Martin de Candre

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1683
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13432 times
Been thanked: 14348 times
Ηλικία: 54

MdC βάζω 1,5 γρ και φυσικά φαίνεται η ποσότητα. Κατά την ταπεινή μου γνώμη βάλε μπόλικο σαπούνι να το ευχαριστηθείς και άσε όποιον θέλει να κάνει οικονομία !!!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Midak
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 457
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 15:47
3
Has thanked: 2003 times
Been thanked: 3778 times

Τέλεια, επομένως δεν κάνω κάτι παλαβό. 8)
Δεν υπάρχει θέμα οικονομίας μην και τελειώσει το σαπούνι, ρωτάω για να επιβεβαιώσω ότι δεν βάζω υπερβολική ποσότητα και χάνω την κανονική συμπεριφορά του σαπουνιού.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

H ποσότητα δεν είναι θέμα οικονομίας αν έχεις σαπούνια για 50+ χρόνια. Απλά αν ξεκινήσω με σούπερ ποσότητα μπορεί να παλέψω περισσότερο με το νερό, τη μπλούζα μου και το πάτωμα , και η δουλειά να μη γίνει όπως πρέπει. Όπως βέβαια μπορεί να μη γίνει αν ξεκινήσω με μικρή ποσότητα. Αυτά στο σκατλ. Το φόρτωμα κατευθείαν στο πινέλο θεωρώ πως είναι σχετικά πιο απλό, γτ η πάστα πάνω του κατά το φόρτωμα είναι ένας μπούσουλας...
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1871 times
Ηλικία: 28

@Midak κι εγώ θεωρώ ότι δεν κάνεις κάτι περίεργο. Άλλωστε, περισσότερα προβλήματα θα έχεις αν κάνεις ελλειμματικό φόρτωμα, παρά αν κάνεις υπερβολικό. Βασικά, στο μεν δε θα ξυριστείς καλά, ενώ στο δε απλώς θα σου σπάσουν τα νεύρα με συμπληρώματα νερού και πάλη με τον υπερβολικό αφρό που θα παραχθεί. Αλλά, εν γένει, το MdC θεωρώ θέλει τα μπόλικα νεράκια του, για να βγάλει αυτόν τον μαλακό - παραμυθένιο - ογκώδη αφρό με την premium αίσθηση.
De savoir vient avoir.
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1683
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13432 times
Been thanked: 14348 times
Ηλικία: 54

@babkoug Μπάμπη άστα αυτά είσαι τσιγγούνης :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Πέρα από την πλάκα παίζει ρόλο και το μέγεθος/είδος/πυκνότητα του πινέλου αλλά γενικά προτιμώ να φορτώσω μπαμπάτσικα και ας "ξεχειλίσει" ο αφρός. Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν είχαν πρόβλημα τα ασβουδάκια μου με νερό να τρέχει δεξιά αριστερά ή να πασαλείβεται το σύμπαν ;)
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1516
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11672 times
Been thanked: 11997 times
Ηλικία: 48

Φορτώστε τα πινέλα ασβού σαν να μην υπάρχει αύριο. Τι θα τα κάνουμε τόσα σαπούνια; Τον ευχαριστιέσαι περισσότερο τον αφρό που περισσεύει!
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

Δεν εχω κλάψει λεφτά όπως τα 80€ που είχα δώσει προ μηνών για απόφραξη. Οπως είχα ενημερώσει την ομήγυρη, μετά από ενημέρωσή μου από τον ινστρούκτορα Αποφρακτά, ευθύνονται τα σαπούνια. Ογδόντα ευρώ, τρία-τέσσερα καλά σαπούνια. Βέβαια προς το παρόν δε χωράει κανένα στο συρτάρι 100*50εκ. σε στήλες ανά 2-3-4 ανάλογα με το ύψος των μπολ. Που κ πριν πίστευα πως δε χωράνε κ μάλιστα μετά από ανακατανομή τους περίσσευαν συνέχεια δύο, σαν τάνγκραμ. Τεσπά μετά από διάφορους συνδυασμούς, οχι μονο χωρεσαν αυτά, αλλά κ άλλα τρία που Προέκυψαν. Συν ότι εχω σκαλώσει με το σκατλ-προτζεκτ παρότι έχω καταλήξει πώς σε κάποια σαπούνια δεν τους πάει. Και με τους ασβούς υπάρχει θεματάκι σε αυτό το πρότζεκτ, που πότε δεν είχα όταν τα φόρτωνα από το μπολ τους.

Προστέθηκε μετά από 3 λεπτά 19 δευτερόλεπτα:
Κ μάλιστα ήταν κάποια αργία που είχα μείνει πρωί πρωί χωρίς αποχέτευση. Νομίζω των Φώτων. Που αγιάζουν τα νερά 🤔. Αντίχριστος λέμε..
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
stakyr
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 633
Εγγραφή: 28 Ιουν 2022, 12:31
1
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 3576 times
Been thanked: 3399 times
Ηλικία: 42

Κι εμένα βουλώνουν οι νιπτήρες απ τα σαπούνια αλλά με το τουμποφλο εχω γλυτώσει πολλά ογδονταρια. Το μυστικό είναι να το βάζεις πριν βουλώσει τελείως το σιφόνι ή κάθε εξάμηνο αν δεν είσαι σίγουρος
Σταύρος
:text-nocomment:
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27390 times
Been thanked: 38923 times
Ηλικία: 54

:btt :thankyou
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”