Ηλεκτρική σκούπα

Απάντηση
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Θέλω να αγοράσω μία καινούρια ηλεκτρική και θα με βοηθούσαν οι γνώμες σας.
Το μπάτζετ μου είναι κοντά στα 100 ευρώ.Να είναι για οικιακή χρήση,όχι επαγγελματική,και με τον καλύτερο δυνατό συνδυασμό χαρακτηριστικών('ταυτότητα'),ήτοι απόδοση,κατανάλωση,καθαρισμός αέρα,οικολογική συμπεριφορά κτλ.Όλα αυτά βαθμολογούνται από Α μέχρι Ε νομίζω.
Όσες βρήκα,σε αυτά τα λεφτά,έπαιρναν σακούλες.Θα ήταν μεγάλο συν να έχει κάδο.Και το να απορροφά και υγρασία είναι προαιρετικό (δεν νομίζω να υπάρχει κιόλας)
Ποιές εσείς (ή η νοικοκυρά του σπιτιού) χρησιμοποιείτε και ποιές θα μου προτείνατε με τα χαρακτηριστικά που ζητάω?
Θα γίνεται λογική χρήση της,ούτε υπερβολική,ούτε θα πέσει σε αχρηστία.
Ελπίζω να το έγραψα στο κατάλληλο μέρος.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Δεν ξέρω τι θα πει η νοικοκυρά, αλλά ματιάζω μια Nilfisk (στερεών και υγρών) για να καθαρίζω τα μερεμέτια μου.
Έχω ένα πιεστικό της μάρκας αυτής και είναι εξαιρετικό.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
NavalArchitect

Τον Απρίλιο του 2006 πρωτοπήγα στην Κορέα.

Στο διαμέρισμα που νοίκιαζε η εταιρία για μένα, ένα από τα πρώτα πράγματα που αγόρασα μετά από λίγες μέρες ήταν μία ηλεκτρική σκούπα.

Samsung, χωρίς αυτό που λέμε 'σακούλα'.
Δεν ήταν από τις πολύ ακριβές, αν θυμάμαι καλά είχε τότε περί τα 100 Ευρώ.

Έκτοτε κι ως τα τώρα έχω κάνει 6 διεθνείς μετακομίσεις και η σκούπα κρατά δυνατά.
Ειλικρινά, είναι από τα πιό εύχρηστα και αξιόπιστα πράγματα που έχω στο σπίτι.

Μία μόνο φορά το 2012 χρειάστηκε να αλλάξω τον εύκαμπτο πλαστικό 'σωλήνα' (flexible hose) αφού είχε σκιστεί σε ένα σημείο. Ήμουν τυχερός και εκείνη την εποχή βρισκόμουν πάλι στην Κορέα, οπότε πήγα μια Κυριακή 10' με το αυτοκίνητο σε ένα μεγάλο service center της Samsung και με 8 Ευρώ αν θυμάμαι καλά σε λιγότερο από 15' λεπτά αναμονή ήμουν έτοιμος...

Οι Samsung εδώ δεν είναι πολύ δημοφιλείς, με την έννοια ότι δεν έχουν πολλά μοντέλα. Απλά αναφέρω την ιστορία γιατί αν έπαιρνα σκούπα πάλι Samsung θα αγόραζα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”