Σφραγίδες για βουλοκέρι

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
12
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Μια και ρώτησε ο Νίκος για σφραγίδες με βουλοκέρι και εγώ το έχω ψάξει λίγο το θέμα, είπα να ανοίξω αυτό για τα έχουμε μαζεμένα.
(mods, µπορείτε να μεταφέρετε εδώ τις δημοσιεύσεις για τις σφραγίδες από τη σούπα;)

Αναζητούσα μια σφραγίδα για βουλοκέρι με ένα γράμμα μόνο, το αρχικό μου. Λοιπόν βρήκα πολλές εναλλακτικές:
- Customwaxseals: Στην Αγγλία και ειδικεύεται στις σφραγίδες για βουλοκέρι. Μου φαίνεται το αναφέρει και ο Stephen Brown.
- Εγώ πήρα μια τέτοια από το λιμάνι σε εξευτελιστική τιμή γιατί μου έκανε εντύπωση αλλά είναι μια χαρά.
- Έχω μάθει ότι στην Αθήνα μπορούν να σου φτιάξουν χειροποίητη σφραγίδα αλλά δεν έχω μάθει ακριβώς που. Θα μάθω και θα ενημερώσω το νήμα, αν και μου φαίνεται ότι το κόστος είναι αρκετά μεγάλο.

Αυτά μέχρι τώρα, παρακαλώ γράψτε και εσείς αν ξέρετε κάτι παραπάνω.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Δηλαδή το έχουμε πάει μακριά το θέμα πολύ!Θα στέλνουμε γράμματα τώρα και θα καραφλιάζουμε το κόσμο :lachtot , θα λένε που ζούνε αυτοί?

Υπόψιν δε τα κοροιδεύω, ίσα ίσα μου αρέσουνε αυτά και ίσως προμηθευτώ και εγώ ένα :megagrin απλά μέσα απο το forum μας μου κάνει εντύπωση τι ανακαλύπτουμε και τι ξεθάβουμε κυρίως!Για να φανταστείτε είχα βρει αυτά εδώ που θυμίζουνε άλλη εποχή αλλά δε νομίζω αυτά να παίρνουνε αμπούλα.
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Οι λεγόμενοι κονδυλοφόροι. Είχα κι εγώ έναν δυό στο δημοτικό/γυμνάσιο.
Κι άν εμείς πετύχαμε τα παλαιού τύπου "πράσινα" θρανίαοι γονείς μας
είχαν σίγουρα θρανία με θήκη για το μελανοδοχείο για να βουτάνε τον κοντυλοφόρο τους.
:whistle
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Εγώ ψάχνωντας για πένες και μελάνια είχα βρεί αυτόν εδώ με βουλοκέρια και σφραγίδες.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Είδη γραφείου”