Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tibolaso
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2021, 18:32
2
Τοποθεσία: Ίλιον
Has thanked: 697 times
Been thanked: 186 times
Ηλικία: 51

Φίλε Κώστα, απ' αυτούς που αναφέρεις άποψη μπορώ να εκφράσω για:

- Dvarw FL (αλλά και το πρώτο μοντέλο) πολύ καλός, με υπέροχη τζούρα, ατελείωτη χωρητικότητα και, αν θυμάμαι καλά, μιας και σ' αυτόν έχω σκέτη βάση που είναι και το βασικό μου υγρό, ωραία γεύση.
- Pandora v1 απογοήτευση!!
- Neeko τον είχα το καλοκαίρι με φρουτένια υγρά και ήμουν ευχαριστημένος. Ένα ψιλογλυκό που του έβαλα όταν κρύωσε ο καιρός δεν με ικανοποίησε.
- Hastur παλιά αγάπη αλλά άτυχος. Τον έδωσα στην γυναίκα μου και αφού του έσπασε τρία τανκ κατάφερε και τον στραβωσε και τον ίδιο!
- Brunhilde αγαπημένος! Ακόμα τον χρησιμοποιώ για αρκετά καπνικά υγρά.
- Pioneer δεν έχω αλλά έχω διαβάσει για καλή γεύση αλλά πολλά προβλήματα με διαρροές λόγω δύσκολου ή περίεργου στησίματος.

Αυτά. Ότι επιλέξεις να το απολαύσεις!
Γιώργος! :)
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Ειχα Brunhilde κ με βλεπω παλι να καταλήγω εκει ετσι οπως πάει.
Τον ειχα κυρίως για τα φρουτώδη υγρα και ήταν άψογος.

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Πηρα ενα dvarw κλώνο κ τον pioneer. Υπέροχα και τα 2 τωρα θελω να βρω στησιματα και με τι συρματα θα παίξω

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Ηλεκτρονικό τσιγάρο σε φόρουμ φτιαγμένο για κόσμο που επιμένει να ξυρίζεται όπως οι παππούδες του;

Άσσος άφιλτρο κύριοι!

Πέρα από την πλάκα, όσοι εμμένετε στο ναργιλέ χειρός (οποιονδήποτε), δοκιμάστε ένα NEO. Δουλεύει ακριβώς όπως το iqos, είναι πολύ φθηνότερο και είναι κατ' εμέ το καλύτερο πάντρεμα τσιγαρίσιας αίσθησης με υγιεινότερο κάπνισμα. Εδώ και 3 μήνες έχω καταργήσει σχεδόν το κανονικό τσιγάρο. Από 2-3 τη μέρα έχω πάει στα 2-3 τη βδομάδα.
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αν και εκτος θεματος - το NEO (Glo) ειναι οκ αλλα υστερει σε απολαυση απο το iqos - ειδικα απο τη συσκευη του ενος τεμαχιου.

Απο την αλλη, το "ηλεκτρονικο τσιγαρο" δεν περιεχει καπνο συν του οτι εκτος απο την προσληψη νικοτινης εξομοιωνει και την παραγωγη ατμου, κατι στο οποιο υστερουν σημαντικα τα iqos/neo.

Γενικα οι χρηστες ατμοποιητων δεν πολυμπλεκονται με τα iqos/neo, οποτε αν δεν υπαρχει ηδη καποιο σχετικο θεμα, ας ανοιξουμε ενα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Α, νόμιζα ότι εντάσσονται όλα στην κατηγορία "ηλεκτρονικό" γιατί δουλεύουν με την ίδια αρχή (ηλεκτρική ενέργεια για θέρμανση αντίστασης που προκαλεί εξάτμιση νικοτίνης).

Τελοσπάντων, μπορεί το glo να προκαλεί περισσότερα ντουμάνια κι απόλαυση, αλλά θα πρέπει να συνυπολογίσουμε και τη σοβαρή διαφορά τιμής τσιγάρου και συσκευής σε σχέση με το ΝΕΟ, καθώς και τη σοβαρή διαφορά διάρκειας μπαταρίας, αν δεν απατώμαι. Το ΝΕΟ βγάζει με μία φόρτιση περίπου ένα πακετάκι.
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Καλημέρα κι από εδώ...

Είμαι από τους ανώμαλους θα έλεγα... Έχω ξεκινήσει το ατμισμα εδώ και πολλά χρόνια, 2008 ή 2009, όταν ο τότε υπουργός υγείας, ο Αβραμόπουλος, επιχείρησε το πρώτο no smoking blanket...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, αλλά δυστυχώς ακόμη δεν μπορώ, δεν έχει κάνει κλικ ο εγκέφαλος μου να το κόψω το ρημαδι... Και κάπου είναι εκνευριστικό γιατί έχω βαρεθεί να σμπρωχνω, ενώ κάποιοι το έχουν κόψει μαχαίρι ακόμη και με τις παλιές τις eGo-C/T κλπ κλπ...

Είμαι του MTL, χαμηλά βατ και νορμάλ πλέξεις...

Οι ατμοποιητες που χρησιμοποιώ κατά κόρον αυτή την περίοδο είναι ο Neeko, o Kayfun Lite Plus 2021 (original) και ο FEV V4.5+ (YFTK clone)... Από dripper, με έχει βολεψει ο Berseker MTL...

Τα μοντάκια που χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση είναι το SBS της Aspire, τα Drag (ευτυχώς κανένα από τα 3-4 που έχω πάρει δεν μου δημιούργησε θέμα, ακόμη και αυτό με το pod), και το πρώτο Aegis της GeekVape (το οποίο βγήκε σκυλί)...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Είχα πάρει ένα Logic (περιπτερίσια τα λέω τώρα όλα αυτά, όπως τώρα τα Vuse κλπ) πριν 2μισυ χρόνια, αλλά το Μάρτιο
του 2020 το ξαναγύρισα στο "εμφιαλωμένο" . Πριν 5-6 μήνες ένας φίλος μούδειξε το Caliburn G και το πήρα, μετά
κι ένα Aspire Minican για εφεδρικό, και τελικά επειδή τα ξεχνούσα εδώ κι εκεί, και ένα Voopoo Drag S που συνήθως
έχω μόνιμο στο γραφείο...MTL συνήθως με 8 έως 10 νικοτίνη (ΟΚ θα τη ρίξουμε σιγά σιγά), από "ζουμιά" συνήθως
καπνικά με λίγο σοκολάτα (Καπνός -Σοκολάτα της Φιλότιμο) ή μαλλί της γριάς (Πιπίλα της Mad Juice) και μάλιστα τελευταίως πιό αραιωμένα
απότι λένε οι παρασκευαστές τους (αρκετά πιό αραιωμένα με βάση ειδικά την Πιπίλα). Αντιστάσεις εκεί στα 0,8 και 1.
MTL λέμε αφού... :D
Άβαταρ μέλους
LokiDK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 22 Οκτ 2022, 11:28
1
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 29 times
Been thanked: 168 times
Ηλικία: 34

Another vaper here! I think I have around 15 rebuildable atomizers and a lot of NETs, we're talking about almost 10 liters of ready liquids plus some concentrates (not ready to vape). :dt but it's more than one year without cigarettes which is the most important thing!
Absque labore nihil
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”