Δείγματα προϊόντων ξυρίσματος

Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

Σταύρο, καλοξύριστα!

Το ότι γλίτωσες το τελωνείο οφείλεται στο ότι το τελωνειακό σύνορο της "μεγάλης και ισχυρής" Βρετανίας έχει μετατεθεί από το Χονγκ Κονγκ το 1997 στο ... Μπέλφαστ το 2020. Ατύπως και ευγενώς προς την ξεπεσμένη παλαιά δύναμη, η Β. Ιρλανδία μετέχει σε ειδικό καθεστώς ενιαίας αγοράς + τελωνειακής ένωσης με την Ε.Ε. για να διαφυλαχθεί το ανέλεγκτο των χερσαίων συνόρων της με τη Δημοκρατία της Ιρλανδίας (και άρα να μην πάει στα σκουπίδια η συμφωνία ειρήνευσης της Μ. Παρασκευής του 1998).

Αυτό αναγράφεται με greeklish άλλωστε στη δήλωση "τελωνειακώς ελεύθερον" που είναι επικολλημένη στο πακέτο σου. :)
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
fnmag
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 27 Δεκ 2022, 14:56
1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 49

stakyr έγραψε: 19 Ιαν 2023, 06:56 Υπάρχουν αρκετά για να πας να μυρίσεις και σε αρκετές πόλεις. Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα. Τώρα όσον αφορά σε δείγματα, αν πάρεις τηλέφωνο τα εν λόγω μαγαζιά έχουν κάποια δείγματα που μπορούν να σου στείλουν. Όχι ό,τι θες εσυ αλλα ο,τι έχουν διαθέσιμο. Το καλό με τον shavedash είναι οτι εχει μεγάλη ποικιλία, αλλά είναι τσουχτερές οι τιμές.
Ελπίζοντας να μην βγαίνω εκτός θέματος. Ξέρω για την Λαρισσα ότι υπάρχει φυσικό κατάστημα. Στην Αθήνα ή δεν το έχω πετύχει ή δεν το έχω ψάξει σωστά.
Υπάρχει κάνα hint.. ?
Δημήτρης

Θεωρητικά δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ θεωρίας και πράξης …. Πρακτικά υπάρχει
Άβαταρ μέλους
stakyr
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 28 Ιουν 2022, 12:31
1
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 3576 times
Been thanked: 3400 times
Ηλικία: 42

nipavo, hairmaker
Σταύρος
:text-nocomment:
Άβαταρ μέλους
fnmag
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 27 Δεκ 2022, 14:56
1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 49

Εικόνα

Ήρθαν σήμερα τα δείγματα .. πολύ προσεγμένη συσκευασία και δωράκια κάτι σπίρτα στύψης και ένα κουταλάκι τύπου που φαντάζομαι είναι για να κάνω μερίδες τα δείγματα.
Δημήτρης

Θεωρητικά δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ θεωρίας και πράξης …. Πρακτικά υπάρχει
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”