Rockwell Model T vs 6S και Futur για αρχάριους

Άβαταρ μέλους
gstriftos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 22 Απρ 2020, 13:35
4
Τοποθεσία: Αχαρνές
Has thanked: 2144 times
Been thanked: 1616 times

JohnnyJ έγραψε: 21 Ιαν 2021, 14:41 Έχει κανείς παραγγείλει απευθείας από την Rockwell που μπορεί να μου πει πόσο βγήκε το τελικό κόστος μιας και είναι εκτός Ευρώπης.
Αισιόδοξο σενάριο:
83 ευρώ με τις τρέχουσες ισοτιμίες, αν δεν περάσει τελωνείο.

Αν περάσει τελωνείο, το ελάχιστο θα είναι 118€ =83+φπα+15€ των ελτα, αν είσαι τυχερός και έρθει με ελτά. Αν έρθει με οποιαδήποτε άλλη μεταφορική υπολόγιζε τουλάχιστον 150€.

Πιθανότητες να μην περάσει τελωνείο: λιγότερο από ένα τοις χιλίοις (όγκος και βάρος συσκευασίας συν ότι ο Καναδός στο συνοδευτικό θα έχει δηλωμένη την πραγματική αξία).
Χρόνος παράδοσης από Καναδά τη δεδομένη στιγμή: άγνωστος..

Το Gifts&Care προ covid έκανε περίπου 1 εβδομάδα (ισπανικά και ελληνικά ταχυδρομία, απλό συστημένο)
Επί covid δεν το έχω τολμήσει αλλά κάτι λιγότερο από 2-3 εβδομάδες θα μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

Κοίταγε συχνά και το Rasoigoodfellas. Πάνω από 69€ τα μεταφορικά είναι δωρεάν και στέλνουν με DHL (συνήθως 3 μέρες).
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5932
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27638 times
Been thanked: 39152 times
Ηλικία: 54

+1 για το rasoigoodfellas.com
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
mike-grigi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2020, 22:28
3
Been thanked: 4 times

Καλησπέρα, εγώ χρησιμοποιώ εδώ και περίπου 3 μήνες την Merkur Progress και πολύ πρόσφατα αγόρασα την 6s. Έχω και άλλες ρυθμιζόμενες μηχανές αλλά από αυτές τις 2 παίρνω τα καλύτερα ξυρίσματα με διαφορά. Τώρα αν με ρώταγες ποια από τις 2 είναι καλύτερη προς το παρών δεν μπορώ να διαλέξω. Οποια από τις δύο επιλέξεις θα μείνεις πολύ ευχαριστημέμος.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5932
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27638 times
Been thanked: 39152 times
Ηλικία: 54

JohnnyJ έγραψε: 22 Ιαν 2021, 16:43 Κατέληξα στην 6S μιας και το ατσάλι είναι χαρακτηριστικό που με προσέλκυσε πολύ.
Μου φαίνεται πως το νήμα επιτέλεσε το σκοπό του οπότε κλειδώνει.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”