Το ξύρισμα της ημέρας: Απρίλιος 2015

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6984 times
Ηλικία: 49

Σήμερα το πρωί:

-EJ 89 & Personna Platinum
-Omega 48
-La Toja (σε μπωλάκι)
-L' Occitan ASB
Χάρης
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

Υγεια σε ολους
-parker26c oc
-lord sc#4
-soc2band
-tfs felce italica anniversary soap
-fougere norina asl/edc
-arko asc
3passes/bbs.Απολαψη ασουμε!
πολυ καλη η ιταλικη φτερη,εδεσε αψογα με την ελληνικη.μεσογειος. 8)
001.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Καλημέρα,
Πινέλο Dovo Fine Badger
Σαπούνι Figaro
Μηχανή Maggard MR3+EJ89
Λεπίδα Sharp (3)
ASL Norina Lavande
ASB Apivita
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5387
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

digibill έγραψε: ΥΓ: Όσοι έχετε κρέμες του Αλ στα ντουλάπια σας (Άρηηηηηηηηηηηηη!) βγάλτε τις έξω. Κρίμα είναι ;)
Βασίλη το πρόβλημα είναι τι να πρωτοβγάλω..... :shocking
Πάντως αν θυμάσαι εγω μαζί με τον Χρήστο είχαμε πάρει την Jubilee και την μοιραστήκαμε στα 2. Οπότε εντός του έτους θα έχουμε νέα παραγγελία απο τον Al..... :megagrin

Πάμε τώρα στο ξύρισμα...

Merkur progress
Astra sp
TFS Zagara & Gelsomino ss
New Forest 2401 marble 2 band
Fine American blend asl
Korres C & G asb

Πρώτη του TFS Zagara & Gelsomino και οι πρώτες εντυπωσεις πολύ καλές. Η δημιουργία αφρού πανεύκολη και οι ιδιότητες πολύ καλές , βέβαια μετά απο κάποιες χρήσεις θα βγούν ασφαλέστερα συμπεράσματα. Το άρωμα πολύ ωραίο αλλά σίγουρα θα το ήθελα πιο έντονο.


Εικόνα
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Εικόνα

- TFS Ginestra di Taormina preshave cream
- Parker SR1
- Lord Racer
- Kent Infinity Silvertex
- Razorock Don Donato ss
- Razorock Don Donato asl


Εξαιρετικο ! Ουτε πολυμπερδεψα τα χερια μου - ουτε κοψιματα και γρατζουνιες - και πολυ βασικο, αρχισα να ξυριζομαι και με το αριστερο (κουλο) χερι ! Οι μυρωδιες φανταστικες, το δερμα μαλακο και πολυ βαθια ξυρισμενο - παντα τετοια ! :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Ηρακλή, φαίνεται το αξίωμα του Moderator σου ανέβασε την ψυχολογία και έκανες τέτοιο ξύρισμα.
Μπράβο. Πάω και εγώ σίγα σιγά να ξυρίστω. ^_^
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1671 times

aris22 έγραψε:
digibill έγραψε: ΥΓ: Όσοι έχετε κρέμες του Αλ στα ντουλάπια σας (Άρηηηηηηηηηηηηη!) βγάλτε τις έξω. Κρίμα είναι ;)
Βασίλη το πρόβλημα είναι τι να πρωτοβγάλω..... :shocking
Πάντως αν θυμάσαι εγω μαζί με τον Χρήστο είχαμε πάρει την Jubilee και την μοιραστήκαμε στα 2. Οπότε εντός του έτους θα έχουμε νέα παραγγελία απο τον Al..... :megagrin

Πάμε τώρα στο ξύρισμα...

Merkur progress
Astra sp
TFS Zagara & Gelsomino ss
New Forest 2401 marble 2 band
Fine American blend asl
Korres C & G asb

Πρώτη του TFS Zagara & Gelsomino και οι πρώτες εντυπωσεις πολύ καλές. Η δημιουργία αφρού πανεύκολη και οι ιδιότητες πολύ καλές , βέβαια μετά απο κάποιες χρήσεις θα βγούν ασφαλέστερα συμπεράσματα. Το άρωμα πολύ ωραίο αλλά σίγουρα θα το ήθελα πιο έντονο.


Εικόνα
Φίλε Άρη δυστυχώς tfs και δυνατό άρωμα είναι τσακωμένα προ πολού.Καλοξύριστο παρόλαυτά!Ήθελα να το πώ απλά γιατί τωρα τελευταία στο forum πολυφοριούνται και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Απλά μια γνώμη.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5387
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Φίλε Τηλέμαχε σαν πρώτη δοκιμή μου φάνηκε αρκετά καλό σίγουρα οχι κάτι το εξαιρετικό , θα δείξει μελλοντικά. Το άρωμα μου αρέσει πολύ αλλά σίγουρα θα το ήθελα εντονότερο . Πχ το Bergamont- neroli που μύρισα στην συνάντηση (και παρολίγο να πάρω) είχε αρκετά εντονότερο άρωμα απο του Zagara & Gelsomino . Ελα όμως που το τελευταίο μου άρεσε περισσότερο ........
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 32

Γίνεται να μην την ερωτευτείς??

Εικόνα

- BOC Scrub
- Feather AC (Pro Guard 4*)
- SOC
- Tabac SC
- Alum Block
- Floid Vigoroso
- Axe ASB

Ο Θοδωρής με ώθησε να ξυριστώ και εγώ με το Tabac σήμερα. Αλλά εγώ προσωπικά φίλε Θοδωρή, δεν υπάρχει περίπτωση να ξυριστώ ξανά τον Οκτώμβρη με αυτό το προιόν. Ακόμα και που δεν ταιριάζει αρωματικά με αυτή την εποχή, εγώ το λατρεύω.
Το καλύτερο σαπούνι σε ιδιότητες που έχω χωρίς συζήτηση. Πάντα μου προσφέρει εξαιρετικά ξυρίσματα.
Πάμε τώρα στα βασικά, δεν υπάρχει αυτή η Feather!!! Με την πρώτη ματιά μου άρεσε, αλλά όσο παιρνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ την ερωτεύομαι!!! Είναι πανέμορφη, είναι κοφτερή, είναι τέλεια. Απλά.... Σήμερα έκανα άλλο ένα βήμα. Έκανα και το μουστάκι αλλά και λίγο το λαιμό.
Αυτό που δεν θα το πιστέψετε και δεν ξέρω γιατί συνέβη, ήτανε το ξύρισμα σε βάθος. Ακόμα πιο βαθύ σήμερα από τις προηγούμενες μέρες.
Με ένα πέρασμα WTG έκανα τόσο βαθύ ξύρισμα όσο κάνω με την EJ89 BL με δύο περάσματα (WTG, ATG). Ξέρω ότι δεν μπορείται να το πιστέψετε ότι γίνεται να ξυριστώ το ίδιο, με ένα πέρασμα όπως με δύο.
Πάντος σήμερα βοήθησε σίγουρα οι τρεις μέρες που άφησα τα γένια και για αυτό κοπήκανε καλύτερα και πιο εύκολα + το εξαιρετικό Tabac. Ίσως και το Scrub που έκανε απολέπιση στο δέρμα.
Με λίγα λόγια, απλά την έχω ερωτευτεί!
Εξαιρετικά ξυρίσματα χωρίς κανένα πρόβλημα!!! Συνεχίζουμε με επιμονή και υπομονή....
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ξέρω ότι δεν μπορείται να το πιστέψετε ότι γίνεται να ξυριστώ το ίδιο, με ένα πέρασμα όπως με δύο.
Το πιστευουμε, το πιστευουμε ;-)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα της ημέρας”