Pannacrema Nuàvia Blu

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Μπαίνω με το κουταλάκι και τη ζυγαριά ακριβείας στο μπάνιο.
Αν πάρω και σύριγγα για το νερό, πως θα το εξηγήσω στη δίωξη;
Μιχάλης
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Εντάξει παιδιά το γεγονός ότι λέει στις οδηγίες x γραμμάρια σαπουνιού με y γραμμάρια νερού δε σημαίνει ότι το ακολουθούμε κιόλας! Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν μπήκα σε τέτοια διαδικασία. Κατά τ' άλλα το βρίσκω υπέροχο σαπούνι αν και δε μ' αρέσει καθόλου το άρωμα της Blu (ξέρω, εξαίρεση). Η αγαπημένη μου είναι η Nera με close second τη Verde.

Μιχάλη χωρίς σύριγγα μισές δουλειές :-) Κι ένα γκαζάκι να ζεστάνεις νερό για το πινέλο (το χειμώνα) κι έκλεισες!
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

:D Χαχαχα... Μιχάλη η κριτική σου είναι τουλάχιστον απολαυστική.! :text-freedom:

Τουλάχιστον με τα πρώτα χειροποίητα μπολ που έδινε, μπορούσες να φορτώσεις κανονικά σαν άνθρωπος (Junkie not) όλα αυτά τα σαπούνια είναι μαλακά, με τον καιρό και εφόσον το μπολ δεν κλείνει αεροστεγώς σκληραίνουν αρκετά, για τα νέα δεν ξέρω, εν ολίγοις δεν είναι κρέμες αλλά μαλακά σαπούνια.

ΥΓ: Πολύ γέλασα παιδιά, να είστε πάντα καλά, περίπου την ίδια αντί-δραση είχα και εγώ όταν τα δοκίμασα, έψαχνα να βρω πως να δικαιολογήσω αυτήν την τιμή που δεν...
Άντε πάλι βρε αν πάτε μ' όλα αυτά στο μπάνιο θα :| πάντως ξεχάσατε το 'ξινό' και τώρα γίνατε... :obscene-drinkingfaded:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Αν και έχω κάνει πολύ κριτική στο συγκεκριμένο σαπούνι ,να τονίσω ότι παρόλα αυτά πρόκειται για ένα πολύ καλό σαπούνι.
Απλά δεν μπορώ reviews του στυλ "αυτό το σαπούνι μ@μαει όλα τα υπόλοιπα σαπούνια".
Κάθε σαπούνι πιστεύω ότι κάτι έχει να προσφέρει.
Ακόμα και το σπλεντιντ :D
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27393 times
Been thanked: 38926 times
Ηλικία: 54

Αντε, μας έκανε ο Μιχάλης να βγάλουμε τις Νουάβιες. Και μόνο που τα κουβεντιάζουμε ακόμα δείχνει ότι πρόκειται για κάτι ξεχωριστό.
Μαλακό σαπούνι είναι, το κεραμικό δοχείο δεν κλείνει αεροστεγώς οπότε λογικό να σκληραίνει όπως λέει ο Τόνυ. Και τα καινούρια ολόιδια είναι.
Μεθυστική Νουάβια...
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Τόσα γραμμάρια νερό, τόσο σαπούνι, τόσο σβούρισμα...
Λες και θα ξυριστεί ο Πετρετζίκης...
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Άρα δεν έχει αλλάξει η formula τουλάχιστον.
Μπορεί εγώ να έχω καλομάθει.

Άντε, πάω να τη δοκιμάσω πάλι τότε...
Ετοίμασα και τα σύνεργα.
Αφού έχουμε και δικηγόρους στην ομάδα που θα το εξηγήσουν στο δικαστήριο...

Εικόνα
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

aris22 έγραψε: 24 Νοέμ 2015, 13:55 Επειδή με έχει πιάσει μια "φαγούρα" σχετικά με το αν πρόκειται να βγάλουν αργότερα το Pannacrema Nuavia σε refill έκανα το σχετικό ερώτημα στην Marina Lei της Pannacrema .

Ιδού η απάντηση που έλαβα σε αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα (τα bold τα έχω βάλει εγω......)

Hello and thank you.

We understand the issue, and we surely plan to make refills one day, but for the moment they are not available.
All in all, the price of the bowl does not really influence the final product price. For example, would you buy a simple refill for 45€ instead of the full bowl for 55€?
Also, we are concerned because people would buy the refills instead of the full product, and as you know having the full product is part of the shaving experience, while squashing the refills in another container might diminish the product value.[

Your opinions on this matter are really appreciated, thanks.


Τα σχόλια δικά σας......

παρόλο που η ανάρτηση είναι πριν από χρόνια, τώρα έχω διαβάσει την απάντηση εξυπηρέτησης πελατών της Pannacrema και γελάω όταν διαβάζω το σαπούνι αναπλήρωσης θρυμματισμένο σε άλλο δοχείο μειώνει την αξία του προϊόντος.

Συγγνώμη για μένα αυτή είναι μια κωμωδία που δεν καταλαβαίνω, ωστόσο η απόφαση έχει ληφθεί εδώ και χρόνια.
άλλαξαν το βάζο του δοχείου και μείωσαν λίγο την τιμή αλλά συνεχίζουν έτσι.
Εάν οι στρατηγικές πωλήσεων δεν αλλάξουν με τις ενημερώσεις και το σαπούνι αναπλήρωσης μόνο, δεν θα αγοράσω τη Nuavia.
Για να λυπάμαι πολύ
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

aris22 έγραψε: 24 Νοέμ 2015, 13:55 Επειδή με έχει πιάσει μια "φαγούρα" σχετικά με το αν πρόκειται να βγάλουν αργότερα το Pannacrema Nuavia σε refill έκανα το σχετικό ερώτημα στην Marina Lei της Pannacrema .

Ιδού η απάντηση που έλαβα σε αρκετά σύντομο χρονικό διάστημα (τα bold τα έχω βάλει εγω......)

Hello and thank you.

We understand the issue, and we surely plan to make refills one day, but for the moment they are not available.
All in all, the price of the bowl does not really influence the final product price. For example, would you buy a simple refill for 45€ instead of the full bowl for 55€?
Also, we are concerned because people would buy the refills instead of the full product, and as you know having the full product is part of the shaving experience, while squashing the refills in another container might diminish the product value.

Your opinions on this matter are really appreciated, thanks.


Τα σχόλια δικά σας......
Μόλις τώρα διαβάζω αυτήν την παλιά ανάρτηση πριν από πολλά χρόνια, σχετικά με το email σχετικά με την πολιτική πωλήσεων των σαπουνιών Pannacrema.
Τι κρίμα! μόνο αν είχαν σκεφτεί την ιδέα να προσφέρουν ανταλλακτικά σαπουνιού αντί να εστιάζουν μόνο στην εμπειρία ξυρίσματος του χρήστη και παρόμοιες στρατηγικές μάρκετινγκ, πιθανότατα δεν θα είχαν σταματήσει την παραγωγή τώρα.
Όλα αυτά δείχνουν ότι όσο καλό και να είναι ένα προϊόν, αν ο παραγωγός δεν ακολουθήσει τις οδηγίες και τα αιτήματα του καταναλωτή, δεν θα σημειώσει μεγάλη πρόοδο στην επιχείρησή του.
Ας μην ξεχνάμε ότι τα τελευταία δέκα χρόνια έχουν δημιουργηθεί πολλές καινοτομίες και νέα βιοτεχνικά σαπούνια, ο ανταγωνισμός μεταξύ των παραγωγών σαπουνιού ξυρίσματος είναι πολύ σκληρός.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7620 times
Been thanked: 6915 times
Ηλικία: 45

αυτο ειναι αληθεια,
ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος , υπαρχουν στην αγορα σαπουναρες για ολα τα βαλαντια.
Γνωμη μου παντως , η nuavia απευθυνεται σε συγκεκριμενο κοινο , που θα την αγορασει οχι για την σουπερ τιμη , οχι για την καταπληκτικη γλιστρα αλλα για τη πολυτελή συσκευασια της , το καταπληκτικο αρωμα της (βλεπε blu ) και τον μοναδικο χαρακτηρα της.
Οσο για τα vfm σαπουνια , η nuavia δεν ειναι ενα απαυτα ....
κατα τον δαιμονα εαυτου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”