 times
Been thanked: 14360 times
Ηλικία: 54

Εξαιρετική λεπίδα για ενάμιση ξύρισμα για μένα, προς το τέλος του δεύτερου αρχίζει η ταλαιπωρία. Αν δεν ήταν τόσο ακριβές θα τις χρησιμοποιούσα ξύρισμα και πέταμα.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
emminad
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: 21 Ιούλ 2020, 19:01
3
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1628 times
Ηλικία: 32

Η αλήθεια είναι πως το διάβαζα και δεν το πίστευα αλλά όντως είναι για 1 και λίγο ακόμα ξύρισμα.Πέφτει πααααρα πολύ η απόδοση τους..
μιχαλησ @
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 23 Οκτ 2018, 21:30
5
Has thanked: 467 times
Been thanked: 422 times

εμένα προσωπικά μου κρατάνε 5 ξυρίσματα άνετα ,στο δεύτερο με τρίτο ξύρισμα μου αρέσουν πιο πολύ ,μαζί με τισ kai είναι οι αγαπημένες μου,και στην Feather Artist Club SS ξεχνάω πότε να την αλλάξω,το κόστος στην λεπίδα δεν το μετράω γιατί το κάνω σαν ευχαρίστηση,δηλαδή έδωσα για τα Pannacrema Nuavia και Martin de Candre κοντά 100 ευρώ και θα σκέφτομαι τισ λεπίδες,κάνω καλά ξυρίσματα και με άλλες πχ,Astra Blue,Perma Sharp,Gillette,αλλά μόλις βάζω τισ kai η τισ Feather εγώ βλέπω διαφορά.
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
10
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 720 times
Ηλικία: 52

Και εγώ έχω πέσει σε προβληματική Feather. Αλλά μου βγάζουν άνετα τρία ξυρίσματα.
Η δική σου δεν ξέρω αν είναι μαϊμού, αλλά θα φανεί στις επόμενες λεπίδες από το πακετάκι.
Περιμένουμε νεώτερα.
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1685
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13432 times
Been thanked: 14360 times
Ηλικία: 54

@μιχαλησ @ Για το πόσα ξυρίσματα βγάζει είναι σίγουρα διαφορετικό σε κάθε πρόσωπο, σε μένα στο δεύτερο αρχίζει να τραβάει και να με ταλαιπωρεί. Για το κόστος αν έβλεπα μεγάλη διαφορά στην απόδοση έστω στο ένα και μοναδικό ξύρισμα θα έλεγα χαλάλι αλλά για ένα κλικ :naughty:

@stratri1 Αν εννοείς εμένα πήρα μία δεκάδα από Ελληνικό μαγαζί και θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι μαιμού. Έχω δοκιμάσει 7-8 σε διαφορετικές μηχανές και όλες έτσι συμπεριφέρονται, δεν με βλέπω να ξαναδοκιμάζω αλλά φυσικά όπως όλα στο ΠΞ YMMV
Γιάννης
μιχαλησ @
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: 23 Οκτ 2018, 21:30
5
Has thanked: 467 times
Been thanked: 422 times

Algebar κοίτα όπως το βλέπω εγώ έχεις ένα δίκιο αλλά ταυτόχρονα άδικο ,πόση διαφορά έχει ένα σαπούνι των 10 ευρώ με ένα των 50 η ένα πινέλο να δικαιολογεί την μεγάλη διαφορά,από την άλλη αν μου κράταγε για 1 η 2 ξυρίσματα σίγουρα θα το σκεφτόμουν διαφορετικά ,θα έλεγα μας δουλεύουν να είναι τόσο ακριβή και να μην κρατάει καθόλου.
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1258
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 11010 times
Ηλικία: 24

Και εμένα δυστυχώς 2 ξυρίσματα μου βγάζουν. Τώρα πια τείνω προς PermaSharp που είναι πιο φθηνές και μου βγάζουν 3 με 4 ξυρίσματα.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”