Περι Υπαρξης

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Για να γυρίσω στο θέμα.Λοιπόν θα το απλοποιήσω όσο περισσότερο γίνεται.Μπορεί κάποιος θέλει να γίνει messi,μπορεί να προσπαθήσει.Δεν θα γίνει 100% όμως,γιατί στη φύση τίποτα δεν είναι ίδιο.Η ύλη έχει τη δυνατότητα να αλλάζει μορφές και καμιά δεν είναι σαν τις προηγούμενες.Όλα μπορούν να αλλάξουν με προσωπική προσπάθεια και συλλογικές συνθήκες.Δηλαδή αν εγώ γεννιόμουν στην Αγγλία θα μίλαγα τη γλώσσα που άκιυγα,τα Αγγλικά.Αν ήθελα και το επέτρεπαν οι κοινωνικές συνθήκες θα μάθαινα ξένες γλώσσες.
Εγώ στα 7 μου έμαθα οτι δε θα ψηλώσω ποτε πάνω από 160-165 εκατοστά.Αυτό δεν είναι πεπρωμένο,αντίθετα το κομμάτι ύλης από το οποίο προήλθα είχε κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά,που εηηγούν επιστημονικά το ύψος.Και δεν είμαι σχιστομάτης για τον ίδιο λόγο,δηλαδή δέν έχω ασιατικά γεννετικά χαρακτηριστικά.Πάει μακρυά το θέμα...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

να πω και εγω λοιπον την αποψη μου θετοντας ενα ερωτημα;αν καποιος σας εδινε το κοσμο ολο με μονο ανταλλαγμα την ψυχη σας τι θα κανατε; :devil
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”