Perma-sharp Super

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 555 times
Ηλικία: 43

Πρωτο ξυρισμα σημερα με perma sharp.Την ειχα δοκιμασει παλι πριν 4-5 χρονια αλλα δεν θυμομουν την αποδοση της!Αγορασα 3 πακετακια για δοκιμη,αφου εχω ακουσει πολυ καλα σχολια.Πραγματι ειναι κατπληκτικη λεπιδα.εκανα βαθυ κ απροβληματιστο ξυρισμα με progress.Ουτε ερεθισμοι ουτε κοψιματα.ενω με bic chrome το μικρο κοψιματακι παντα το εχω.Μου θυμισαν polsiver.Αν αντεξουν 4-5 ξυρισματα θα παω για κατοσταδα!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 555 times
Ηλικία: 43

Τεταρτο ξυρισμα σημερα με perma sharp.Η λεπιδα συνεχιζει να κοβει βαθια κ γλυκα!Δεν θα παω για πεμπτο.Πραγματικα παρα πολυ καλη λεπιδα εχω ηδη παραγγειλει 2 κατοσταδες.μαζι με polsilver ειναι οι καλυτερες για εμενα!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Απο τις κορυφαιες λεπιδες.Σε μενα παει πεντε ανετα.
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 555 times
Ηλικία: 43

Ρε παιδια παραγγειλα 2 κατοσταδες perma απο τουρκια,καθως πηρα ενα πακετο απο ελλαδα και επαθα πλακα!μπηκα λοιπον e-bay κλασικα και βρηκα σουπερ τιμη απο τουρκια!ξερει κανεις αν ειναι γνησιες η μαιμου?με τις polsilver την πατησα και εχω 200 μαιμουδες τωρα στο συρταρι!δεν θελω να εχω και μαιμου perma,παει πολυ πια!απεχθανομαι τα μαιμου προιοντα!εχει παρει κανεις απο τουρκια να μου πει?
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
vstromini
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 11:12
4
Τοποθεσία: thessaloniki
Has thanked: 5168 times
Been thanked: 2489 times
Ηλικία: 52

Πήρα 100σταδα το καλοκαίρι. Είναι μια χαρά σε απόδοση.Απο ebay και Τούρκο έμπορο.
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1545
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12968 times
Been thanked: 13619 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Πράγματι, εξαιρετικές οι PERMA SHARP, δεν με έχουν απογοητεύσει ακόμα και στη τρίτη χρήση τους. Γενικά, θεωρώ ότι μέχρι δύο χρήσεις είναι πολύ αξιόπιστες ( κοφτερές με γλυκιά αίσθηση στην επιδερμίδα). Να προτείνω να δοκιμάσετε και τις TIGER PLATINUM, από την χρήση τους μου θυμίζουν στην "συμπεριφορά" τους , πολύ τις perma sharp, ενώ είναι και οικονομικότερες.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Πήρα δύο πακετακια από Τουρκία και μια χαρά.
Δεν είδα κάποια διαφορά.
+1 για την πρόταση του @gkarave .
Paneristi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάι 2020, 08:16
3
Been thanked: 78 times

Οι Perma Sharp από την δική μου εμπειρία είναι αποτελεσματικές και κοφτερες αλλά μου βγάζουν μέχρι τρία το πολύ ξυρίσματα
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Απίστευτο...
Ίσως ήμουν προκατειλημμένος, πως θα βρώ τις νεότερες, διαφορετικές από τις παλαιότερες, όπως πολλοί
λένε για διάφορες λεπίδες της Τζιλέτ που φέρουν εκτύπωση από λέϊζερ...(διαφορετικές, όχι απαραίτητα χειρότερες)
Ίσως πρέπει να κάνω κι άλλα ξυρίσματα...
Ίσως νάπαιξε ρόλο η λαβή "Σκήπτρο" που σήμερα έβαλα στην 41 (δεν το πιστεύω)
Ίσως τόνα, ίσως τ'άλλο...
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ. Σάν Feather με έξτρα Ζάχαρη. Τί εννοώ;
Περισσότερο (πολύ) κοφτερή** με φάνηκε αλλά πολύ πιό γλυκειά. Σαν να μην είχε ξυράφι η 41.
Είναι δυνατόν; (ΠΟΚ)


Ναί, φυσικά και θα τελειώσω κανα δυό κουτάκια πρώτα και μετά θα πάρω, άν θα πάρω, που θα πάρω
άλλες 2 κατοστάδες.

**Κοφτερή για τα γένεια, όχι τα μάγουλα...
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27393 times
Been thanked: 38926 times
Ηλικία: 54

Συμφωνώ με Νώντας. Βρίσκω τις νέες laser printed Πέρμα το ίδιο κοφτερές αλλά πιο γλυκές από τις παλιότερες. Κάπου διάβασα ότι οι (πολύ) παλιές είναι Τούρκικης κατασκευής, οπως είναι και το brand name μέχρι που εξαγοράστηκαν από την Gillette/P&G και φτιάχνονται πλέον στη Ρωσία.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “To ξυραφάκι”