Κλώνος Merkur Futur

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Panagiotis_17
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 08:44
7
Τοποθεσία: Πύργος
Has thanked: 2046 times
Been thanked: 1394 times
Ηλικία: 49

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον πιστεύω να γίνει ένα συγκριτικό ξύρισμα από κάποιον που να έχει και τις δύο μηχανές να μας πει την άποψή του.
Sitalkas καλή σκέψη, να το κάνω και γω έτσι? Να παραγγείλω να υπάρχουν δυο τρεις καβάτζα και θα τις πηγαίνω για δωράκι!
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 791 times

Ε δε μπορείς να πηγαίνεις το ίδιο δώρο κάθε φορά, αλλά σα λύση της τελευταίας στιγμής νομίζω πως είναι προτιμότερη από 1 ποτό πχ.
Δεν είναι για τον καθένα αυτό το δώρο. Προφανώς μόνο για άντρες, και δη για αυτούς που έχουν ήδη εκδηλώσει ενδιαφέρον για το ΠΞ ή που έχουν μπει αλλά είναι στα πρώτα βήματα.

Τώρα δυστυχώς δε θα μπορέσω να δοκιμάσω την qshave, γιατί την προορίζω για τέτοια χρήση. Ίσως πάρω κάποια 2η για λόγους περιέργειας, οπότε θα μπορέσω να κάνω κι εγώ 1 συγκριτικό τεστ. Προς το παρόν το review του Αντρέα με έπεισε ότι πρόκειται για καλή αγορά, γι αυτό και δε θα χω πρόβλημα να τη δωρίσω. Αν ήταν να σε σφάζει θα είχαμε φιάσκο κι αντί να ακούσεις ευχαριστώ θα άκουγες καντήλια. :D
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
9
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6986 times
Been thanked: 6020 times
Ηλικία: 49

Η φτήνια τρώει τον παρά.
Futur vs qshave ή αν θέλετε qshave vs futur
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Και οι δύο στο 3:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7674 times
Been thanked: 7133 times
Ηλικία: 45

σημερα την παρελαβα κι εγω
http://imgur.com/Tdddvw4
http://imgur.com/2KBpQLF
http://imgur.com/khR9xZB
http://imgur.com/DtBQrqF

σε συγκριση με την merkur 34 και ρυθμισμενη στο 6
κατα τον δαιμονα εαυτου
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αφενος φιλε Τασο δεν φαινεται να θες να βαλεις τα links σου μεσα σε καποια λεξη εστω και μετα απο 7 μηνες που ειμαστε εδω μαζι :) ... και αφετερου θαθελα να ζητησω απο οσους εχουν και τις 2 futur να ανεβασουν φωτο με λυμενες τις μηχανες που να φαινεται η βιδα στη λαβη τους ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
9
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6986 times
Been thanked: 6020 times
Ηλικία: 49

Την δανεική futur μπορώ να την πάω μέχρι εδώ, όπου πλέον έχουμε εμφανέστερες διαφορές:
Εικόνα
Αλλά ποιος νοιάζεται για το μέσα, όταν έξω δείχνουν έτσι:
Εικόνα
Αστειεύομαι...

Ο κλώνος:
Εικόνα
Πολύ βιομηχανικό γράσσο βλέπω. Πάω για βράσιμο, καθάρισμα με σόδα και λίπανση με δικό μου λάδι μηχανής. Ευχαριστώ Ηρακλή που έγινες αιτία να τη λύσω.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

herco έγραψε:Σε αυτο το σημειο ειναι που διαφωνω. Ακομα και αν ο κλωνος ειναι ισαξιος της αυθεντικης futur - δεν ειναι η καλυτερη αρχη για καποιον. Η κεφαλη ειναι αρκετα μεγαλη και βαρια, και ο πειρασμος να ανεβαζεις τη ρυθμιση ειναι μπροστα σου. Το αποτελεσμα εκτος απο αιματηρο θα ειναι και απογοητευτικο.
Συμφωνώ απόλυτα γιατι το εχω δει ιδίοις όμμασι.Και το έγραψα.Αλλά με 2 ευρώ που πουλιέται τώρα, όποιον πάρει ο Χάρος...Εγω πάντως το ξαναγράφω,δεν ειναι ενταξει η μηχανη. Δεν ευθυγραμμιζει σωστα τη λεπίδα.
stergios

2€?! Ουτε λεπιδες παιρνεις!
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 837
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
9
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6986 times
Been thanked: 6020 times
Ηλικία: 49

Πιστεύω ήταν σχήμα λόγου, σιγά μην αγόραζες τέτοια μηχανή με 2€, 6,5€ έχει τώρα.
Ξανά αστειεύομαι... Το 6,5 ισχύει.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7674 times
Been thanked: 7133 times
Ηλικία: 45

κι εγω ρε παιδια,πριν το πασχα που την παραγγειλα,6,5 ειχε και πηρα με 7,5 με 10 λεπιδες,στο πρωτο ξυρισμα ηταν παρα πολυ καλη τωρα ο χρονος θα δειξει,πανω στην ποιοτητα των υλικων...
κατα τον δαιμονα εαυτου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”