Μικρά πράγματα της μέρας που μας τσατίσανε!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8559 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

@AlexFocus Αλέξανδρε φορούσα μάσκα γτ σκόπευα να τον πάρω αγκαλιά και να τον φιλήσω σταυρωτά που της έκοψε τον τσαμπουκά, αλλά έχασε αυτήν την ηδονή λόγω του σχολίου του. Πάντα ήθελα να γνωρίσω από κοντά κάποιον πού έχει ένα από τα τελευταία iPhone. Είχε τέλος πάντων. Αλλά όταν τρώμε δεν φοράμε μάσκες... 😆. Παίζει να είμαι ο μοναδικός άνθρωπος που δεν έχω κολλήσει covid. Νιώθω κάπως σαν τον Ο' Νιλ στην τελευταία σκηνή του Πράσινου Σύννεφου. Απολαμβάνω τις στιγμές που μου λένε στα μαγαζιά Τι ειπατε δεν ακούμε κ σκύβουν προς το μέρος μου κρατώντας το αυτί τους. Κ εγώ φυσικά τραβιέμαι 1.5 μέτρο πισω. Έφαγες μεγάλη ήττα, αλλά όπως έγραψα πιο πάνω οι λαμαρίνες γίνονται. Εσύ να είσαι καλά...
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Σήμερα πήγα Άμστερνταμ για να παραλάβω την φωτογραφική μου μηχανή.
Μες την τρελή χαρά ο δικός σας.
Μπορεί να μην φτιάξανε το πρόβλημα αλλά τουλάχιστον μάι πρέσιους ιζ μπακ!
πληρώνω τα γαμ.....κα αρματώνομαι.
Βγαίνω έξω από το μαγαζί βγάζω μερικές φωτογραφίες.
παίρνω το τραμ και ανηφοριζω για τον κεντρικό σταθμό.
Εκεί που παίζω με την μηχανή ανακαλύπτω ότι το κουμπί "αριστερό βελάκι" της μηχανής δεν δουλεύει.
Κατέβηκε από το τραμ περπάτησα κοντά στο χιλιόμετρο προς το κατάστημα, έφθασα, μπήκα και μετά από μισή ώρα έφυγα χωρίς αυτήν.
Ξανά μάνα αποστολή προς επισκευή.
Ξανά μάνα αναμονή.
Δεν ξεκινήσαμε καλά.
Δεν ξεκινήσαμε καθόλου καλά!
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8559 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

Μικρά πράγματα που με προβλημάτισαν την προηγούμενη αλλά κ αυτή την εβδομάδα.
1. Ξεκίνημα την προηγούμενη Τρίτη. Εκεί που οδηγώ ακούω ενα φςςς κ πριν πω Declaration Grooming έχουν γεμίσει τα πόδια μου παραφλού κ βγαίνουν φουλ ατμοί από τις γρίλιες του παρπριζ. Αλλαγή ψυγείου καλοριφέρ.
2. Παρασκευή βγαίνω το μεσημέρι για περπάτημα. Στα πέντε λεπτά ελαφρού περπατήματος ζαλίζομαι εξίσου ελαφρά. Πιάνω σφίξεις, γύρω στις 150 άρρυθμες, που γενικά δουλεύω 55-60. Γυρίζω σπιτι. Η Γυναίκα σε συσκεψη στην διοίκηση μετά από εφημερία, οπότε παίρνω φίλο καρδιολόγο. Στα 20 λεπτά είναι Περιστέρι από Πατήσια. Καρδιογράφημα. Μπαμπίνο κολπικός πτερυγισμός πάμε νοσοκομείο. Πρώτη μου φορά πτερυγισμό κ ελπίζω να μείνει έτσι. Εισαγωγή σε δωμάτιο με ύποπτο κόβιντ που έβηχε κ χώρις μόνιτορ, με προγραμματισμό για διοισοφάγειο υπέρηχο από Τρίτη. Έρχεται κ η Γυναίκα, υπογράφω κ φεύγουμε. Με μπλοκάρει σπίτι, ξεκινάω αντιπηκτικά κ βάζουμε κ ένα μονιτορ για παρακολούθηση. Επικοινωνούμε κ φεύγουμε για Ρίο Κυριακή ξημερώματα. Δευτέρα
διοισοφάγειο και ηλεκτρικη ανάταξη. Όλα πήγαν καλά. Νομίζω δηλαδή.
3. Το βράδυ στις 10:30 εκεί που γελάμε, τηλέφωνο ο νοσηλευτής που είχαμε αφήσει να φροντίζει τον πεθερο με βαριά άνοια. Του έχει φύγει στο πάτωμα και έχει κάνει διαμπερές σκίσιμο στο άνω χείλος, τόσο που φαίνονται τα δόντια του από μπροστά. Τρίτη πρωί γυρίζουμε του σκοτωμού, έρχεται φίλος χειρουργός και τον ράβει. Τελικά είχε και ένα πίσω δόντι σπασμένο.
4. Τετάρτη πριν ξεκινησω με το αμάξι που ειχα φτιάξει το ψυγείο του καλοριφέρ, κοιτάζω το ψυγείο της μηχανής. Με το που το ανοίγω έτσι όπως ήταν κρύο πέταξε πάνω παραφλού. Το πάω συνεργείο καμμένη φλάντζα μοτέρ. Γυρίζω σπίτι ποδαράτος με τα χέρια στις τσέπες χαμογελώντας.
5. Σε λίγο μου τηλεφωνεί η γυναίκα πού γύριζε πάλι από δουλειά πώς έπινε καφέ με μία συνάδελφο που βγήκε θετική. Αυτή δεν είχε βγει ακόμα αλλά θα πήγαινε να μείνει μονη της σε μία γκαρσονιέρα που έχουμε.
6.Μετά από λίγο τηλέφωνο πάλι. Όπως κατέβασε το παράθυρο στο αμάξι σταμάτησε να δουλεύει, ούτε ανέβαινε ούτε κατέβαινε. Ευτυχώς δεν έβρεχε.
Στο ντεσού τώρα. Εγώ ανατάχτηκα, είμαι σε φλεβοκομβικό ρυθμό πέντε μέρες τώρα. Ο πεθερός ευτυχώς δεν είχε σπάσει κάνα κεφάλι ή κάνα σαγόνι γιατί τόσο επιθετικός που είναι μόνο με σφυριά στο κεφάλι μπορείς να τον πας στο νοσοκομείο. Οκ κ με Χημεία. Το ηλεκτρικό παράθυρο μετά από 20 λεπτά άρχισε πάλι να δουλεύει.
Αφού όλα είναι καλά λέω να πάρω ένα λαχείο αυτές τις μέρες, που δεν έχω αγοράσει ποτέ.
Μικρά πραγματάκια βέβαια, αλλά όσο να 'ναι σε προβληματίζουν για τη σχέση που έχεις με το Σύμπαν...
Stay Tuned.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babkoug την 21 Ιαν 2023, 19:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26482 times
Been thanked: 25944 times

Σιδερένιος Μπάμπη, σε αυτά να μείνουμε και να είναι περαστικά.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2479 times
Been thanked: 4529 times
Ηλικία: 47

Περαστικά σας Μπάμπη. Ψυχραιμία και κοίτα μπροστά...
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1683
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13428 times
Been thanked: 14348 times
Ηλικία: 54

Τη διαβολοβδομάδα των ΟΥΚ πέρασες Μπάμπη, εύχομαι σιδερένιος και υγεία για όλη την οικογένεια !!!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3115
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28065 times
Been thanked: 29326 times
Ηλικία: 64

Περαστικά Μπάμπη ! Ολα θα πάνε καλά !
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
SrTv
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 566
Εγγραφή: 13 Οκτ 2020, 20:30
3
Has thanked: 3671 times
Been thanked: 3398 times

Μπάμπη περιαστικά και τίποτα άλλο κακό να μην συμβεί ξανά.
fusarium
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 336
Εγγραφή: 04 Οκτ 2022, 15:18
1
Has thanked: 4376 times
Been thanked: 4342 times

babkoug έγραψε: 21 Ιαν 2023, 19:11 Μικρά πραγματάκια βέβαια, αλλά όσο να 'ναι σε προβληματίζουν για τη σχέση που έχεις με το Σύμπαν...
μεγάλη κουβέντα...

Περαστικά!
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1383
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21668 times
Been thanked: 4017 times
Ηλικία: 47

Δεν είναι και λίγα όσα πέρασες Μπάμπη και μάλιστα το ένα μετά το άλλο. Ας είναι μέχρι εκεί και εύχομαι καλύτερες μέρες με υγεία!
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”