Speick Men - κρεμα

Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Η Speick μας συνοδεύει πολλά χρόνια, περισσότερα από 90 χρόνια ιστορικού έχει η εταιρεία αυτή,
έχει δε πολλές και πλήρεις σειρές προϊόντων, από το κεφάλι μέχρι και τα πόδια, από Edc μέχρι Edt.

Έχω χρησιμοποιήσει τα περισσότερα, τα γνώρισα από φίλο όταν ήμουν Γερμανία, σε πριν ΠΞ εποχές και τα λάτρεψα πραγματικά.
Είναι τα καλύτερα σουπερμάρκετ προϊόντα πολύ ανώτερα όλων, και σε τιμές που δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις καλύτερα, είμαι fan χρόνια τώρα.

Γιάννη φίλε τότε εδώ πρόκειται για μία οσφρητική 'ασυμφωνία' όπου είναι κοινώς αποδεκτό και ymmv οπότε όλα είναι ok. :)
Και εγώ είμαι καπνιστής και μάλιστα δεινός, και ούτε ισχυρίστηκα ποτέ ότι είμαι καλός στις περιγραφές πολύπλοκων αρωμάτων.

Κάποια μέλη μας (aka Ηλίας) το έχουν τόσο, που όταν τους διαβάζω λέω... ναι μπράβο αυτό είναι,
τι να κάνουμε, ότι έχει ο καθένας μας καλό είναι, εγώ αρκούμε στα αγνά αιθέρια έλαια μου, μέχρι εκεί.

Το άρωμα των Speick είναι μοναδικό και ένα, κομψό με φρεσκάδα, εσκεμμένα απ' ότι μας λένε, για να είναι εύκολα αναγνωρίσιμο.

Χαρακτηριστικά που περιέχει:
Νότες από lemon grass-sanguine αιθέριο έλαιο petit grain (από φύλλα της νεραντζιάς) και πατσουλί, σε μια λεπτή νότα μπαχαρικής βάσης,
ζεστό αιθέριο έλαιο πορτοκαλιού, το εξισορροπητικό λάδι αμύρης, και το ελαφρύ έλαιο της λεβάντας.
Όλα αυτά με το μοναδικό εκχύλισμα του υψηλού αλπικού φυτού Speick από βιολογικά ελεγχόμενη άγρια ​​συγκομιδή.

Και μου έβαλες δύσκολα Γιάννη μου, αυτά μας λέει η Speick, εγώ αν και έχω αρκετά προϊόντα της, θα το κατατάξω στα εσπεριδοειδή.
Μυρίζω για όσο κρατάει, λεμονάκι και πορτοκάλι με καρυκεύματα, και κάτι άλλο που όμως δεν μπορώ να το περιγράψω, και γενικώς μ' αρέσει
σαν άρωμα, τώρα αν υπάρχει κάποιο άλλο μέλος μας, με άλλη μύτη να μας διαφωτίσει είναι ευπρόσδεκτος, είπαμε μύτες είναι αυτές... :D
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Theodoros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 08 Φεβ 2015, 12:14
9
Has thanked: 366 times
Been thanked: 545 times

Το αρωμα της Speick σε κερδιζει στην πρωτη επαφη.
Ειναι μια κρεμα που αν δεν θελεις να ξοδευεσαι σε πειραματισμους
ανετα μπορεις να μεινεις για παντα σε αυτην.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”