TOP Προϊόντα πού δεν παράγονται πιά (άραγε γιατί;)

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Βλέποντας αρκετούς να χρησιμοποιούν κάποια vintage σαπουνια, κρέμες κλπ, σκεφτηκα και πάλι μερικά
προϊόντα, τα καλύτερα στο είδος τους, με μεγάλη κατανάλωση που έχουν σταματήσει να παράγονται εδω και χρόνια..
Πρώτα απόλα τα δυό καλύτερα ελληνικά σαπούνια (κατα τη γνώμη μου) . Ακόμη και στα παλιά περίπτερα, εκείνα τα ξύλινα, ξέρετε, φιγουράριζαν μαζί, δίπλα στα ξυραφάκια, τις "φουρκέτες", το Μπριλ κρίμ....Τα "Μοσχοσάπουνα" όπως ήταν γνωστά...
Το παλιό κλασσικό Παλμόλιβ πράσινο με ενα κλαδάκι ελιάς στη συσκευασία και το Σαπούνι Μαρουλιού του Παπουτσάνη...για το μεν πρωτο δεν καταφερα εως τώρα να βρω βιντεάκι ή φωτό. Για το Μαρουλιου....ορίστε.

Βίντεο διαφήμισης
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris την 16 Σεπ 2016, 15:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αντικατέστησα το βίντεο του Youtube με αυτό που αναφέρεται παρακάτω.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Το παλιό Παλμόλιβ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Αδελφή της Brut, από την Faberge, η Musk for Men. Εκεί γύρω στο 1980+. Φτηνή κι αυτή όπως η αδελφή της,
740 δρχ. αν θυμαμαι καλά την έπαιρνα. Με μόσχο, πατσουλί, περγαμόντο νομίζω. Τα άλλα δεν τα θυμάμαι.
Πέρυσι πήρα μια Jovan Musk. Δεν μοιάζει το άρωμα. Δεν έχω μυρίσει ακόμη την Brut Musk να δω άν είναι παρόμοια. Όπως ακριβώς , όταν πολλές γυναικες μυρίζουν Brut, κάνουν το γνωστό "Μμμμμμ" έτσι γινόταν και με την Μόσκ... :bigsmilie
Εικόνα
Και άς θυμηθούμε και μιά υπέροχη γυναικεία. Ακόμη θυμάμαι το άρωμά της, και "έφερνε" λίγο πρός την No5 της Channel. Την έχει σταματήσει εδώ και πολλά χρόνια ο Αρμάνι...Κρίμα. Τουλάχιστον συνεχίζει η κλασσική ανδρική.
Εικόνα
rpil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 03 Ιαν 2014, 16:12
10

Καλή Χρονιά, φίλοι μου! Προσπάθησα να δω το βίντεο με την διαφήμιση του Σαπουνιού Μαρουλιού, αλλά δυστυχώς βγάζει μήνυμα ότι είναι private!! Την ψάχνω χρόνια αυτή την διαφήμιση, υπάρχει τρόπος να αποκτήσω πρόσβαση;
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Πανε σχεδον 4 χρονια που ειχες ζητησει πληροφοριες για τη συγκεκριμενη διαφημιση και στο δικο μου φορουμ. Κριμα που δεν την κατεβασα το καλοκαιρι απο το link που εδωσε εδω ο Νωντας. Ισως ομως την εχει κρατησει εκεινος, για να δουμε.
Εικόνα
rpil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 03 Ιαν 2014, 16:12
10

Χα,χα, ναι, θυμάμαι! Μου 'χει μείνει από τότε που την έβλεπα μικρός. Μάλιστα, η γιαγιά μου είχε κρατήσει ένα κομμάτι άθικτο και λίγο πριν μού το δώσει, έβγαλε το χαρτί της συσκευασίας και το πέταξε!!!
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Δυστυχώς δεν το κατέβασα κι εγώ τότε. Όταν το ξαναβρώ και θα το κατεβάσω και θα το ξαναβάλω εδώ και φυσικά θα στείλω και ΠΜ
rpil
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 03 Ιαν 2014, 16:12
10

Μακάρι Νώντα! Σ' ευχαριστώ, πάντως.
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

OK, έψαχνα συχνά για το σποτάκι του σαπουνιού, το βρήκα σήμερα(και το κατέβασα να τόχω)
Το έχει ο Παπουτσάνης στη σελίδα του στο Facebook
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ανασταση !! Ευχαριστουμε Νωντα ! :-) (καλα το μπανιο αυτο με τη σκουρα πετρα, τρελο φετιχ στα 70ς)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”