Tabac Original σαπούνι - κρέμα ξυρίσματος.

Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8983 times

..πόσο θα γούσταρα να έχω καμιά δεκαριά άδεια χαρτοκουτάκια συσκευασίες ρεφίλ ταμπάκ που να γράφουν Tallowate!
κοτσάροντας νέα και πουλώντας τα σε τριπλάσια τιμή..
και απολαμβάνοντας μετά τα θετικότατα σχόλια! :DD σε σχέση με το "υποδεέστερο?" νέο..

Αυτή ήταν μία υποθετική και απαράδεκτη ηθικά διαβολική σκέψη προσπαθώντας να δώσω μία χιουμοριστική χροιά
μέσα στα πλαίσια του (γιατί όχι) να βγάλουμε απ τη μύγα ξύγκι..

Ο καθένας έχει δικαίωμα στην ευχαρίστηση!
Είτε προέρχεται από εγκεφαλικά κύματα πληροφορίας και ικανοποίησης του έχω το τάλοου!
Είτε του είδα κάτι που διαφοροποιείται..
► Εμφάνιση spoiler
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
stakyr
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 636
Εγγραφή: 28 Ιουν 2022, 12:31
1
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 3621 times
Been thanked: 3417 times
Ηλικία: 42

Βρήκα Tallow! Είμαι ήδη στο δρόμο να πάω να σηκώσω όλο το μαγαζί!
Σταύρος
:text-nocomment:
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1376
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6579 times
Been thanked: 5452 times
Ηλικία: 57

Βρε δε σκάω και δεν χαλιεμαι, αλλά από τη στιγμή που υπάρχει κάπου έξω και μπορώ, γιατί να μην ψάξω να το βρω... Ειδικά κάτι που ήταν από τα 3 πρώτα ποθούμενα της πρώτης μου wishlist (τα άλλα δύο ήταν το MWF και το Old Spice, για το δεύτερο το έχω πάρει απόφαση ότι δεν...)

Από την άλλη, με εκνευρίζει να μου πουλάνε μπανανομηλα για μήλα, εχοντας φωτογραφία των μήλων... Και να το βρίσκουν, ως συνηθισμένο γεγονός ή παγιωμένη κατάσταση... Είμαι βολικος αλλά έτσι και μου την παίξεις με δόλο αλλοιως, συγνώμη αλλά εκτροχιαζομαι...

Ακόμη και να το βρω, που θα το βρω κάπου, η αναζήτηση άλλων σαπωνοθησαυρων δεν θα σταματήσει... Ήδη έχει αυγατισει η wishlist...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13177 times
Been thanked: 13839 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Σωστή η σκέψη φίλε @qsplan !!! Άλλωστε, αες μου επιτραπεί να προσθέσω ότι το ταξίδι μετράει περισσότερο και όχι η "Ιθάκη", ποιητική αδεία, βεβαίως.....✌💈
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1540
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11837 times
Been thanked: 12213 times
Ηλικία: 48

qsplan έγραψε: 08 Σεπ 2022, 14:24 Τελικά, ήρθε σε κανέναν το παλιό ορθόδοξο με το λιπακι του???
Ήρθε σ' εμένα πριν κανα δυο βδομάδες.
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2150
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8715 times
Been thanked: 11761 times
Ηλικία: 55

Αναζητώντας τον χαμένο χρόνο...
Σήμερα το πρωί παραλίγο να ξυριστώ με Ταμπάκ. Το πήρα από το συρτάρι, το άνοιξα, το μύρισα, πήγα μέχρι το μπάνιο, το ακούμπησα στον νιπτήρα, έβαλα πινέλο να μουλιάζει (ναι συνθετικό), πέρασα, τσέκαρα κ απολύμανα λεπίδα στη μηχανή... Κ μετά γύρισα πίσω, έβαλα το Ταμπάκ πίσω στο συρτάρι κ πήρα το Thalia. Ακόμα δεν ξέρω πως κατέληξε έτσι όλο αυτό. Το συνειδητοποίησα τώρα που μου έβγαλε Ταμπακ στις νέες δημοσιεύσεις.

Προστέθηκε μετά από 2 λεπτά 7 δευτερόλεπτα:
Μου μύρισε κ ωραία, αλλιώς το θυμόμουν... Ωραία, τεσπά καλό ήταν...
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

qsplan έγραψε: 08 Σεπ 2022, 18:39 Βρε δε σκάω και δεν χαλιεμαι, αλλά από τη στιγμή που υπάρχει κάπου έξω και μπορώ, γιατί να μην ψάξω να το βρω...
Θα ψάξω στο den και αν έχω κάποιο κλειστό puck (έχω χαρίσει 2 ήδη σε φίλους που ξουρίζονται μόνο με αυτό -που σημειωτέον επίσης δεν βρήκαν διαφορά γιατί τρέξαν και την πάτησαν από καταστήματα με το δήθεν tallow) θα σε ενημερώσω για πμ να στο στείλω- καινούργιο γιατί τα άλλα που έχω είναι ανοιγμένα είτε από εμένα είτε από τον πατέρα μου.

Και μια προσωπική μου γνώμη με θέμα τα ξυριστικά και το hype.

Το θεωρώ πραγματικά κατάντια το να υπάρχουν άνθρωποι που να καβατζώνουν προϊόντα ξυρίσματος (σηκώνοντας κυριολεκτικά ολόκληρο το stock από καταστήματα - και καλά "βρήκα φλέβα χρυσού") όπως σαπούνια και μηχανές με την λογική να τα "μοσχοπουλήσουν" στο αυριανό θύμα του hype.

Το έχω δει επανειλημμένα στο παρελθόν και σε περιπτώσεις vintage de και στο old spice (που έγραψα προχτές) και στο SIR και στο κακόμοιρο palmolive της μισής λίρας.
Ντροπή και ξεφτίλα κύριοι ειλικρινά.
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
mbakurin
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 578
Εγγραφή: 03 Ιουν 2021, 14:32
2
Has thanked: 336 times
Been thanked: 1874 times
Ηλικία: 28

Έτσι τη φάγαμε από τους scalpers φίλτατε Άκη όσοι θέλαμε μια κονσολίτσα τα πέτρινα χρόνια 2020-21. Φαντάροι + μεταπτυχιακοί πράγμα, δε μπορούσαμε να χασομερήσουμε σα κύριοι σε ένα εξμποξ ή ένα πλεηστέησο.

Ευτυχώς έπαιξε η μάηκροσοφτ μπαλάρα μεγάλου παίχτου με τις δύο εκδόσεις της, οπότε οι σκάλπερς άρχισαν να ξεφορτώνονται τη "φτηνή" κοψοχρονιά, για να γεμίσουν τα αμπάρια με την πολυπόθητη, "ακριβή", που κάνει πάνω κάτω τα ίδια, απλά παίζει 4κ 60fps αντί 4K 30fps. Έτσι χόρτασε ο κόσμος κονσολίτσα.

Μια τέτοια κίνηση μεγάλου παίχτου θέλω κι από Maurer& Wirtz τώρα: "Μας ξέμεινε λίγο τάλλοου στις αποθήκες, δε θα ήταν καθόλου... βηγκανικό να το πετάξουμε, κρίμα τις ψυχούλες από τα μοσχαράκια. Επανεκδίδουμε το ταμπακ τάλλοου σε κανονική τιμή για ένα τρίμηνο." :)
De savoir vient avoir.
nobody
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 13 Ιουν 2020, 18:52
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times

qsplan έγραψε:Τελικά, ήρθε σε κανέναν το παλιό ορθόδοξο με το λιπακι του???
Εγώ παρέλαβα το καινούργιο από νοτινο προχθές
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13627 times
Been thanked: 14597 times
Ηλικία: 54

@Akist Αφού υπάρχουν διατεθειμένοι να πληρώσουν τον κούκο αηδόνι θα έλεγα ότι η ντροπή είναι μισή δική τους και μισή των αγοραστών.
Προσωπικά θα έδινα κάτι παραπάνω για ένα παλιό προϊόν που με ενδιαφέρει π.χ. 15 ευρώ για το tabac αλλά 50άρικα και 100άρικα ούτε για αστείο.
Γιάννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”